En Çok Puan Veren Kredi Kartı 2020 En Avantajlı

Kredi kartları taksitlendirme seçeneği olduğundan nakit taşımak istemeyen müşteriler için en oldukça tercih edilen bankacılık ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartları puan sistemi ile iş yapmaktadır. Kimi zaman düzenlenen kampanyalar ile kredi kartları daha da avantajlı hale gelmektedir. Bankalara gore kredi kartlarına verilen puanlar değişiklik göstermektedir. Aidatsız kredi kartları da banka müşterileri tarafınca çokça tercih edilmektedir. Akaryakıt alımlarının da kredi kartı ile yapılması durumunda yüzde 5’e varan indirimler söz mevzusu olmaktadır. En oldukça puan kazandıran ve en iyi kredi kartlarını sizler için araştırdık. Harcadıkça kazandıran kartlar yardımıyla siz de biriken puanlarınız ile parasız alışveriş yapabilirsiniz.

En Avantajlı Kredi Kartı

Kredi kartı artık insanoğlu için yaşam kurtaran bir ilk yardım görevi görmektedir. Maaşa daha oldukça var, para bitti gereksinimler bitmedi diyenler bankalara koşarak kredi kartı talebinde bulunmaktadır. Meydana getirilen harcamaların taksitlendirilmesi ise kredi kartlarını en avantajlı hale getiren durumdur. Organik olarak bir de puan kazandırıyorsa değmeyin keyfimize. Biriken puanlar ile kimi zaman parasız alışveriş yapılabilmekte ve çekilişlere katılabilmektesiniz.

Müşterilerin kredi kartı alabilmeleri için bazı şartları taşımaları gerekiyor. İlk şart ise reşit olmak. 18 yaşını tamamlayanlar ve bankaya tertipli gelir sunanlar kredi kartı talebi ile bankalara gidebiliyor. Yönetmelik gereği tertipli geliri olmayan ev hanımı, öğrenciler vb. de kredi kartı alabilmektedir. Bunlara sunulan kredi kartı limiti ise 1000 TL civarında olmaktadır. Kredi kartı başvurusu negatif sonuçlananlar ise aile fertlerinden kendilerine ek kart çıkartılmasını talep edebilir. En yüksek limitli kredi kartı veren banklar ile ilgili detaylı data alarak 100 bin TL limite varan tutarlarda kredi kartı alabilirsiniz.

en-avantajlı-kredi-kartı

En avantajlı kredi kartı

Bankalar düzenledikleri kampanyalar ile kredi kartlarını daha cazip hale getirmekte ve müşterilerine daha oldukça kredi kartı ürünü satmayı hedeflemektedir. Bankaların amacı aslına bakarsanız ürünlerini pazarlayarak müşterilerine bu ürünleri satmak ve sunmuş olduğu krediler ile para satarak para kazanmaktır. Kredi kartlarının pek oldukça pozitif yanları olduğu benzer şekilde dezavantajı bulunduğunu da söylemek mümkündür. Şundan dolayı kredi kartları için ödenen akdi faiz oranları bulunmaktadır. Nede olsa kredi kartım var deyip gereksiz harcamalar yaparak bütçenizi zora sokabilirsiniz. Ek olarak borçlarınızı ödemeyi ertelemeniz durumunda, bu borçlar birikerek içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Aşağıda bankaların sunmuş olduğu kredi kartları ve bu kartların avantajlı yönlerinden söz edeceğiz.

Yapı Kredi Bankası’ nın müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı ürünü olan World Card ile derhal kazanmaya başlayabilirsiniz. Banka kredi kartını en eli bol kart olarak ifade etmekte ve dünya genelinde meydana getirilen araştırmalarda kredi kartı en kıymetli kartlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu kategoride dereceye giren ilk  Türk kartı olarak karşımıza World Card çıkmaktadır. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerde puan kazanır ve biriken puanlarınız ile üye satış noktalarından parasız alışveriş yapabilirsiniz. Süratli cep sistemi ile bir tek bir kısa bildiri aracılığı ile Turkcell operatörlerine TL yükleme işlemi yapılabilmektedir. Esnafa yüksek limitli kredi kartı veren pek oldukça banka bulunmaktadır. Business kart alabileceğiniz bankalar ile ilgili içeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

yapı-kredi-world-card

Yapı Kredi World Card

Kredi kartı ile ön ödeme kullanmak da mümkün olmaktadır. Kredi kartınız ile 5 aydan 12 aya vadeler ile taksitli ön ödeme kullanabilir ve acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. 444 0 444 numarasını arayarak da kredi kartı başvurusunda bulunmak mümkün olmaktadır. Kredi kartınız ile alışveriş yapmanız durumunda geçerli olacak faiz oranı yüzde 1,40 olmaktadır. Ek olarak kartınız ile yapacağınız taksitli ön ödeme çekimlerinizde de alışveriş faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kartınız için senelik kart aidatı ödemeniz gerekiyor. Senelik aidat tutarı ise 91 TL olmaktadır. Çalışanlarınız ya da aile fertleriniz ek kart çıkarabilirsiniz. Ek kartın aidatı ise 45,5 TL olmaktadır.

Kredi kartının avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Allianz Bireysel Emeklilik primleri ödenebilir. Yapılacak olan ödemelerden puan kazanılır.
  • GSM operatörlerine yükleme yapılabilir.
  • Yurt dışı ulaşım harcamaları için kartın temassız hususi durumunu kullanmanız durumunda yüzde 50 indirim kazanırsınız.
  • Yurt dışı harcamalarını kartınız ile yaparak 75 TL’ ye varan indirim kazanabilirsiniz.
  • Eatly mutfak ürünleri alımlarınızı kartınız ile yapmanız durumunda yüzde 10 indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
  • Nakit Sanal ile yapacağınız 25 TL ve üstünde her alışverişiniz için 5 TL indirim kazanırsınız.

Kartınız ile yapacağınız harcamalarda biriken puanlarınız TL yerine geçmektedir. 2 World puan 1 kuruş değerinde olmaktadır. Doğrusu 10 TL’ lik parasız alışveriş yapmak istiyorsanız 2.000 bin puana ihtiyacınız olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Akbank Axess Card

Avantajlı kredi kartı ürünü sunan bankalardan bir tanesi de Akbank’ tır. Akbank kredi kartı ürünü olan Axess ile müşterilerinin yurt içi ve yurt dışı alışverişleri için acil finansman gereksinimlerini karşılamaktadır. Akbank’ ın puan sistemine chip para adı verilmektedir. Üye işlerinden yapacağınız alışverişlerde biriken puanlarınız ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip para 1 TL değerinde olmaktadır. 10 TL parasız alışveriş yapmak için 10 chip paranız olması gerekiyor. En oldukça puan veren kredi kartı adlı içeriğimizi inceleyerek kart puanları hakkında data alabilirsiniz.

Kredi kartının pek oldukça pozitif yanları bulunmaktadır. Otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınız için ödeme noktalarına gitmenize gerek kalmamaktadır. GSM operatörleri ve web faturalarına verilecek olan otomatik ödeme talimatlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kredi kartının güncel kampanyaları ile ilgili detaylı data alabilir ve bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartınız ile taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Çekilecek asgari meblağ 200 TL olurken azami meblağ ise 15 bin TL olmaktadır.

Taksitli nakit avansın faiz oranları akdi faiz oranı olan yüzde 1,40 oranıdır. 8 aydan 12 aya kadar olan vadeler ile kartınızdan nakit çekerek acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Taksitli ön ödeme talep etmek için TA yazarak 6665’e kısa bildiri göndermek kafi olmaktadır. Kart tutarı aslolan kartlar için 108,5 TL olurken ek kartın tutarı ise 54 TL olmaktadır. 90 TL ve üstü alışverişlerinizde kartınızın temassız hususi durumunu kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

akbank-axess-card

Akbank Axess Card

Kart başvurusu yaptığınızda zarf içinde gelen kartınıza gizyazı tanımlamak için KKSIFRE boşluk kredi kartının son dört hanesini 4425′ e göndererek gizyazı alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Güvence Bankası Bonus Card

En avantajlı kredi kartlarından bir tanesi de Güvence Bankası’ nın kredi kartı ürünü olan Bonus Card’ dır. Kartla alışveriş yaparak puan kazanabilir ve üye iş yerlerinden parasız alışveriş yapabilirsiniz. Kartınız yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız 1 puan 1 TL değerinde olmaktadır. Kartınızın temassız özelliği yardımıyla 90 TL ve üstü alışverişlerinizi kartsız olarak yapabilirsiniz. Acil finansman ihtiyaçlarınızda kartınız ile taksitli ön ödeme ya da nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Kredi kartının akdi faiz oranı yüzde 1,40 olmaktadır. Taksitli ön ödeme çekmeniz durumunda da uygulanacak olan faiz oranı gene bu akdi faiz oranı olmaktadır. Komisyonla yüksek limitli kredi kartı çıkaracağını söyleyen şahıslara itimat etmeyiniz ve kredi kartı almak için bankalara müracaat yapınız.

Garanti Bankası Bonus Card

Güvence Bankası Bonus Card

Kredi kartınızı ödeyemeyecek durumda olmanız durumunda bankanın müşterilerine sunmuş olduğu ekstre atlat özelliği yardımıyla ödemelerinizi bir sonraki aya erteleyebilirsiniz. Yalnız borçlarınızı vaktinde ödememeniz durumunda uygulanacak olan gecikme faizi oranı yüzde 1,70 olmaktadır. Kredi kartına senelik olarak kart aidatı ödemeniz gerekmektedir. Aslolan kartın aylık tutarı 102,5 TL olurken ek kartınız için ödeyeceğiniz aidat tutarı ise 51 TL olmaktadır.

Güncel kredi kartı kampanyaları içinde BP’ den yapılacak olan akaryakıt alımlarında temassız özelliğin kullanılması durumunda 75 TL bonus kazanma fırsatı bilinmektedir. Kazandığınız puanlarınız ile bir sonraki akaryakıt alımlarınızı bedavaya getirebilirsiniz. Aytemiz’ den yapılacak olan akaryakıt alımlarında ise gene 30 TL’ ye varan bonus kazanma fırsatı bilinmektedir.

Kartınız ile seyahat ve konaklama mevzusunda yapacağınız 1000 TL ve üstündeki alışverişler için 50 TL bonus verilmektedir. Bu kampanyadan alan şahıs bazında faydalanılmakta ve her müşterinin kazanacağı meblağ 50 TL olmaktadır. Kartınız ile yapacağınız İgdaş ödemelerinizde ise parasız bir halde 2 taksit imkanı sunulmaktadır. Aynı gün isimsiz kredi kartı veren bir oldukça banka bulunmaktadır. Acil finansmana gerekseme duyanlar bu kredi kartlarına da başvurabilir.

En avantajlı kredi kartları her devrin en oldukça dört gözle beklenen mevzularından bir tanesi olmuştur. Hatta bu mevzuda faiz oranları ve diğeri güncel kampanyalar sürekli olarak karşılaştırılmaktadır. Kredi kartlarına uygulanacak faiz oranları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca belirlendiği için tüm bankalarda sabittir. Krediler benzer şekilde faiz oranları üstünden bir sıralamaya gitmek doğru olmayacaktır. Kampanyalar ise belirli dönemlerde uygulanmaktadır. Bu amaçla karşılaştırma kriteri olarak puan sistemini esas aldık. Yukarıda bahsi geçen kredi kartlarına başvurarak siz de alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. 2020 yılına girmek suretiyle olduğumuz şu zamanlarda bankaların yeni yıl kampanyaları da olacaktır. Bu kampanyaları da takip etmenizi tavsiye ederiz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir