Çiftçiler İçin En İyi Kredi Kartı 2020 (HARMAN ÖDEMELİ)

Bankaların ziraatçi müşterileri için de kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası Ziraatçi Kart, Yapı Kredi Ziraatçi Kart, Halkbank Ziraat Kart, PTT Ziraat Kart, Denizbank Hasat ve Üretici Kart bunlardan bazılarıdır. Ziraatçi kredi kartı sahibi olmanız için müracaat şartlarını taşımanız gerekmektedir. Bu kartlar diğeri kredi kartlarından farklıdır. Vade dönemleri genel olarak hasat zamanına denk getirilmektedir. Bu anlamda bankaların çiftçilere pek fazlaca avantaj sağladığından anlatmak mümkündür. Anlaşmalı olunan tüm noktalarda alışveriş yapılabilmektedir. Ziraatçi okurlarımız için en iyi ve en avantajlı kredi kartını araştırdık.

Ziraat Bankası Başak Kart

Faizsiz dönem avantajından yararlanmak isteyenler Ziraat’e! Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetleri için lüzumlu olan acil harcamalarını yapabilmeleri için Ziraat Bankası tarafınca bir kredi kartı ürünü geliştirilmiştir. Tohum, gübre, fide, ilaç, seracılık, yem, arıcılık, balıkçılık araç-gereç alımlarında bu kartı kullanabilirsiniz. Kart banka kartı olarak kullanıma da açıktır. Nakit taşımaya gerek kalmadan alışverişlerinizi bu kart ile yapabilir, paranızı düşürme ya da çaldırma derdinden kurtulmuş olmuş olmuş olursunuz. İlaç, mazot, gübre vb. alımlarında bu ürünleri satan iş yerlerinden alışveriş yapmanız durumunda kartınızda mevcud tarımsal kredi hususi durumunu de kullanabilirsiniz.

en-iyi-çiftçi-kredi-kartı

Ziraatçi kredi kartları

Başak banka kartınız ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kullanırken de banka müşterilerine 5 aylık faizsiz dönem imkanı sunmaktadır. Bankanın aramış olduğu şartları sağlamak kaydı ile faiz indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Kredinin kullanıldığı süre kadar faiz ödemesi yapılmaktadır. En avantajlı yanı ise vadelerin hasat dönemleri baz alınarak belirleniyor oluşudur. Tarımsal destekleme ve Toprak Mahsulleri Ofisi ödemeleri kartınıza gönderilebilir.

Kartınız ile yurt içinde olduğu şeklinde yurt haricinde da alışveriş yapabilirsiniz. Master ya da Visa amblemi bulunan tüm işyerlerinde kart etken olarak kullanılmaktadır. Yalnız para çekme işlemi yalnız yurt içinde gerçekleştirilmektedir. Meydana getirilen alışverişlerde kartınızda puan birikir. Bu puanlar yardımıyla parasız alışveriş yapma imkanı da elde edebilirsiniz. 90 TL‘ ye kadar yapılacak olan alışverişlerde şifresiz ve temassız olarak alışveriş yapabilirsiniz.

ziraat-bankası-başak-kart

Ziraat Bankası Başak Kart

Kartın senelik faiz oranı yüzde 8.75 olarak belirlenmiştir. Esasen çiftçiler için mevcud kredi kartlarının faiz oranları diğeri kredi kartı ürünlerine gore düşük olmaktadır. Size en yakın Ziraat Bankası şubesinden ya da web bankacılığı üstünden kart başvurusu yapabilirsiniz. Ziraatçi Kayıt Sistemi‘ ne kayıt olduğunuza dair belge, T.C. kimlik fotokopisi ve gelir belgesi ile birlikte kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ziraat Kart

Vakıfbank da ziraatçi müşterilerine kredi kartı ürünü sunan bankalar içinde yer almıştır. Tarımsal anlamda yapacağınız harcamaları Vakıfbank’ tan alacağınız Ziraat Kart ile yapabilir, üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde faiz indirimi kazanabilirsiniz. Kartın limiti müşterilere gore değişiklik göstermektedir. Kartınızın limiti kadar nakit ön ödeme da çekebilirsiniz. Vadeyi belirleme durumu müşterinin elindedir. Ziraat Kart’ ta vade hasat dönemine gore ayarlanabilir. Bu durumda yılda bir kere ödeme yapabilirsiniz. Gübre, mazot, tarımsal ekipman, tohum, yem vb. alımlarınızı 6 aya varan taksitler ile gerçekleştirebilirsiniz. Çiftçilerin devlet desteklerinden faydalanmaları için ÇKS belgesi gereklidir. Belge almak için bazı işlemler yapılmak zorundadır. Yapılacak olan işlemleri bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Vakıfbank Tarım Kart

Vakıfbank Ziraat Kart

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı da verilmektedir. Bağ-Kur ya da SGK primleri, su, elektrik faturalarına vereceğiniz yönerge ile ödeme yapabilir, bankaya borcunuzu ise hasat döneminde ödeyebilirsiniz. Borcunuzu erken ödeme imkanı da bulunmaktadır. Hesap kesimi yapılacağı tarihte, belirtilen asgari tutarı ödeyerek kartınız ile alışveriş halletmeye devam edebilirsiniz. Aile ve yakınlarınız için ek kart çıkarabilir ve limitlerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Müracaat

Müracaat banka şubelerinden yapılmaktadır. Ek olarak sms aracılığı ile yapılacak olan başvurular da kabul edilmektedir. TARIM boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 5724′ e gönderebilirsiniz. T.C. kimlik belgeniz ve tarımsal faaliyette bulunduğunuzu kanıtlayan belgeler ile kolayca müracaat yapabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerde ve nakit ön ödeme çekimlerinde geçerli olan faiz oranı yüzde 1,40, temerrüt faiz oranı ise yüzde 1,70′ dir. Detaylı data için tıklayınız.

Denizbank Ziraatçi Kart

Denizbank’ da ziraatçi müşterilerine kredi kartı sunan bankalar içinde yer almıştır. Toprak Mahsulleri Ofisi ödemeleriniz kartınıza yüklenebilir ve tutarlarını 20 gün daha erken alabilirsiniz. Ziraatçi Kartınızı günün her saatinde kullanabilirsiniz. Kartınızı yurt içi ve yurt haricinde kullanabilirsiniz. Yurt haricinde Maestro ve Electron amblemi olan tüm iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. ATM’ lerden kartınız ile para çekebilir ve bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

denizbank-çiftçi-kartı

Denizbank ziraatçi kartı

Başvuruları size en yakın Denizbank şubelerine yapabilirsiniz. 444 6 800 ziraat hattından de detaylı data alabilirsiniz. Banka yüzde 1,40 faiz oranı ile genç çiftçilere destek olmaya devam etmektedir. Detaylı data almak için tıklayınız.

TEB Harman Kart

Türk Ekonomi Bankası’ nın ziraatçi müşterilerine uygun olarak hazırladığı kredi kartı ürünü olan Harman kart ile gübre, mazot, tohum vb. alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kart  başvurusu yapmak için şubelere gitmenize gerek kalmamıştır. HARMAN boşlu T.C. kimlik numarası yazarak 4466 ya göndermeniz durumunda da banka başvurunuzu kabul edecektir. Bankaya yollayacağız kısa ileti tarifeniz üstünden ücretlendirilecektir.

Kartınız ile Bağ-Kur ve SGK ödemelerinizi yapabilirsiniz. Üye iş yerlerinden 6 aya kadar FAİZSİZ olarak alışveriş yapabilirsiniz. Vadeler hasat dönemlerine gore belirlenmektedir. Kartınızın limiti kadar ATM’ lerden kredi ya da nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Harman Kart için herhangi bir kart aidatı ödemesi yapmanıza gerek kalmamıştır. Detaylı data almak için tıklayınız.

Kartınız ile kredi çekmek istediğinizde adres belgesi, T.C. kimlik belgesinin fotokopisi, güvence ve işletme tescil belgesi talep edilecektir.

teb-harman-kart

TEB Harman Kart

Finansbank Ziraat Kart

Finansbank da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar içinde yer almıştır. Banka tarafınca verilecek olan limite gore, ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilir, vadeleri ise hasat dönemine gore belirleyebilirsiniz. Yılda 1 ya da 2 ödemeli seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ekstre tarihinin yetiştirilen ürünün hasadına gore belirleniyor olması da en avantajlı durumdur. Anlaşmalı olunan üye  iş yerlerinden yapılacak olan tarımsal girdi alışverişlerinde 6 ay FAİZSİZ olarak kartınızı kullanabilirsiniz.

Kredi kartınız ile 24 aya varan vadelerde taksitli ön ödeme kullanabilirsiniz. Taksitli avansların geri ödeme tarihleri gene hasat dönemine gore belirlenmektedir. Kredili mevduat hesabı yardımıyla çekim işleminizi yapabilirsiniz. Prim ödemeleri için kredi kartına otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Uygun faiz oranları ile taksitlerinizi hasat döneminde ödeyebilirsiniz. Firmalara hususi olarak tarafınıza borçlanma limiti tanımlanabilir.

finansbank-tarım-kart

Finansbank ziraat kart

Müracaat

Çiftçilik belgesi olan ve yaşamını çiftçilik ile idame ettiren çoğumuz bu karta müracaat yapabilmektedir. Kart müracaat yapmak için T.C. kimlik numaranızı yzarak 3252′ ye ileti gönderebilirsiniz. Size en yakın Finansbank şubelerine giderek de kart başvurusu yapabilirsiniz. Müracaat için banka şubelerine gidildiğinde aşağıdaki evrakların da hazır olması gerekmektedir.

  • T.C. kimlik kartı fotokopisi
  • Çiftçilik belgesi
  • Bankacılık sözleşmesi
  • Bankadan alınacak olan sözleşme gerekmektedir. Banka tarafınca güvence talep edilebilir.

Şekerbank Hasat Kart

Şekerbank Hasat Kart yardımıyla tohum, mazot, gübre, fide vb. alımlarınızı üye iş yerlerinden yapabilirsiniz. Vade hasat zamanına gore belirlenmektedir. Anlaşmalı olunan firmalardan yapacağınız alışverişlerde pos aleti kullanabilirsiniz. Ek olarak geri ödemelerinizi PTT şubelerine de yapabilirsiniz. Hasat Kart ile tarımsal girdi gereksinimleri karşılanabilir. Yapacağınız alışverişlerde 6 aya kadar yüzde SIFIR faiz imkanından yararlanabilirsiniz.

Sigorta primlerini de ödeyebilirsiniz. Borçlarınızı da bu sayede yüzde 0 faiz ile ödemiş olmuş olmuş olursunuz. Kartınız ile nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Müracaat esnasında talep edilecek olan belgeler bankadan temin edilecek olan müracaat formu, T.C. kimlik fotokopisi, Ziraat ve Orman Müdürlükleri’nden alınacak olan Ziraatçi Kayıt Belgesi talep edilecektir. Başvurularınızı size en yakın Şekerbank şubelerinden alabilirsiniz. İnternet üstünden müracaat yapmak için tıklayınız.

Çiftçilerimiz yapacakları harcamalar için yukarıdaki bankaların kartlarını kullanabilir. Çoğunun 6 aylık dönemlerde yüzde 0 faiz ile alışveriş imkanı sunmaktadır. Yem, ilaç, gübre, yakıt vb. alımlarınızı bu kartlar ile yapabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Evde Bakım Maaşı Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir