Devletten Hibe Alan Kadınların Projeleri 2020

Devlet kurumlara tarafınca hanım girişimcilere yönelik olarak destek veren kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Avrupa Birliği tarafınca destek verilen affetme projeleri de vardır. Proje tarihleri çağrılar yolu ile hanımlarımıza bildirilmektedir. İlan edilen tarihler içinde çağrılara uyarak müracaat yapmanız gerekmektedir. İçeriğimizde hanım girişimciye affetme veren kurumlar ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

Bayanlara Devlet Destekli Kredi İmkanı

Ev hanımlarına, kendi işini oluşturmak isteyen ve ayaklarının üstünde durmak isteyen hanım girişimcilerimize hususi devlet destek vererek affetme kredi imkanları sunmaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde Bayanlara destek kredisi iyi mi alınır, hanımefendi girişimcilere destek veren kurum ve kuruluşların şartları nedir, Devletin bayanlara hususi vermiş olduğu teşviklerden yararlanmak için nereye müracaat yapılır, Kosgeb desteğiyle iş kuran bayanlarımız şeklinde başlıkları ele alarak siz kıymetli hanımlarımıza hususi destek kredileri hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kadınlara Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Bayanlara Destek Kredisi Iyi mi Alınır?

Bayanlara Destek Kredisi Iyi mi Alınır?

Bayanlara hususi destek kredisi veren kurum ve kuruluşların bulunduğunu çoğumuz biliyoruz. Bu kurumların en başlangıcında KOSGEB yer verilmiştir. KOSGEB hanım girişimcilerimize hususi 50 bin liralık affetme kredi olanakları sunarken bununla birlikte Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca 15 bin liralık kredi imkanı da sunulmaktadır. Tüm bunların yanı sıra mikro kredi altında kendi işini yapmak isteyen ev hanımlarımıza hususi minimum 1.000 lira limiti olan faizsiz kredi imkanı da sağlanmaktadır. Bayanlara hususi verilen bu destek kredilerinden yararlanmak için aşağıda maddeler halinde anlatacağımız aşamalara uyum sağlamanız gerekmektedir.

Hanım Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Hanım girişimcilerimiz için destek veren kurum ve kuruluşları aşağıdaki yazımızda maddeler halinde siz kıymetli okurlarımız ile paylaştık, bu kurum ve kuruluşların herhangi birine müracaat yaparak destek kredilerinden yararlanabilir ve oldukça daha rahat bir halde işletmenizi açabilirsiniz.

  1. KOSGEB hanım girişi desteklerinden yararlanmak için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olmanız gerekecektir. 18 yaşını doldurmuş olmanız ve bununla birlikte girişimcilik destek programlarına katılıp sertifika almanız lüzumlu olacaktır. Bu kurallara uyum elde eden hanım girişimcilerimiz Yapmak istedikleri işler için proje hazırlayarak KOSGEB desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunmanız gerekecektir. İş projeniz onaylandıktan sonrasında KOSGEB anlaşmalı olan bankalardan destek kredisini alabilirsiniz.
  2. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın hanımefendilere elde etmiş olduğu destekten yararlanmak için, İlk olarak kendinize güzel bir iş planı çıkartmalısınız daha sonrasında ise il ve ilçelerde yer edinen toplumsal politikalar müdürlüklerine şahsen müracaat yaparak 15 bin liralık affetme destek kredilerinden yararlanabilirsiniz.
  3. Mikro kredi imkanlarından yararlanmak için, 5-6 Kişilik gruplardan oluşan ev hanımları ile bir iş planı çıkartmalısınız ve bu iş planı ile mikro krediler için başvuruda bulunarak her bir bayana minimum 1.000 liralık limiti olan mikro kredi desteklerinden yararlanarak kendi işinizi yapabilirsiniz.
Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Hanım Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Destek Kredisi Şartları Nedir?

Destek kredilerinden yararlanmak isteyen hanım girişimciler ilk olarak iyi bir iş projesi hazırlamalıdırlar. Hazırlamış oldukları iş projeleri yardımıyla yararlanmak istedikleri kurumun destek kredisi için başvuruda bulunabileceklerdir. Sözgelişi KOSGEB kadın girişimci destek kredilerinden yararlanmak isteyen bayanlarımız aşağıdaki şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

  • İş planı ve projesi hazırlanmalı
  • KOSGEB veri tabanına kayıt olunmalı
  • Kobi beyannamesi formu doldurulmalı
  • İşyeri belgeleri hazırlanmalı
  • Kobi informasyon dökümanı doldurulmalı
  • Faturaların tanzim edilmesi

Saymış olduğumuz şartları yerine getiren hanım girişimciler devlet destekli kredilerden yararlanarak 50 bin liraya kadar affetme kredi alma olanağına haiz olacaklardır.

Kosgeb desteği ile iş kuran bayanlarımız

Kosgeb desteğiyle iş kuran bayanlarımız

Kosgeb Desteği İle İş Kuran Bayanlarımız

Kosgeb desteklerinden yararlanarak hayalindeki işletmeyi açan oldukça sayıda hanım girişimcimizin bulunduğunu biliyor muydunuz. Şimdi siz kıymetli hanımefendi girişimcilerimiz için kosgeb desteklerinden yararlanarak iş kuran ev hanımlarının ve hanım girişimcilerin hikayelerinden söz edeceğiz.

Bartınlı Emine hanım

Emine hanım 33 yaşlarında iki çocuk anası olarak Bartın’da yaşamını sürdürüyor. Kosgeb destek kredilerinden yararlanarak oto lastik tamiri dükkanı açan emine hanım, daha ilkin iki yıl çay ocağı işletmiş ve maddi yetersizlikler dolayısı ile işletmesini kapatmak zorunda kalmıştır. Derhal sonrasında sektörü araştırarak hangi iş üstünde başarı göstermiş olabileceği hakkında araştırmalar yapmış ve oto lastik tamiri yaparak başarı göstermiş olacağına inanmış ve 50 bin liralık affetme kredi desteğinden yararlanmış ve işletmesini kurmuştur. Bu sektörde oldukça başarı göstermiş olan emine hanım tüm hanım girişimcilerimizin devlet desteğinden yararlanmaları gerektirme ettiğini belirtmektedir.

Kuru temizlemeci Deniz hanım

Kosgeb desteklerinden yararlanarak kuru temizlemeci dükkanı açan deniz hanım bu sektörde oldukça başarı göstermiş olmuş ve işletmesinde çalıştırmış olduğu 3 kişi ile yola çıkmıştır. 50 Bin lira affetme kredi ile kuru temizleme dükkanı açmayı başarmış olan deniz hanım ileriki zamanlarda işletmesini büyüterek halı yıkama işine de atılmayı planlıyor. İşletmesini büyütmek için KOSGEB desteklerinden yararlanmak istediğini de dile getiriyor.

Erzincanlı Emine Turan Hanım

Erzincan’da yaşayan emine hanım hanımefendilere verilen destek kredisi yardımıyla yiyecek ve içecek sektörüne adım atarak başarıyı elde etmiştir. Fazlaca küçük yaşlardan beri kendine ilişkin bir cafe açmayı hedefleyen Emine hanım kurmuş olduğu işletmesinde yakalamış olduğu başarı yardımıyla bir oldukça genç ve hanımefendi girişimcilerimize örnek olmuş ve hayallerinin peşinden gitmelerini elde etmiştir.

Sizlerde hanımefendilere destek kredilerinden yararlanabilir ve oldukça küçük yaşlardan beri hayalini kurmuş olduğunuz işletmenizi açabilirsiniz. KOSGEB tarafınca Girişimcilik Destek Programı kapsamında 2020 senesinde destek verilmeyecektir. Kurumdan destek almak isteyen hanımlarımız 2020 kurs tarihlerini takip ederek kuruma kayıt yaptırabilirler. 2020 senesinde Girişimciliği Geliştirme Destek Programı isminde olan yeni bir düzenleme ile girişimciler desteklenmeye devam edecektir. Mevzuatı inceleyerek detaylı informasyon alabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Teknosa Personel Alımı (Başvuru ve Şartlar)

Teknosa personel alımı ile beraber Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından bir tanesinde kariyere haiz olabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir