Çiğ Köfteci Açmak İçin Devlet Destekleri 2020

İş oluşturmak isteyenlere önerimiz bir pişmemiş köfteci açmak olabilir. Bundan dolayı pişmemiş köfte fazlaca tercih edilen bir aperatif türüdür. Güzel bir dükkan dekorasyonu ile fazlaca para kazanabilir ve kar marjı elde edebilirsiniz. Pişmemiş köfteci dükkanınızı sıfırdan açabileceğiniz benzer şekilde bayilik veren firmalar ile de kontakt kurmanız mümkündür. Bu firmalar isim bedeli ve kar oranından hisse istemeden makul fiyatlarda bayilik vermektedir. Pişmemiş köfte dükkanı açmak oldukça kazandırmaktadır. Çiğköfte projesi ile kuruma başvurabilir ve devlet  tarafınca verilen desteklerden yararlanabilirsiniz.

Pişmemiş Köfteci Açmak

Girişimciler yatırım yaparken o kadar da fazla risk almak istemezler. Aslına bakarsan doğru olan da budur. Yatırım ve sektör uyumu ticaretin eğer eğer olmazsa olmazıdır. Şu demek oluyor ki mantıklı işlere mantıklı oranlarda yatırım yapılması gerekir. Pişmemiş köfte sektörü tam da bahsettiğimiz şartlara uygundur. Etsiz pişmemiş köfte üretiminin yaygınlaşması ile dükkanlar büyüyerek şirket oldular ve hatta bayilik vermeye başladılar. Türkiye’ nin belirli bölgelerinde yaygın olan pişmemiş köfte tüm ülkeye yayıldı. 2020 yılı itibari ile sokak aralarında bile pişmemiş köfteci dükkanı bulmak mümkündür. Pişmemiş köfte hem doyurucu hem de fiyat olarak uygun olduğundan tercih edilmektedir. Bu sayede bu sektöre atılmak karlı olacaktır. Yalnız bayilik veren firmalar yardımıyla daha fazlaca kazanabilirsiniz. Bundan dolayı onların marka değerleri size de pozitif dönüş yapmış olacaktır. Azca ana para ile fazlaca iş meydana getirilen bir sektör olmasından dolayı pişmemiş köfteci açmayı sizlere tavsiye edebiliriz. Yalnız lokanta açarak da devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

çiğ-köfte

Pişmemiş köfteci açmak kar elde edilebilecek bir iş koludur.

Pişmemiş köfteci açmanın birçok pozitif yanları vardır. Ilk olarak kar marjı yüksek olan bir iş koludur. Bayilik veren firmalar sektör ile ilgili eğitim de vermektedir. Dükkan boyutunun o kadar da fazla önemli olmadığı bir sektör. Bundan dolayı paket servis hizmetinin de verilmesi gerekiyor. Telefon ile sipariş çokça tercih edilmektedir. Kurulumun bayilere ilişik olması da bir avantajdır. Siz yalnız finansal kısmı karşılar ve kalan hiçbir şeye karışmazsınız.

Ek olarak pişmemiş köfteci açmak için ilk olarak bağlı bulunduğunuz Vergi Dairesi’ ne, sonrasında da belediyeye gitmeniz gerekiyor. Vergi Dairesi‘nden alınacak olan vergi levhası müracaat için istenmektedir. Vergi mükellefi olduğunuz için de vergi ödemek durumundasınız. Bayilik alacaksınız müracaat evraklarının içine sözleşmeyi de eklemeniz gerekiyor. Yalnız sıfırdan kurulum gerçekleştireceksiniz şu evrakları hazırlamanız gerekmektedir;

 1. İşe başlama bildirim belgesi
 2. T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 3. 3 tane vesikalık fotoğraf
 4. Dükkan kira ise kira kontratı
 5. Dükkan size aitse tapu belgesinin fotokopisi
 6. Vergi Levhasının fotokopisi
 7. Adres bildirim belgesi ile ilgili kurumlara başvurmak gerekmektedir. Ek olarak esnaf ve sanatkarlar odasına da kayıt olunmalıdır.

Oto yıkama açarak da devlet desteklerinden faydalanabilir ve kendinize iş kurabilirsiniz.

çiğ-köfteci

Dükkan açmak için belediyelerden ruhsat almanız gerekmektedir.

Pişmemiş Köfte Dükkanı Aylık Kazancı

Ticarette kazancı etkileyen ilk etken mekandır. İşlek caddeler daima daha avantajlıdır. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgeleri tercih etmenin her anlamda pozitif getirileri vardır. Her ana caddede kesinlikle bir pişmemiş köfte dükkanı olduğundan rekabet unsurunu da ikinci plana atmayın. Eğer kendi markanızı oluşturmayı düşünüyorsanız ilk etapta işe küçük yatırımlar ile başlayın. Menüleri de kısıtlı yapmayın. Genel olarak pişmemiş köftenin yanında ayran ve şalgam satılır. Yalnız içecek çeşitliliğine de önem verin. Dürümün yanı sıra değişik ürün satışları da yapabilirsiniz. Nar ekşisi vb. satışları yaparak da gelir elde edebilirsiniz.

Dürüm ayran tutarları 5 TL civarındadır. Pişmemiş köfteyi kendiniz hazırlarsanız kar elde etmeniz daha kolay olur. Kilosu fabrikalarda 3,5 TL’ ye üretilmektedir. Bir pişmemiş köfteden 2.5 lira kazansanız ve günde 100 tane pişmemiş köfte satsanız 250 lira, ayda 7,500 TL kazanırsınız. Giderlerin 4 bin TL tuttuğunu varsayarsak en kötü cebinize 3,500 TL kalacaktır. Şu demek oluyor ki pişmemiş köfteci açmak lüzumlu şartların sağlanması dahilinde kar etmeniz, kısa sürede yatırımınızı kara dönüştürmeniz mümkündür.

Dükkan Açmak İstiyorum Diyenlere

Lokasyon ticaretin en önemli unsurudur. Dükkan açmak istediğiniz bölgenin yiyecek kültürünü iyi bilmeli ve orada pişmemiş köfte satışı yapılıp yapılmayacağını çözümleme etmelisiniz. İlk olarak makul kira gideri olan dükkanlar tercih etmelisiniz. Dükkan metre karesinin o kadar da fazla önemli olmadığından söz ettik. Önemli olan kendinizi tanıtmanız ve alan şahıs memnuniyeti elde etmenizdir. Ucuz bir tek kullanışlı bir dükkan tercih edin. Naturel olarak o kadar da fazla kuytu sokaklarda olmamasına itina gösterin. Gelen geçenin olmadığı bir sokakta dükkan açarsanız sinek avlarsınız. Ticarette önemli olan politika alan şahıs memnuniyetidir. İnsan ilişkilerinize itina gösterin ve nazik olun. Paket servisiniz kesinlikle olsun. Ek olarak toplumsal medya ortamında da bulunarak kendinizi kanıtlayın. İndirim günleri belirleyin ve kampanyalarınızı toplumsal medyada duyurun.

1 dürüm alana ayran parasız şeklinde kampanyalar büyük olmasalar  tüketici nezdinde fazlaca cazip karşılanmaktadır. Üretimi kendiniz yapıyorsanız kaliteli malzemeler kullanmaya itina gösterin. Pişmemiş köfte yapmayı bilmiyorsanız eğitim alın ya da araştırın. Yalnız bayilik veren firmalar pişmemiş köfteleri hazır olarak bayilerine göndermektedir. Burada da önemli olan nokta gizleme koşulları olacaktır. Oldukca küçük bir dükkana bile haiz olsanız  hijyen kurallarına dikkat edin. Bir caddede 5 tane pişmemiş köfteci var ise orayı seçmeyin. Bundan dolayı onların bir alan şahıs çevresi ve tanınmışlığı var. Yalnız siz sektöre yeni giriyorsunuz. Oldukca fırın ekmek yemeniz gerektirme ettiğini dikkatsizlik etmeyin. Yasal prosedürlere de riayet edin. Lüzumlu makamlardan lüzumlu izinleri almanız gerektirme ettiğini dikkatsizlik etmeyin. Pişmemiş köfteci haricinde bir iş fikri arıyorsanız cafe açarak gelir elde edebilir, lüzumlu finansal deposu iş planı hazırlamak dahilinde Kosgeb’ den sağlayabilirsiniz.

çiğ-köfte-dükkanı

Tecim kurallarını bilmeniz gerekiyor.

Bayilik Veren Firmalar

Pişmemiş köfte işine girmek istiyorsanız kesinlikle pişmemiş köfte firmalarının bayilik hizmetlerinden destek almanızı tavsiye ederiz. Bu firmalar ile iletişime geçerek yalnız ücret ödersiniz. Dükkan dekorasyonu kurumsal renklere uygun olarak şirket tarafınca hazırlanmış olur. Üstelik bu firmalar isim bedeli benzer şekilde herhangi bir extra maliyet de çıkarmazlar. Bu firmalar;

 • Ziyafet Çiğköfte
 • Pişmemiş Köfte Miss
 • Komagene Çiğköfte
 • Erkan Usta
 • Adıyaman Pişmemiş Köfte Ömer Aybak
 • Pişmemiş Köfteci Sait
 • Battalbey Çiğköfte
 • Çiğ Köftem
 • Adı Yörem Çiğköfte
 • O Ses Çiğköfte
 • Tatlıses Pişmemiş Köfte
 • Hacıoğlu Pişmemiş Köfte benzer şekilde firmalardır. Bu firmaların Türkiye genelinde toplamda 25 bini aşkın şubesi bulunmaktadır.

Bu firmalardan bayilik almanız durumunda 1 ay içinde dükkanınız lüzumlu ekipmanlar sağlanarak kurulmaktadır.

Pişmemiş Köfteci Dekorasyonu ve Lüzumlu Ekipmanlar

Bayilik veren firmaların lüzumlu olan ekipmanları paket halinde sunduğunu belirtelim. Bunların toplam maliyetleri 20-25 bin TL olmakta ve bu firmalar kuruluma hususi kampanyalar düzenlemektedir. Sözgelişi kurulum paketlerinin içinde parasız 100 kilogram pişmemiş köfte olmaktadır.

 • Pişmemiş köfte bankosunu 1500-3000 TL içinde bir fiyata satın alabilirsiniz. sahibinden.com‘ daki bankoloru inceleyebilirsiniz.
 • İçecek soğutma dolabı 2000 TL’ ye alabilirsiniz. Yalnız anlaşmalı firmaların içeceklerini satmanız dahilinde size soğutucu hizmeti verebilirler.
 • Dükkanınız için masa ve sandalye almalısınız. 250 TL’ ye 1 masa ve 4 sandalye alabilirsiniz.
 • Paket servisleri için motosiklet almanız gerekmektedir. 5 bin TL’ ye bir motosiklet alabilirsiniz.
 • İsminize uygun bir tabela yaptırmanız gerekmektedir. 96*160 Led tabela 30 açık oturum 1400 TL, renkli olanlar ise 3100 TL’ dir.
 • Ek olarak servis için tabak, sini, paket pişmemiş köfteleri sarmak için streç film, masalara koymak için peçetelik, nar ekşisi kabı, kesme tahtası, bıçak, çöp kovası, eldiven benzer şekilde malzemeleri de almanız gerekmektedir.
 • Ek olarak isminizin yer almış olduğu magnet, ıslak mendil, dürüm kapları benzer şekilde uygulamalar ile de isminizi duyurabilirsiniz.
 • Tüm bu ekipmanların maliyetleri 10-15 bin TL tutarında olacaktır.
çiğ-köfte-yapımı

Pişmemiş köfte dükkanı açmak için lüzumlu olan ekipmanlar hakkında fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir.

Bunlara haiz olmanız için lüzumlu finansal deposu bankalar aracılığı ile elde edebileceğiniz benzer şekilde KOSGEB’ in verdiği desteklerden de faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Destekleri

Girişimci olmak isteyenlere KOSGEB bir iş planı hazırlamaları dahilinde destek vermektedir. Yiyecek imalatı temalı kod ile destek almanız mümkündür. Yalnız bayilik almak istiyorsanız banka kredilerini tercih etmelisiniz. Bundan dolayı üretimi sizin yapmanız ve bunu iş planında detaylı olarak anlatmanız durumunda destekleme ödemesi alabileceksiniz. Ilk olarak KOSGEB’ in belirli dönemlerde düzenlemiş olduğu kurslara kayıt yaptırmanız gerekiyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altındaki kurslara tamamımız kayıt yaptırabilir bir tek katılım zorunludur. Eğitim 32 saatten oluşmaktadır. Kurs sonrası verilecek olan sertifika ile desteğe başvurulabilmektedir.

İş planında niçin pişmemiş köfte sektörünü tercih ettiğinize, mevzu ile ilgili almış olduğunuz herhangi bir eğitim olup olmadığına, mekan tercihine, fiyat politikasına yer vermeniz gerekmektedir. Kendinize uzun solukta hedefler koymalısınız. Bu bağlamda KOSGEB iş planını kabul etmiş olduğu girişimcilere 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL de geri ödemeli olmak suretiyle toplamda 150 bin TL destek vermektedir. Girişimcilik destekleri hakkında data alabilirsiniz. İş planınız kabul edildiğinde;

 • Kosgeb veri tabanına kayıt olmalı
 • Taahhütname imzalanmalı
 • Finansal deposu almak için müracaat yapılmalıdır.

İş planı hazırlarken emsalsiz olmaya itina gösterin. Fikirlerinizi açık bir halde beyan edin. Bundan dolayı girişimci demek öbürlerinden değişik anlamına gelir. Bu sebeple farkınızı ortaya koymalısınız. 2019 senesinde Kosgeb tarafınca verilen destek sunar ile işinizi kurabilirsiniz. Yeni işinizin hayırlı olmasını diliyoruz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslen da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir