Devlet Dar Gelirliye Faizsiz Kredi Verecek

Devlet Dar Gelirliye Faizsiz Kredi Verecek

Dar gelirli ailelerin iş hayatına atılabilmesi ve kendi işyerini kurabilmesi için pek oldukça devlet desteği sunuluyor. Yeni uygulama ile devlet dar gelirliye faizsiz kredi verecek. İş oluşturmak isteyen dar gelirli girişimcilere faizsiz 15.000 TL’ye varan kredi desteği veriyor. İş fikrine nazaran geri ödemesiz para bağışlama de edilebiliyor. İşte dar gelirli aileleri iş hayatına kazandırmak için sağlanan destek sunar;

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, iş oluşturmak isteyen hanımefendilere 15 bin TL faizsiz kredi sağlıyor. Girişimci hanımefendiler faizsiz krediyle desteklenerek, kendi işinin sahibi yapılıyor. Kredi için iki yıl geri ödeme istenmiyor. Bu sürenin peşinden hanımefendiler, kazanılmış olduğu paralarla altı yılda eşit taksitlerle geri ödeme yapabiliyor. Krediden yararlanabilmek için, hazırlanan projeyle beraber bulunulan ilçedeki kaymakamlıklarda yer edinen Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ofisine başvurmak kafi oluyor. Proje uygun bulunursa, 15.000 Lira’ya varan faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

Başarıya ulaşmış Olanlar Bağışlama Alıyorlar

Bakanlığın sağlamış olduğu destek kapsamında, kırsal alanda meyvecilik projelerinde kredi geri ödemesi 11 yıl olarak belirlendi. Meyvecilik projeleri için destek alan kişiler, borcunu ilk 5 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde ödüyorlar. Verilen desteklerde başarı göstermiş görülen projelerin son 1 senelik geri ödemesi de bağışlama ediliyor. Başarı kriterleri içinde oluşturulan işyerinde minimum 2 bayanın da istihdam edilmiş olması ve ödemelerin tertipli yapılması var.

Faizsiz Kredi Şartları Neler?

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli aileler için sağlamış olduğu faizsiz kredi desteğinden şu şartları taşıyanlar yararlanabiliyor.
Destek başvurusunda bulunurken etken olarak esnaf olmamak ve bankalardan kredi alamıyor olmak.
Yapacağınız işin gerektirdiği data ve beceriye haiz olmak.
Herhangi bir toplumsal güvenlik kuruluşuna doğal olarak olmamak ve bu kuruluşlardan aylık gelir almamak.
Fon kaynaklarıyla desteklenen gelir getirici projelerden faydalanmamış olmak.

ilginizi çekebilir

Genç Çiftçi 2020 Başvurusu Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir