Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekliler de ara sıra kredi kartlarına gerekseme duymakta ve bunun için bankalara müracaat yapmaktadır. 20000 TL limitli bir kredi kartının hayalini çoğumuz kurar. Yalnız kredi kartı limitleri en fazla ne kadar olur diye merak edenlerin meraklarını gidermek için bu içinde ne olduğu hazırladık. Yüksek limitli kredi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Öğrenciye yüksek limitli kredi kartı veren bankalar olduğu şeklinde emekliler için de bu durum mümkündür. Yeni kredi kartı limit düzenlemesi ile bireysel kredi kartlarına bazı sınırlamalar gelmiştir. Ek olarak kredi kartlarının ortak limitleri de olmaktadır. Emeklilere yüksek limitli kredi kartı veren bankalar mevzusunda yaptığımız araştırmalar sonucu edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız.

20000 TL Limitli Kredi Kartı

20 bin TL şeklinde bir limite haiz kredi kartı çoğumuz olsun ister. Yalnız kredi kartı verirken bankaların dikkat etmiş olduğu bazı kıstaslar vardır. Yüksek limitli kredi kartları genel olarak işletmeler için verilen ticari özetlemek gerekirse business kartlar olmaktadır. Yeni meydana getirilen kredi kartı limit düzenlemesi ise bireysel kredi kartlarının limitleri gelir durumuna nazaran belirlenmekte olup aylık gelirin 2 katı olarak belirlenmektedir. Devasa yükseklikte limitli kredi kartları ise ünlüler, iş adamları şeklinde tanınmış kişilere verilmektedir. Ünlülere verilen bu kredi kartları bankanın reklamını yapmaları amacı ile sunulmaktadır. Esnafa yüksek limitli kredi kartı isminde içeriğimizden data aşabilirsiniz.

20000 TL Limitli Kredi Kartı

20000 TL Limitli Kredi Kartı

10 bin TL, 20 bin TL limitli kredi kartı yok değildir. Yalnız hedef kitlemiz emekliler olduğundan bu limitte bir kredi kartı bulmak oldukça zor olmaktadır. Ek gelirleri olan banka müşterileri bu gelirleri bankaya sunarak yüksek limitli kredi kartı alabilirler. Ek geliri olmayan ve yalnızca emekli maaşına haiz olan banka müşterileri için ise gelirlerinin yalnızda iki katı kadar limitli kredi kartı alabilirler. Maaşa göre kredi kartı limitlerini inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Aslına bakılırsa toplulumuzda yanlış bir algı söz mevzusudur. Yüksek limitli kredi kartlarını sanki bankalar pazarlıyormuş şeklinde bir durum vardır. Yalnız bu algı doğru değildir. Zira kredi kartları limitlerinin belirlenmesi hususu tamamen banka müşterileri ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. BDDK tarafınca meydana getirilen düzenleme ile birlikte kredi kartı limitleri müracaat yaptığınız ilk yıl, aylık gelirin 2 katı olmakla birlikte ikinci yıl ise bu limit aylık gelirin 4 katı olmaktadır. Bu düzenleme sabittir. Fakat emekli maaşları standart olmadığından dolayı banka müşterilerinin kredi kartı limitleri de birbirinden değişik olacaktır. Emeklilik kredisi veren bankalar hakkında data alarak finansman ihtiyacınız olan şeylerin karşılanması amacı ile bu bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Sözgelişi emekli maaşı 2 bin TL olan bir banka müşterisi emekli maaşı almış olduğu bankaya kredi kartı başvurusu yapmış olsun. Bu durumda kredi kartı limiti 4 bin TL olacaktır. İkinci yıl ise talep etmesi durumunda kredi kartı limiti artırılabilmektedir. Fakat müşterinin bu şekilde bir talebi bulunmuyor ise kredi kartı limiti banka tarafınca otomatikman artırılamamaktadır. Emeklilerin kredi kartı alırken en büyük avantajları tertipli gelire haiz olan kişiler olmalarından meydana gelmektedir. 

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Sözgelişi öğrenciler tertipli gelire haiz olmayan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı limitleri maksimum 1000 TL olacaktır. Yalnız emekliler bankaya tertipli gelir sunabildiklerinden dolayı kredi kartı limitleri de maaş durumlarına nazaran belirlenecektir. Eğer maaşlarında ipotek var ise, ya da herhangi bir kredi borcundan dolayı kredi taksiti ödemek durumunda kalıyorlarsa limit bu durumlara nazaran değişiklik arz edebilmektedir. Emekli maaşının kaç katı kredi alabilir bağlantısından limitler ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Almak

Bankaların müşterilerinin kredi kartı başvurularını incelerken dikkat ettikleri kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin başlangıcında yaş sınırı gelmektedir. Reşit olmanın yanı sıra emekli müşterileri için de bankalar tarafınca belirlenmiş yaş şartları vardır. Sözgelişi Vakıfbank 80 yaşın üstündeki müşterilerinin kredi kartı başvurularını reddedecektir. Bunun yanı sıra dikkat edilecek olan diğeri husus kredi skoru olmaktadır. Kredi notu ile ne alakası var canım, sanki kredi mi alıyorum demeyin. Yalnız kredilerin değil kredi kartlarının da kredi notuna etki etmiş olduğu malum gerçekler arasındadır. Zira aslına bakarsanız kredi notu demek 5 senelik bankacılık geçmişiniz anlamına gelecektir. Daha evvel kullandığınız kredi kartlarınız var ise, ekstrelerinizi tertipli olarak ödeyip ödemediğiniz de kredi kartı başvurunuzu etkileyecek olan temel sebepler içinde yer almıştır.

Kredi kartı başvurunuzun pozitif neticelenmesi için dikkat edilecek olan diğeri husus ise bankalara tertipli gelir sunmanız olacaktır. Emekli müşterilerin bu durumda herhangi bir engelleri yoktur. Zira maaşlarını tertipli aldıklarından dolayı kolaylıkla kredi kartı alabilirler. Yalnız bir de belgenebilir ek gelir diye bir ifade vardır. Buna açıklık getirmek gerekiyor. Bazı emeklilerimizin maaş haricinde ek gelirleri bulunmaktadır. Bu gelirler içinde kira, bir şirket ortaklığından elde edilmiş gelir örnek gösterilebilir. Yüksek limitli kredi kartı almak isteyen emeklilerimiz bu hususa dikkat etmelidir.

Sözgelişi kiracınız var ise, kira kontratı ile bankaya giderek ek gelirinizi belgeleyebilir ve kredi kartı limitinizin yükselmesi talebinde bulunabilirsiniz. Sözgelişi 2500 TL emekli maaşı alıyorsunuz. 1000 TL’ de kira geliriniz var. Özetlemek gerekirse aylık toplam geliriniz 3500 TL. Gelirinizin iki katı tutarında kredi kartı limitiniz olacağından dolayı toplam kredi kartı limitiniz 7000 TL olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereksinim duyulan nokta gelirin tertipli olarak sunulması gerekmektedir. Sözgelişi ilk ay kira geliri geldi. Yalnız ondan sonrasında kiracınızı çıkardınız ve Almanya’ dan oğlunuz geldi. 🙂 Kira geliri ortadan kalkacağı için kredi kartı limitiniz de düşecektir.

Kredi Kartı Ortak Limit Sorgulama

Kredi kartı ortak limiti haiz olduğunuz tüm kartlar için belirlenmiş olan limit anlamına gelmektedir. Birden oldukça bankaya kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz şeklinde aynı bankadan ikinci kredi kartını da talep edebilirsiniz. Aynı bankadan  kredi kartı isminde içeriğimizden bu mevzu ile ilgili detaylı data alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sözgelişi A bankasından x ve y kredi kartlarını aldınız. Kullanabileceğiniz toplam limit 10 bin TL oldu. X kartınızın limiti 8 bin TL ise ortak limit vakasından dolayı Y kartınızın limit bir tek 2 bin TL olabilecektir. Özetlemek gerekirse haiz olduğunuz tüm kredi kartlarının limit toplamları haiz olduğunuz toplam limiti geçemeyecektir.

Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekli kredi kartı adı altında müşterilerine kredi kartı sunan iki banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi Denizbank olurken diğeri ise QNB Finansnbank olmaktadır. VakıfbankHalkbankZiraat Bankası şeklinde bankaların emekliler için uygun kredi kartları bulunmaktadır. Bu kredi kartlarına da müracaat yapabilirsiniz.

Denizbank Emekli Bonus

Emekli bonus kredi kartı Denizbank tarafınca emekli müşterilerine hususi düzenlenmiş kredi kartları içinde yer almıştır. Kartın senelik aidatı 49 TL olup, emekli maaşını Denizbank’ tan alanlar bu kredi kartlarına yalnız T.C. kimlik belgeleri ile müracaat yapabilirler. Ek olarak ek kart da alabilirsiniz. Kartınız ile doğalgaz faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda yüzde 10 indirim kazanırsınız.

Denizbank Emekli Bonus

Denizbank Emekli Bonus

Emekli bonus kart yalnız yurt içinde değil yurt haricinde da kullanılmaktadır. Kartınız ile taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Ek olarak kartınız ile üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden bonus kazanırsınız. 1 bonus 1 TL değerinde olmaktadır. Biriken puanlarınız ile parasız alışveriş de yapabilirsiniz. Denizbank Emekli Bonus kredi kartı ile ilgili detaylı data alabilir ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Card Finans Emekli Kredi Kartı

Müşterilerine çeşitli kampanyalar ile kredi kartı sunan bankalar içinde QNB Finansbank da yer almıştır. Eczane ve market harcamalarınızda indirim kazanabilirsiniz. Emekli kredi kartının kart aidatı 33 TL olmaktadır. Yalnız otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde sizden kart aidatı talep edilmeyecektir. Kart ile ilgili detaylı data almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Card Finans Emekli

Card Finans Emekli

Emeklilerin yüksek limitli kredi kartı almaları için bankalara belgelenebilir gelir sunmaları gerekiyor. Ek olarak yapılacak olan tertipli ödemeler ile birlikte kart limitleri artırılabiliyor. Saydığımız bankalardan kredi kartı başvurularınızı yapabilir ve bu kartların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir