Eksi Limitten Para Çekilebilen Kredi Kartları 2020

Kredi kartı ile alışveriş yaptığımızda limitlerimiz kimi süre eksiye düşebiliyor. Kartlarda kullanılabilir satın alan limitleri bulunuyor. Banka tarafınca size verilen limit dolsa da eksiye düşmesi yardımıyla kartımızı kullanmaya devam edebiliyoruz. Bir tek aylık olan kredi limitlerimizin eksiye düşmesi halinde elimizde para var ise borcumuzu kapatmamız daha mantıklı olacaktır. En iyi kredi kartı, en iyi öğrenci kartı terimleri ile tabir edilen faizleri düşük, limiti yüksek kredi kartları manasına gelir. Düşük limitli kredi kartları ile limit yetersizliğinden dolayı eksiye düşme vakaları ile oldukca sık karşılaşabiliriz. Sizler için eksi limitten para çekebilen kredi kartlarını araştırdık. Doğrusu kredi kartlarından limit fazlası alışveriş yapılabiliyor.

Kredi Kartı Eksi Limit

Kredi kartları son zamanların en sık kullanılan banka ürünleridir. Gelir durumuna gore bankalar kredi kartı limiti belirlemektedir. Genel olarak maaşın 2 katı üst limit olmaktadır. Kartı kullandığınız 2. yıl ise limit 4 katına kadar artırılabilmektedir. Ek olarak ekstreler yolu ile borç durumuna bakmadan evvel, alışverişe gitmeden ne kadar limitimiz var diye bakarız. Limit dolmak suretiyle ise buna gore harcama yaparız ya da alışverişten vazgeçeriz. Bir tek denetim etmeyerek harcama yaptığımızda kimi süre oldukca aşırıya kaçtığımızı ve limitimizin eksilere kadar düştüğünü görebiliriz.

Neredeyse ödeme günü gelmemiş olan taksitler ekstrede eksi limit olarak görülebilir. Bu durumda ürkü olmaya gerek yok. Ödeme zamanı vardığında borçlarınızı kapattın sonrasında eksi limit ortadan kalkacaktır. Ek olarak bazı bankalar kredi kartları için mevduat hesabı açabiliyor. Eğer limiti aşıyor iseniz, yapacağınız alışverişler için meblağ buradan karşılanacaktır. Bir tek hesaplarda günlük faiz işlemektedir. Bu sebeple borçlarınız içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bu durumda yapılması gereksinim duyulan şey derhal borçlarınızı ödemektir. Bakiyenin eksiye düşmesi bu durumdan meydana gelmektedir. Doğrusu ek maliyetler bu hesaptan kesilir. Antak kalma koşullarına bu durum aykırı ise banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

kredi-kartı-eksi-limit

Kredi kartları eksi limite inebilmektedir.

Diğeri sebebi ise bankaların kredi kartı limitlerini bilginiz haricinde düşürmesidir. Bu durumdan dolayı bakiyeniz düşer ve harcama yaptıkta eski limite ulaşırsınız. Organik olarak bu şekilde de kalmaz, limit aşım tutarı talep ederler ve borç yükü altına girersiniz. Buna ek olarak da günlük faiz işler ve işin içinden çıkmanız o denli da mümkün olmaz. Ek olarak harcamalarınız sonrası limitinizin eksiye düşmesi halinde, hesap kesim tarihinde borcunuzu kapatmak için ödeme yaptığınızda yatırdığınız meblağ hesabınızı + ya çevirmeye yarar. Bu da borcunuzu ödediğiniz manasına gelmez. Bu şekilde durumlar ile karşılaşmamak için limitinizi sürekli denetim etmeniz ya da bankadan detaylı data almanız gerekir. Yüksek limitli kredi kartlarını incelediniz mi?

Kredi Kartı Kullanılabilir Limitin Eksi Olması

Kullanılabilir satın alan limiti, banka tarafınca satın alan adına tanımlanan limitten, hesap kesim süresine kadar taksitli işlem yapılması halinde vadesi gelmemiş olan borçları ve kalan tutarı ifade etmek için kullanılmaktadır. İşte yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı limit eksi duruma düşebilmektedir. Bu durumda bankalar müşterilerden ek ücret talep edebilmekte ya da faiz işletebilmektedir. Meydana getirilen harcamalar sonrası aylık ödeme tutarını ödedikten sonrasında, kalan limit kadar harcama yapabilirsiniz. Tutarın tamamını ödediyseniz limitinizin tamamını kullanabilirsiniz. Bir tek 5 bin TL limitli kredi kartınıza 500 TL borcunuz var ise yalnızca 4500 TL limiti kullanabilirsiniz. Eğer bu kullanılabilir limit tutarında da harcama yaptıysanız limitiniz eksiye düşer ve banka tarafınca şu kadar daha kullanabilirsiniz şeklinde bir uyarı alırsınız. Nakit ön ödeme çekimlerinde de bu sorunla sık sık karşılaşılmaktadır. Bir tek bazı bankalar kartta limit yoksa dahi bakiyeyi eksiye düşürerek nakit gereksinimlerini karşılamaktadır. Borcunuzu ödedikten sonrasında, yalnız – durum + ‘ ya döner. Fakat diğeri borçlarınız üstünde ödeme yapmış sayılmazsınız.

En İyi Kredi Kartı Hangisidir?

En iyi kredi kartı ile ifade edilmeye çalışılan aidatı olmayan ve faiz oranları düşük olan kredi kartı anlamına gelmektedir. Öğrenciler için, emekliler ya da ev hanımları için kredi kartı imkanı sunan pek oldukca banka bulunmaktadır. Kredi kartı almak için tertipli gelire haiz olmak gerekiyor. Ek olarak kartlarda nakit ön ödeme özelliği de bulunmalı. Aidatsız kredi kartlarının bazılarında indirim ya da puan bulunmuyor. Ek olarak temassız kart özelliği de yer almıyor. Fakat kart aidatı ödemek istemeyen banka müşterilerinin tercih edebilmesi için aranan bir oldukça özelliğe sahipler.

İş Bankası Maximum Card’ ın diğeri kartlara gore daha avantajlı bulunduğunu söylemek mümkündür. Kartta herhangi bir ek ücret, kart tutarı ya da aidat bulunmamaktadır. Kazanılan puanlar yardımıyla parasız alışveriş de yapabilirsiniz. Taksitlendirme hususi durumunun etken olması oldukça faydalıdır. Kartın diğeri pozitif yanları nakit çekebilmeye olanak tanımasıdır. Çektiğiniz tutarları 12 aya varan vadeler ile taksitlendirebilirsiniz. Ek olarak sms bankacılığı ile de kolayca başvurulabilmektedir.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası İŞ’ te Üniversiteli sloganı ile öğrencilere kredi kartı ürünü sunan bankalar içinde yer almıştır. Öğrenciler tertipli geliri olmayan kişiler oldukları için bankalar kredi kartı verirken dikkatli davranmaktadır. Aslına bakarsanız kredi çekebilmek ya da kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için 18 yaş sınırını taşıyor olmak gerekiyor.

işte-üniversiteli

İş’ te Üniversiteli İş Bankası

İş Bankası’ nın kredi kartı ile öğrenciler kart aidatı bile ödemiyor. Ek olarak kartta puan kazanma özelliği bulunuyor ve bu sayede parasız alışveriş yapılabilir. Yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilirsiniz. Detaylı data için tıklayınız. İş Bankası’ nın yanı sıra Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Garanti Bankası şeklinde bankaların da avantajlı kredi kartı ürünleri bulunmaktadır.

Kredi Kartı Limiti Her Ay Yenileniyor Mu?

Bankalar tarafınca müşterilere tanımlanmış olan kredi kartı limitleri bulunmaktadır. Aylık olarak harcama yaptığınızı farz edelim. Tüm limitinizi harcadınız. Fakat değişik bir yere alışveriş halletmeye gittiğinizde kartta limitiniz kalmayabilir ve kartınızın alışverişe kapalı olduğu söylenebilir. Ay sonunda banka tarafınca ekstreniz gönderilecektir. Burada yaptığınız tüm harcamalar ay sonunda gönderilen ekstrede yer alacaktır. Hangi mağazadan ne aldığınız ve tutarları burada yazmaktadır. Bu borçlarınızı belirlenen tarihte banka şubesine ödeyemezseniz kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Tüm borcunuzu ödeyemezseniz kredi kartınızın limiti kapalı olur ve gecikme faizleri ile geri ödeme yaparsınız. Bir tek borcunuzu ay sonunda kapatırsanız banka tarafınca size verilmiş olan limitin tamamını bir sonraki ay yenilenmiş bir halde kullanabilirsiniz.

Geri ödeme yaparken asgari ödeme tutarı olarak belirlenmiş olan bir terim vardır. Borcun tamamını ödemeseniz de kartınızı kullanabilmek için bu tutarı ödemeniz gerekmektedir. Bir tek burada belirtilmesi gereksinim duyulan nokta şudur ki, ödeme yaptığınız meblağ kadar limit açılacaktır. Limitin geri kalanı ise borcun tamamı ödendikten sonrasında açılacaktır. Limitin eksiye düşmesi halinde de durum bu şekilde ilerlemektedir. Yatırdığınız meblağ yalnız eksi kısmı kapatacaktır. Bir tek gene borcunuz olacağından, bu borçları kapatmadan kart limitinizin tamamını kullanamayacaksınız.  Tüm borçlarınızı kapatmadığınız taktirde faiz yüklenmeye devam edecek ve derhal sonrasında borcunuz avukat tarafınca tahsil edilmeye çalışılacaktır. Organik olarak kredi notunuz da düşecektir. Ticari kredi kartları da limit aşım ücretini ödemek zorundadır.

İş Bankası

Maximum Card, İş Bankası’ nın kredi kartı ürünüdür. Satın alan için belirlenen kredi kartı limiti bulunmaktadır. Bu limitler gelir durumuna gore belirlenmektedir. Bir tek fazla harcama yapılması durumunda kimi süre limitlerin aşılmış olduğu da görülmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ nun verdiği karar ile borçlara ek olarak ödenmesi gereksinim duyulan faiz oranları belirlenmiştir. Bu düzenlemeye gore kredi kartı alışverişi, taksitli ön ödeme, para transferi, hesap özeti erteleme vb. işlemler için %1,40 faiz işletilecektir. Gecikme faizi ise %1,70′ tür.

maximum-card

Maximum Card İş Bankası

Yapı Kredi

Yapı Kredi World Card limitleri de gene banka tarafınca belirlenmektedir. Limit fazlası alışveriş yaptığınızda banka borcunuzu aşım faizi işleyecektir. Limitin aşılması durumunda, aynı gün içinde alışveriş faiz oranı dikkate alınarak bir hesaplama yapılır. Toplam borç ödenene ve banka tarafınca belirlenmiş olan limite inene kadar bu aşım faizi işlemeye devam edecektir. Gecikme faiz oranı ise %1,40′ tır.

Akbank

Akbank Free Kart kredi kartı ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Satın alan limiti isminde olan ve her müşterinin gelir durumuna gore belirlenen limitler yardımıyla verilen tutarı ay sonuna kadar harcayabilirsiniz. Bir tek fazla meydana getirilen harcamalarda kimi süre hesapta eksiye düşme durumunun olduğu görülebilmektedir. Ay sonuna kadar bu borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Hesap kesim tarihinden sonrasında borç ödenmezse %1,70 olarak belirlenen limit aşım tutarı de devreye girecektir. Bu oran alışveriş faiz oranı ile aynıdır.

Vakıfbank

Vakıfbank World Card ile yapacağınız alışverişleri taksitlendirebilir ve pek oldukca avantajdan yararlanabilirsiniz. Ek olarak banka sözleşmede belirlenen kurallar dahilinde müşterilerinin limit aşımlarına izin vermektedir. Limit aşım oranı ise mevcut limitin %20′ si kadar olabilmektedir. Vakıfbank’ ta da limit aşım faizi alışveriş faiz oranı kadar olmaktadır. Kart limitini aşanlar %1,40 faiz ödeyecektir.

vakıfbank-kredi-kartı

Vakıfbank kredi kartı ürünleri

Denizbank

Denizbank’ ın kredi kartı ürünü olan Bonus Kart ile yapacağınız harcamalarda kredi kartınızı limiti kadar kullanabilirsiniz. Bir tek limit aşımı gerçekleştirilemiyor.

Bazı bankalarda limit aşımı mevcut olurken bazı bankalar bu duruma olanak vermiyor. Bununla karşılaşmamak için kredi kartı alırken bankanız ile görüşmeniz gerekiyor. Eğer limit aşımı mümkünse de faiz oranlarını dikkate alınız. Genel olarak alışveriş faiz oranı geçerli olmakla birlikte bu durum bankadan bankaya değişiyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir