Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi veya Avans 2020

Kamu bankaları tarafınca emeklilere 2020 senesinde faizsiz kredi verilecek. Bu krediler 10 maaş tutarına kadar kullandırılabilecek. Bunun yanı sıra 3 maaş ön ödeme verilmesi benzer halde bir durum da gündemde. Avanstan acil nakit ihtiyacı olanlar faydalanabilecek. Vade miktarı ise 36 ay olacak. Emekliler kararın onaylanıp onaylanmadığını merak ediyor. Sizler için 10 maaş faizsiz kredi ve 3 maaş ön ödeme mevzusu ile ilgili son dakika gelişmelerini araştırdık.

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi 2020

Yaşları kaç olursa olsun emekliler de fiyat artışları ile birlikte zor zamanlar yaşıyorlar. İhtiyacın ne süre çıkacağı belli olmuyor. Gayrimenkul ve taşıt alımlarının yanı sıra ara sıra gereksinim kredilerinden de yararlanmak istiyorlar. Yalnız yaşları dolayısıyla bazı bankalar kendilerine kredi vermekten imtina ediyor. Ya da vade miktarı düşük tutuluyor. Aslına bakarsan emeklilerin kredi limitleri maaşlarının maksimum 10 katı tutarında olabiliyor.

Bu amaçla bir düzenleme yapılıyor. Düzenlemeye bakılırsa kamu bankaları emekli müşterilerine 10 maaş tutarında kredi imkanı sunacak. Üstelik emeklilere bu kredi faizsiz olarak verilecek. ? Faizsiz kredi maaşlardan yapılacak olan kesintilerle ödenecek. Aslına bakarsan şu an gene bu bankalar 10 maaşa kadar kredi veriyor diyeceksiniz. Yalnız yapılması planlanan proje ile krediye hiçbir ek ödenek ya da faiz eklenmeyecek. Şu an bankalar kredilerini faizli olarak veriyor. Emekliler ise geri ödemekte zorlanıyorlar. Emekli maaşlarına 2020 senesinde zam gelmiştir. Emekliler yılbaşı itibari ile maaşlarını zamlı şekilde almaya başlamışlardır.

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi 2019

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi 2020

Yaptığımız araştırmalar neticesinde kredinin üst limitinin maksimum 45 bin TL olacağını öğrendik. Emekliler belgeleri ile birlikte bankaya kredi başvurusunda bulunmuş olduğu taktirde eğer kredi notları da yüksekse başvuruları kabul edilecek. Kredi alan emeklinin geri ödeme için herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmayacak. Zira meydana getirilen ödeme planına bakılırsa taksitler maaşlarından kesilecek. Naturel olarak aynı promosyon vakasında olduğu benzer halde kredi maaş alınan bankadan çekilebilecek. Emekli krediyi belirtilen üst limitte çekmek zorunda değil. Bu sistemin yürürlüğe girmesi ile birlikte artık emekliler kredi faizi ödemek zorunda kalmayacak. Ek olarak vadenin de en fazla 36 ay olacağından söz ediliyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

Emekliler bu haberi almalarının peşinden kararın kabul edilmesini dört gözle bekliyor. Topyekun savaşım programı kapsamında faiz oranlarının inmiş olduğu duyuruldu. Yalnız hükumet kanadından nerede ise düzenlemenin onaylandığı ile ilgili bir haber gelmedi. Şu demek oluyor ki ne yazık ki nerede ise onaylanmadı. Yalnız düzenleme kabul edilir edilmez sizi haberdar edeceğimizden asla şüpheniz olmasın. Naturel olarak bankanın kredi vermesi için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bu şartlar;

 • Hakkınızda meydana getirilen tahkikatın pozitif yönde neticelenmesi 
 • Taksit tutarının maaşın yüzde 70′ ini aşmıyor olması
 • Kredi notunuzun yüksek olması
 • Akli melekelerinizin yerinde bulunduğunu gösteren kurul raporu sunmanız 
 • Ciddi bir rahatsızlığınızın olmaması
 • Değişik bir bankaya borcunuzun olmaması 
 • Maaşınızı kredi başvurusu yapacağınız bankadan alıyor olmanız 
 • Aranan yaş kriterine haiz olmanız gerekmektedir.

Bazı bankalarda bu yaş sınırı 70, bazılarında ise 80 olmaktadır. Bu yaş şartlarını aşanların kefil göstermeleri gerekmektedir. Ya da mal varlığına haiz olanlar güvence göstererek ipotekli kredilerden yararlanabilirler.

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

Emekliye 3 Maaş Ön ödeme Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere kredi verilirken yeni emekli olacak yurttaşlarımız da mağdur edilmiyor. Düzenlemeye bakılırsa Toplumsal Güvenlik Kurumu yeni emekli olan kişilerin maaşları bağlanana kadar doğacak finansman gereksinimleri için 3 maaş ön ödeme verecek. Düzenleme gündemde yalnız nerede ise 10 maaş tutarındaki kredi mevzusu benzer halde nerede ise beklemede. Ön ödeme üst limiti 3 maaş tutarı hesaplanarak belirlenecek. Bu düzenleme kanun kapsamına alınırsa artık emeklilik hakkı kazanan her vatandaşımız üç aylık maaşları tutarında ön ödeme alabilecek. Yalnız ön ödeme alabilmek için yazılı olarak kuruma başvuruda bulunmak gerekiyor. Aşağıdaki linkten hizmet dökümü sorgulaması yaparak prim sürenizi öğrenebilirsiniz.

4a Hizmet Dökümü Sorgulaması

Örneğin kendisine 1600 TL maaş bağlanacak olan bir emekli 4809 TL ön ödeme çekebilecek. Kredi vadeleri 12 ay, 24 ay ya da 36 ay olacak. Maaş bağlandıktan sonrasında taksit tutarları her ay maaştan kesilecek. Şu demek oluyor ki geri ödemenizi en fazla 3 yıla kadar yapabileceksiniz. Faizsiz krediler benzer halde avanstan da herhangi bir faiz ya da ek ödeme talep etmeyecek. 2 bin TL maaş alacak bir emekli seçtiği vadeye bitiminde 6 bin TL olarak geri ödemiş olacak. Şu an için maliyet hesaplaması meydana getirilen düzenlemenin meclise sunulması planlanıyor.

Emekliye Ön ödeme Düzenlemesi Son Dakika

Yeni emekli olacakların ön ödeme fırsatlarından yararlanabildiği söyleniyor. Yalnız uzun senelerden beri emekli olanların ön ödeme almalarına ilişkin düzenleme nerede ise onaylanmış değil. Ön ödeme alabilmek için aranan bazı şartlar olacağından bahsediliyor. Bu şartlar;

 • Maaşta hiçbir kesinti olmaması 
 • Kredi borcunun olmaması 
 • Kuruma yazılı olarak müracaat yapılması
 • Talep edilen tutarın 3 maaşı geçmemesi
 • Vade miktarının azami olarak 36 ay olması 
 • Geri ödeme maaştan yapılacak olan kesintiler üstünden sağlanacak. 

Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu İl ve İlçe Müdürlükleri tarafınca kabul edilecek.

Hükumet bankalara faizsiz kredi için teklif götürmeyi planlıyor. Karar mecliste onaylandıktan sonrasında yürürlüğe girecek. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ tan 10 maaş tutarında faizsiz kredi alınabilecek. Ek olarak Toplumsal Güvenlik Kurumu ile yapılacak olan antak kalma neticesinde emekliler finansal gereksinimlerini karşılayabilmek için maaşlarının üç katı tutarında ön ödeme talep edebilecek. Herhangi bir son gelişme haberine ulaştığımızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

2020 Kanada Göçmenlik Şartları Neler? (Sınav, Eğitim, İşçi)

Kanada göçmenlik şartlarını 2020 güncel verilerine bakılırsa hazırladık. Kanada’ya çalışmak, eğitim, tecim şeklinde amaçlarla göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir