En Düşük Faizli Eğitim Kredisi Veren 5 Banka 2020

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile bankalar tarafınca kredi verilmektedir. Bu krediler gereksinim kredisi formatında düşünülebilir. Vakıfbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank benzer şekilde bankalar öğrencilere finansman sunmaktadır. Öğretim kredilerinin yanı sıra, öğrenciye kredi kartı veren banka şubeleri de bulunmaktadır. Bu kredilere başvurarak veliler evlatlarının, öğrenciler ise eğitim harcamaları için gereksinim duydukları finansmanı sağlayabilirler. 2020 eğitim öğretim yılı için en düşük faizli eğitim kredisi veren banka şubelerini sizler için araştırdık.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilik uzun bir serüvendir. Ömrümüzün en güzel yılları okulda geçer. Eğitim görmek masraflı bir iştir. Aileler bütçeleri doğrultusunda her ne kadar çocuklarına iyi imkanlar sunmak isteseler de günümüz şartlarında yaşam pahalılığından dolayı bu fazlaca mümkün olmamaktadır. Asgari ücretin zam alarak 2000 TL olduğu bir dönemde kirada oturan, satmaca ödemek zorunda kalan ve fazladan pek fazlaca gideri olan aileler çocuklarını okutabilmek ve onlara güzel bir gelecek sunabilmek adı var güçleri ile iş yapmaktadır. Öğrenciler devlet, hususi kuruluşlar ya da şahıslar tarafınca verilen burslar neticesinde eğitim görse de harcamalar için bu tutarlar kafi olmamaktadır.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Sözgelişi üniversiteye giden bir öğrenciyi baz alalım. Bir tek okul için değil, yurt, ulaşım benzer şekilde pek fazlaca harcama çıkacaktır. Bu masrafların karşılanması için gerek duyulan finansman bankalar tarafınca sağlanmaktadır. Bankaların gereksinim kredisi statüsünde olan eğitim kredileri ile öğrencilerin eğitim harcamaları karşılanmak ve ailelere destek olunmaktadır. Bu krediler öğrenciler tarafınca bizzat talep edilebileceği benzer şekilde bankalar tarafınca aranan şartlara haiz olmayanların kredi başvurularının velileri tarafınca yapılması gerekmektedir. Bu kredilerin vadesi genel olarak 60 ay olmakla birlikte, bazı bankalar tarafınca daha kolay ödeme koşullarının sağlanması amacı ile 60 aya varan vadeler de sunulmaktadır. Bazı bankalar faizsiz eğitim kredisi veriyor. Bu bankalardan kredi alarak da eğitim giderlerinizi karşlayabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Almak İçin Lüzumlu Şartlar

İlkokuldan üniversiteye, hatta doktoraya kadar pek fazlaca öğrenci tarafınca finansmana gereksinim duyuluyor. Bankalar tarafınca kredi sunulmasına sunuluyor. Yalnız bu krediler belirli şartlar dahilinde veriliyor. Öğrenciler tertipli gelire haiz olmayan kişiler olduklarından dolayı bankalar tarafınca kredi taleplerinin raddedilmesi ihtimaller içinde olmaktadır. Bankaların öğrenci kredisi için temel şartları aşağıdaki gibidir;

  • 18 yaşını doldurmak. Hangi kredi ürününe başvurursanız başvurun bankalar tarafınca ilk şart reşit olmanızdır.
  • Etken olarak öğrenim görüyor olmanız gerekiyor. Verilen bu kredilerden açıköğretim öğrencilere faydalanamıyor.
  • Tertipli gelire haiz olmanız gerekiyor. Bankaların kredi vermeleri için temel şart kredi talebinde bulunan kişilerin belgelenebilir gelire haiz olmalarıdır.
  • Bankalar öğrenci kredilerine yaşam sigortası yaparlar. Bunun yanı sıra kefil ya da güvence talebinde de bulunabilirler.
  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin kredi skorunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanların kredi başvuruları reddedilmektedir.

Bu şartları taşıyan öğrenciler kredi başvurusunda bulunacağı benzer şekilde, öğrenci velileri, vasileri ya da öğrencilerin eğitimlerini üstlenenler de bu kredilerden yararlanabilir.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

Bankalar tarafınca verilecek olan eğitim kredisi başvurusunda bulunmak için lüzumlu olan bir ekip evraklar vardır. Bu evrakların bankaya teslim edilmesi durumunda kredilendirme süreciniz başlamış olacak ve lüzumlu şartları taşıyor olmanıza karar verildikten sonrasında kredi alabileceksiniz.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

  1. T.C. kimlik belgesi ya da bu belge yerine geçecek olan sürücü belgesi, geçişlik
  2. Banka şubesinden alınacak olan kredi talep formu
  3. Öğrencinin etken olarak eğitim gördüğünü kanıtlar nitelikteki belge
  4. Gelir belgesi (öğrenci devamlı olarak çalışıyorsa bu belgeyi sunar. Veliler ise maaş bordrosu sunacaktır.)
  5. Kredinin ne için talep edilmiş olduğu (sözgelişi hususi okul tutarı için ise okuldan satmaca talep edilecek ve bu satmaca karşılığında kredi verilmesi mümkün olacaktır.)

Bankalar bu evraklar haricinde sizden herhangi bir evrak talep edebileceği benzer şekilde, kefil getirmenizi ya da güvence göstermenizi de talep edebilirler.

Halkbank Eğitim Kredisi

Halkbank eğitim ve öğretim kredisi veriyor. 2020 yılı itibari ile en düşük faizli eğitim kredisi sunan bankaların başlangıcında naturel olarak ki devlet bankaları gelmektedir. Halkbank en düşük faizli gereksinim kredisini sunan bankaların başlangıcında geliyor. 60 ay vadelerle kredi sunan banka 50 bin TL’ ye kadar öğrencilerin finansman gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu meblağ da diğeri bankalara nazaran oldukça yüksek olmaktadır. Banka kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis parasız bir halde kredi vermektedir. Faiz oranları bu duruma nazaran değişkenlik göstermektedir.

Tahsis ücretli olarak verilen kredilerin faiz oranları yüzde 0,98 olmaktadır. Ziraat Bankası’ nın kredisinin faiz oranı ise %1,05′ dir. Üstelik ilk 2 ay kredi taksitlerinizi de erteleyebilirsiniz. Kredi detayları ile ilgili informasyon almak için tıklayınız. Kredi başvurusu banka şubelerine yapılmakta olup isterseniz Halkbank’ ın öğrenciler için tasarladığı kredi kartı olan Bank 24 Jet’ de müracaat yapabilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi

Halkbank Eğitim Kredisi

Denizbank Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi almak için en ideal bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Denizbank 60 aya varan vadeler ile eğitim kredisi vermektedir. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Hususi kurs ücretleri, hususi okul, üniversite benzer şekilde eğitim giderleriniz için Denizbank’ ın eğitim kredilerinden yararlanabilirsiniz. Müracaat için öğrenci belgesi, ikametgah, T.C. kimlik belgesi ya da gelir belgesi sunulması gerekmektedir. Denizbank eğitim kredisi ve kredi kartı isminde içeriğimizden öğrencilerin kullanabileceği kredi kartları ile ilgili informasyon alabilirsiniz.

Gelir belgesi sunamayacak olan öğrencilerin velileri tarafınca kredi başvuruları yapılabilecektir.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit  Kredi Tahsis Tutarı 
10.000 12 1,49 933,33 50 TL
10.000 24 1,49 516,10 50 TL
10.000 36 1,49 379,10 50 TL
10.000 48 1,49 312,11 50 TL
10.000 60 1,49 273,11 50 TL

60 ay vadeli olarak kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutarı 273,11 TL olacaktır. Vadeyi 12 ay tutmanız durumunda ise aylık taksit tutarı 933,33 TL olacaktır. Vadeleri kısa tutmanız kredinin toplam maliyeti açısından oldukça önemli olmaktadır.

Ziraat Bankası tarafınca verilen eğitim kredilerinin de faiz oranları oldukça uygundur. Kredi vadesi en fazla 60 ay olmakla birlikte bankanın müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranı %1,05‘ tir. Kredi vadeli olarak kullandırılabileceği benzer şekilde mevduat hesabı olarak da kullandırılmaktadır. Kredi vadesi süresince kredi sahibine haya sigortası yapılması mecburi olmaktadır. Banka kredi için kefil ya da güvence talep edebilmektedir. Kullandırılacak olan kredi öğrencilere, kurs görmekte olanlara, bunların velilerine ve eğitim harcamalarını üzerine alan herhangi bir kişiye kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Eğer kredi talebinde bulunan öğrencinin tertipli geliri var ise bankaya bu geliri belgeleyerek de kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi başvurusu lüzumlu belgeler ile Ziraat Bankası şubelerine yapılacaktır. Kredi, bireysel gereksinim kredisi türünde kullandırılmaktadır. Ziraat Bankası öğrencilere eğitim kredisi isminde içeriğimizden kredi ve Ziraat Bankası Genç Kart ile ilgili informasyon alabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de eğitim kredisidir. Eğitim harcamaları öğrencilerin ailelerine büyük yük olmaktadır. Bu amaçla banka tarafınca geliştirilmiş olan eğitim kredisini kullanabilirsiniz. Kredi başvuruları banka şubeleri tarafınca kabul edilmektedir. Öğrencilerin üniversite, hususi okul ve kurs benzer şekilde masraflarının karşılanması amacı ile bu kredileri kullanabilirsiniz.

Okul ücretini gösteren belge ya da öğrenci kayıt belgesi ile krediyi nakit olarak alabilirsiniz. Gelir belgesi de sunulacağından dolayı, tertipli geliri olmayan öğrencilerin kredi başvuruları velileri tarafınca yapılabilmektedir. Kredinin faiz oranı %2,20 civarındadır. 60 ay vadeli olarak kredinizi kullanabilirsiniz. Banka tarafınca ek belge, kefil ya da güvence talep edilebilir.

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Fibabanka‘ dır. Aylık faiz oranları ile kredi veren banka müşterilerine diledikleri vade kadar finansman sunmaktadır. Üstelik kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmamıştır. Tek bir sms ile kredi talebinde bulunabilirsiniz. OKUL yazıp bir  boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 3422′ ye kısa ileti gönderebilirsiniz.

2020 eğitim yılı için öğrencilerin eğitim harcamaları için gereksinim duyacakları finansmanı bu bankalardan alacağınız krediler yardımı ile sağlayabilirsiniz. Ek olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca verilen burs ve eğitim kredilerine de başvurabilirsiniz. Hususi firmalar, firmalar, holdingler, iş adamları ve sivil cemaat kuruluşları tarafınca verilen burslardan da yararlanabilirsiniz. Yüksek limitlerde kredi talebinde bulunanlar neredeyse aynı faiz oranlarına haiz bireysel gereksinim kredilerine de müracaat yapabilirler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir