En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 5 Banka (2020 Ödemeli)

Konut kredisi mi almak istiyorsunuz? Bir tek en uygun konut kredisi veren bankanın faiz oranları ile ilgili herhangi bir bilginiz mi yok? Hükumet tarafınca meydana getirilen program kapsamında konut kredisi faiz oranlarının düşürülmüş olduğu duyuruldu. Sizler için Ziraat Bankası, Emlak Bankası benzer halde bankaların konut kredisi şartlarını, esnek ödeme tutarlarını araştırdık. Bu kredileri kullanarak konut alımlarınızı gerçekleştirebilir, ya da mevcud konut kredilerinizi yapılandırabilirsiniz.

Mortgage Kredileri

Mortgage kredileri isminde olan konut kredileri banka müşterileri tarafınca gayrimenkul alımları için kullandırılmaktadır. Kredi vadesi tutarlar yüksek olduğundan dolayı uzun olmaktadır. Kira öder benzer halde ev sahibi olunduğu için çokça tercih edilmektedir. Kanunlarımız gereği verilecek kredi üst limiti konutun ekspertiz değerinin %75′ ya da %80′ i oranında olmaktadır. Şu demek oluyor ki hangi bankadan kredi çekerseniz çekin, meblağ sözgelişi 100 bin TL ise, ekspertiz oranının yüzde 75 olması durumunda, 75 bin TL kredi alabilirsiniz. Faiz oranları birbirinden değişik olmaktadır. Bir tek konut kredilerinde vade 240 aya kadar olabilmektedir. Kalan tutarı ise peşinat olarak yatırmanız gerekiyor. Şu demek oluyor ki halihazırda 25 bin TL’ niz olmalı.

Konut kredisi alabilmek için tercih ettiğiniz evin de bazı standartlarda olması gerekmektedir. Kat mülkiyeti eğer eğer olmazsa olmazlardandır. Nerede ise inşaat aşamasında olan ya da proje çizildikten sonrasında satın alınan evlerde ise kart irtifakı aranır. Kredi çekmek istediğinizde alacağınız eve ipotek konulur. Dairenizi satmak istediğinizde ise bir tek bu ipotekle pazarlayabilirsiniz. Kredi vadelerini kısa tutmak ise daima avantajdır. Daha azca faiz ödeyeceğiniz için ödemeleriniz hem erken hem de daha azca maliyetle biter.

Konut kredisi çekilecek olan konutta diğeri aranan özellik kalite olarak konut durumunda olmasıdır. Dükkan, arsa, depo vb. alımlarında ne yazık ki konut kredisi kullandırılmamaktadır. Eksperin konutta incelemede bulunması halinde, alacağınız evin inşaatının yüzde 80 oranında tamamlanması gerekmektedir. Şu demek oluyor ki çatısının, kapı ve pencerelerinin tamamlanmış olması gerekiyor. Ek olarak bu konutun yasalara ve yönetmeliklere aykırı olması halinde gene banka tarafınca kredi verilmeyecektir. Ek olarak akrabalardan ev alınması durumunda da gene kredi talebi reddedilmektedir.

240 ay vadeli konut kredisi alabilir ve uzun vadelerde kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası gereksinim, taşıt, konut vb. kredi çeşitleri ile 2020 senesinde da müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Bankanın başlatmış olduğu kampanyaya nazaran konut kredisi kullanmanız durumunda ilk yıl herhangi bir ana para ödemesi yapmazsınız. İlk 12 ay süresince yalnızca faiz ödersiniz. Krediye ek olarak size yaşam, konutunuza da mecburi zelzele ve konut sigortası yapılması zorunludur. Kredinin azami vadesi 180 aydır. Ziraat Bankası ekspertiz değerinin yüzde 80′ ine kadar kredi vermektedir. Ek olarak alacağınız eve ipotek yapılmaktadır. Banka tarafınca belgelere ek olarak kefil ya da güvence istenebilir.

Kredi başvurusu için lüzumlu evraklar

Aşağıdaki evrakları hazırlayarak size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • T.C. kimlik belgesi fotokopisi
  • Satın almayı düşündüğünüz evin tapu fotokopisi
  • Banka tarafınca verilecek olan müracaat formu
  • Gelir belgesi
  • Esnaf ve sanatkarlar için, bağlı bulunan odadan alınacak ortaklık belgesi
  • Tüzel kişilerden talep edilecek olan tecim sicil gazetesi
  • Diğeri belgeler

Bu belgeler ile Ziraat Bankası’ na başvurduğunuzda banka hakkınızda bir araştırma başlatacaktır. Kredi almak için lüzumlu olan şartları taşıyorsanız, banka tarafınca eve eksper gönderilecektir. Eksper yapacağı araştırma sonrası eve bir kıymet biçecektir. Belirlenen değerin ise yüzde 80′ i oranında kredi verilecektir. Bu anlamda Ziraat Bankası’ nın en yüksek limitli konut kredisini verdiğini söylemek mümkündür. Ziraat Bankasının konut kredisi faiz oranı ise 100 bin TL’ ye kadar %0,94′ tür.

Ek olarak Ziraat Bankası tarafınca meydana getirilen son güncel duyuruya nazaran konut kredisi faiz oranlarının düşürülmüş olduğu duyurulmuştur. Anlaşmalı olunan inşaat firmalarından yapılacak olan alımlarda geçerli olacak faiz oranı yüzde 0,94 olarak belirlenmiştir. Oluşan konut stokunun eritilmesi, inşaat firmalarının bankaya olan borçlarının kapatılması amacı ile başlatılan kampanya dahilinde siz de ev sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi ile ilgili detaylı informasyon alarak siz de konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ziraat-bankası-konut-kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi

Halk Bankası 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

Hesaplı evim konut kredisi ile Halk Bankası müşterilerine finansal destek sağlamaya devam ediyor. Taksitlerinizi gelir durumunuza nazaran kendiniz de belirleyebilirsiniz. İlk taksit 3 ay ertelemeli olacağından ödemelerinizi sıkışmadan yapabileceksiniz. Kredi vadesi ise 180 ay olarak belirlenmiştir. Kredinini faiz oranı %0,94 olarak belirlenmiştir.

Kredi Tutarı  Kredi Vadesi  Aylık Faiz Oranı Tahsis Tutarı  Taksit Tutarı
100.000 TL 180 ay %0,94 500 TL 1.105,76 TL

Yukarıdaki tabloda 100 bin TL’ lik kredi için en uzun vade seçeneği ile birlikte tüm harcamalar hesaba katılarak aylık taksit tutarı hesaplanmıştır. Banka tarafınca 500 TL kredi harcanması talep edilmektedir.  Gene ekspertiz değerinin %80′ i oranında kredi verileceği için kalan yüzde 20′ lik tutarı peşinat olarak yatırmanız gerekmektedir. Ek olarak 2020 senesinde Halkbank tarafınca anlaşmalı olunan inşaat şirketlerinden yapacağız konut alımlarında geçerli olacak olan faiz oranı yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. Anlaşmalı konut projeleri ile ilgili informasyon almak için tıklayınız.

Düşük Faizli İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası da konut kredisi veren bankalar içinde yer verilmiştir. Bankaya yapacağınız müracaat sonrası gelir durumunuz ile birlikte araştırma başlatılır. Başvurunuz kabul edilirse eksper tarafınca konutun kıymeti ile ilgili karara varılacaktır. Kredi onayı aldıktan sonrasında tapu işlemlerini de başlatabilirsiniz. İş Bankası ev kredilerinde en fazlaca seçeneği sunan bankalardan biridir. Mevzu ile ilgili birçok ürünü bulunmaktadır. Bu kampanyalar ev kredisi, evden eve kredisi, herşey dahil ev kredisi, kentsel dönüşüm, ev yapım ya da tamamlama kredileri, yabancılara hususi ev kredisi ve tüketici destek kredisidir.

Ev kredilerinde durağan(durgun) taksitle ödeme seçeneğini tercih ederseniz, gelir durumunuza nazaran bir ödeme planı belirleyerek kredinizin geri ödemesini yapabilirsiniz. İş Bankası da konutun ekspertiz değerinin yüzde 80′ i oranında kredi verecektir. Ek olarak toplu ödeme seçeneğini seçerek balon ödemeli ev kredisi, azalan taksitle yüksek ödemelerle başlamış olan ev kredisi, gelir durumuna nazaran değişebilen düşük ödemeli ev kredisi, faiz indirimlerinden yararlanmak için indirimli ev kredisi, belirlenen oranlarda sürekli eşit taksit iade edebileceğiniz eşit taksitli ev kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

iş-bankası-konut-kredisi

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası’ nın konut kredisi faiz oranı %0,95′ tir. 120 ay vadeli olarak kredi aldığınızda sürekli olarak faiz ödemesi yaparsınız. Bu amaçla geliriniz ile doğru orantılı olacak şekilde ödeme planı oluşturmalı ve olabildiğince kısa vade seçmelisiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi

3 ay erteleme seçeneği ile konut kredisi veren banka Vakıfbank’ tır. Uygun faiz ve vade seçenekleri ile ödemelerinizi halletmeye 2020 senesinde başlayabilirsiniz. Bir tek bu kampanyadan yalnızca kamu çalışanları yararlanabilmektedir. 120 aya kadar vade mevcuttur. Ek olarak kredi yalnızca yeni konut alımları için geçerli olacaktır. SPK lisansına haiz eksper firmalar tarafınca değerleme yapılır ve belirlenen tutarın yalnızca %80′ i oranında kredi kullandırılabilir. Banka tarafınca kullandırılacak olan kredinin yüzde 100 fazlası oranında 1. aşama ipotek talep edilmektedir.Bir tek şahıs kefaleti mecburi tutulmamaktadır. Ödeme bittiğinde ise konutun üzerine konmuş olan ipotek kaldırılacaktır. Kredinizi vadesinden ilkin ödemeniz durumunda ise erken ödeme tazminatı ödemeniz gerekmemektedir.

Kredi alırken faiz oranına ek olarak dosya harcanması, rehin tutarı ve ekspertiz ücretini ödemeniz gerekiyor. Alacağınız konuta mecburi zelzele sigortası da yapılacaktır. 18 yaşından 70 yaşına kadar tahkikatı pozitif sonuçlanan her banka müşterisi konut kredisi kullanabilecektir. Bankanın faiz oranı %0,93’tür. Derhal kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaya gelir belgesi, ikametgah adresi, konutun tapusunun fotokopisini ve kimlik belgenizi sunmak zorundasınız.

Katılım Bankalarının Faizsiz Konut Kredileri‘ ni incelediniz mi?

Güvence Bankası Mortgage Kredisi

Güvence Bankası da artan, azalan, değişken faizli, ilkin durağan(durgun) sonrasında değişken faizli kredi kampanyaları ile müşterilerini ev sahibi yapıyor. Konut kredilerinin faiz oranları % 0,99′ dan başlıyor. Yalnızca Türk Lirası cinsinden kullandırılan kredilerin vadesi en fazla 240 ay olabiliyor. Bu kredi kampanyasından gerçek kişiler yararlanabiliyor. Ek olarak alınacak olan evin konut olması gerekiyor. Banka kefil talep etmiyor. Yalnızca alacağınız konuta ipotek yapılıyor. Ek olarak kredi üst limiti ekspertiz değerinin %80′ i oluyor.

garanti-bankası-konut-kredisi

Güvence Bankası konut kredisi

İlk müracaat aşaması için yalnızca kimlik belgesi talep edilmektedir. Bir tek başvurunuz onaylandıktan sonrasında alacağınız evin tapu fotokopisini de bankaya teslim etmeniz gerekiyor. Evi alabilmeniz için yüzde 20 oranında da bir peşinatınızın olması gerekiyor. Bankanın hesaplama aracından yararlanarak ödeme planı hazırlayabilirsiniz.

İlk aylarda fazlaca fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, artan taksitli mortgage kampanyasından yararlanabilirsiniz. Bu kampanya ile ilk aylarda daha düşük faiz öderken, vade dolumuna yakın ödemeleriniz artar. Durağan(durgun) taksitli konut kredisi çekmeniz durumunda ise durum aşağıdaki benzer halde olacaktır.

Kredi talepleriniz için size en yakın banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması ve sicilinizin temiz olması durumunda bankalar tarafınca kredi talebiniz pozitif karşılanacaktır. Peşinat tutarını da yatırarak tapu işlemlerini başlatabilirsiniz. Bankalar tarafınca verilen peşinatsız konut kredilerine de başvurabilirsiniz. Yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun. 🙂

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir