BİM Maddi Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2020 Şartları

Korona virüs salgın sürecinde durumu iyi olmayan ve maddi desteğe gereksinim duyan vatandaşlar tarafınca en fazlaca araştıranlar içinde temel ihtiyaçların başlangıcında gelen gıda yardımı iyi mi alınır mevzusu geliyor. Maddi durumu olmayan kişilere ve gereksinim sahibi ailelere market armağan kartları nereden alınır? BİM maddi yardım kartı iyi mi alınır? şartları nedir? mevzu hakkında tüm bilgiler..

Market armağan kartlarından genel olarak özetlemek gerekirse anlatmak gerekirse bakiye yüklü market kartları yükleme yapıldıktan itibaren tam bir yıl süresince kullanılabilmektedir. Market kartlarının bazılarında ise içindeki bakiye bittikten sonrasında kullanıma kapanmaktadır. Hayırsever kişiler tarafınca gereksinim sahibi ailelere yapılacak olan market armağan kartları tüm marketlerin armağan marketleriyle aynı özelliği taşımaktadır. BİM marketlerinden temin edilecek olan armağan, alış- veriş ya da yardım kartının iyi mi kullanılacağı yazımızın devamında yer almıştır.

BİM Yardım Kartı Iyi mi Alınır?

Ülkenin her neredeyse her yanında şubesi olan BİM, müşterilerine birçok ürününün uygun fiyatlı olarak satışa çıkarmaktadır. 1995 senesinde faaliyetlerine başlarken BİM toplamda 21 şube ile işe adım atmıştır. Toptan fiyatına perakende satış oluşturan Bim diğeri marketlere bakılırsa daha fazlaca tercih edilmektedir. Her ürün için uygun fiyatlı olması alım enerjisini de etkilemektedir. Yalnızca Türkiye’de değil diğeri dış ülkelerde de şubeleri bulunmakta ve 2020 senesinde birçok şubesi iyi müşterileri hizmet verirken faaliyetlerine de devam etmektedir. Oldukça azca bir kar elde etmek isteyen BİM kar oranına bakılırsa oldukça kaliteli ürünler satmaktadır. Müşteriler tarafınca en fazlaca tercih edilmesinin diğeri sebepleri içinde müşteriler memnun kalmayıp değişim yapmak istedikleri ürünleri herhangi bir sebep belirtmeden değiştirebilmektedir. Markaya, ambalaja ve dekora para verilmesinden ziyade satın alınan ürünün kendisine para ödenmektedir. Müşterilerine daima daha iyi hizmet sunmayı amaçlamış olan BİM marketlerin gereksinim sahibi ailenin gıda şeklinde temek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla yardım kartı uygulaması da bulunmaktadır.

BİM Yardım Kartı Kullanımı

Bim tarafınca gereksinim sahibi ailelere yönelik verilen kart uygulamasında kartın limitleri 50 TL ve 100 TL olarak iki bakiyeli olmaktadır. BİM yardım kartı tüm Bim şubelerinden geçerli olmaktadır. Kartın bakiye 100 TL ise bir alışverişte hepsinin bitirilmesi şeklinde bir zorunluluğu da bulunmamaktadır. Kartın kullanım süre aralığı kartın telim alındığı tarihten itibaren adım atar ve 12 ay süresince devam etmektedir. Satmaca ve fiş nakit alışverişlerde olduğu şeklinde Bim yardım kartı ile de müşteriye veriliyor. Kişinin ihtiyacı Bim markette ne ise onu alabilir yalnızca gıda gereksinimleri karşılanacak diye bir koşul konulmamıştır.

BİM Maddi Yardım Kartı Iyi mi Alınır 2020 Şartları

Market Kartlarının Ortak Amacı Nedir?

Market kartları, maddi durumu yerinde olmayan gereksinim sahibi tüm vatandaşlar için kolaylıkla alınabilecek ve istedikleri kişiler yardım edebilecekleri bir uygulama olup belirli market ve mağazalarda geçerli olan kart sistemi olmaktadır. Para vermek yerine temel gereksinimlerini karşılamak isteyen gönüllü kişiler daha fazlaca market yardım kartlarını seçmektedir. Bu kartlar sayesinden maddi durumu iyi olmayan kişilere daha kısa sürede yardım ulaştırılabilmektedir. Yardım kartı para ile alışverişin mümkün olmadığı marketlerde gereksinim sahiplerinin alışveriş yapabilmeleri imkanını tanır. Market yardım kartı eline ulaşan gereksinim sahipleri, anlaşmalı marketlere giderek gereksinim duydukları ürünleri alabilirler. Bu kartlar akıllı kart sistemleri pos terminal cihazları üstünden para ödemeden kart okutularak ödeme yapma kolaylığı sağlamaktadır. İhtiyaç sahibi muhtaç kişilere yardım yapılırken kişilerin onurlarını kırmadan ve utandırmadan ihtiyacına bakılırsa yardım, market kartları yardımıyla sağlanabilmektedir. Yardım kartları tütün ürünleri haricinde tüm ürünlerde geçerli olduğundan vatandaşlar gönül rahatlığıyla kartlarını kullanabilmektedir. Yardım kartı verilen kişilere marketlerden alışveriş yapılırken lüzumlu gereksinim ne ise onu almaları sağlanır ve böylelikle kişi yardımlarında istediğini tercih etmektedir. 12 ay süresince kullanım süresi bulunan yardım kartı ile parça parça alış veriş yapılabilmekte tek seferde kullanım zorunlulu olmamaktadır. Hem de market yardım kartları hayırsever ve gönüllü vatandaşlar tarafınca alınıp muhtarlıklara bulunabilmektedir. Bu sebeple ikamet edilen ilin muhtarlıklarına başvuruda bulunarak market yardım kartları temin edilebilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Evde Bakım Maaşı Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir