Bedava KKB Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Sorgulama Ekranı!

Yurttaşlarımızın kredi çekebilmek için kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notlarını bilmeyenler için çeşitli sorgulama şekilleri bulunmaktadır. E-devlet üstünden geliştirilen bir sistemle kredi notu öğrenmek parasız oldu. Yapı Kredisi, Güvence Bankası, Ziraat Bankası şeklinde bankalardan da kredi notlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ek olarak T.C. ile, findeks sistemi üstünden de kredi notu sorgulaması mümkündür. İçeriğimizden herhangi bir ücret ödemeden iyi mi kredi notu sorgulaması yapılabileceği ile ilgili detaylı informasyon edinebilirsiniz.

Para Ödemeden KKB Puanınızı Sorgulayın!

KKB adında olan Findeks Kredi Kayıt Bürosunca tutulan kredi notu günümüzde finans ihtiyacı duyan her ferdin bilmiş olduğu bir puanlama sistemidir. Bu sistemde kişilere verilen karne notlarına nazaran bankalar kredi vermekte yada vermemektedir. Eğer bu not yüksekse, kredi almak kolay iken, notunuz düşükse işiniz zor. Bu bağlamda kredi notu sorgulama servisleri günümüzde oldukça popüler duruma geldi. Organik olarak bu sorgulama işinin bir bedeli var. Türk aklı ya.. Her şeye para vermeyi sevmeyen bir millet olduğumuzdan bununda bedavasını bulduk. Bu içeriğimizde sizlere Parasız KKB Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama yöntemlerini anlatacağız. Ağaya beleş..

Kredi notu sorgulama

Kredi notu sorgulama

Parasız Kredi Notu Öğrenme Servisleri

Kredi kayıt bürosu Türkiye’de vatandaşın kredi puanını belirleyen tek kuruluş olup, findek bu kuruluşça kurulmuştur. Kurum bireysel kullanıcılara belirli bir ücret karşılığında kredi notu öğrenme hizmeti sunmuş olduğu şeklinde, bu işi meslek edinen içinse bayilik tarzında çeşitli paketler oluşturmuş ve bu paketler dahilinde hizmet sunmaktadır.

  • Ayda bir kez toplamda 12 ay süresince kredi notunu öğrenme tutarı Klasik Sorgulama 5 lira 71 kuruş,
  • Takipçi ilaveli 1 yıl süresince toplamda 12 kez sorgulama Gold Takipçi 8 lira 95 kuruş,
  • 3 kez not danışmanlığı verilen 1 senelik sorgulama hizmeti Gold Paket 8,95 TL,
  • 3 danışman + 12 takip + 12 ay da bir kez notlu hizmet Premium Paket 14 lira 07 kuruştur.

Bu paketler her ay tertipli olarak kredi notunu sorgulayan, parasız sorgulama yöntemi olup olmadığını denetim eden yurttaş için uygun olabilir. Benim parasız yöntemle işim olmaz derseniz ve Findeksten hayatınız da bir kez sorgulama yapmayı hedefliyorsanız yukarıda kırmızı harflerle yazılı klasik paket ücretini ödemeniz gerekiyor.

Yahu “parasız demiştiniz yalnız para istiyorsunuz” derseniz, birazcık sabredin! O bölüme şimdi geleceğiz.

Findeks Ticari Ücretli Kredi Notu Sorgulama Sistemi

Vatandaşın sürekli olarak kredi notunu sorgulamak isteyen tacirler içinse KKB hususi bir paket hazırlamış. Vatandaşın kredi notunu sürekli olarak kim öğrenmek ister diye sorarsanız, beyaz eşya, mobilya ve pahalı ürünlerin senetle satışını gerçekleştiren firmalar, faktöring şirketleri, borç para veren kuyumcular ve finansman şirketleri doğru cevap olabilir.

Firmalar puanı düşük ve uçan kuşa borcu olan birine kredi vermek istemezler. Bu sebeple findeks ticari paketlerden birini satın alarak, bu paket yardımıyla tüm müşterilerinin kredi notlarını parasız sorgulayabilirler. (eksta ücret ödemeden) Bu paketlerden birini almak isterseniz aşağıda ticari kredi notu öğrenme paketleri mevcuttur.

Yılda 100 sorgulama paketi KDV oranı ile birlikte senelik 257 TL. civarındadır. Eğer işim gücüm not sorgulamak derseniz, birazcık kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Şundan dolayı 10 bin tane KKB skoru sorgulama işlemi için kuruluş senelik 28 bin 674 lira ücret talep ediyor. Ücretsiz kredi notu öğrenme bağlantısına tıkla, kredi notunu öğren!

Alışveriş Mağazalarından Para Ödemeden Kredi Notu Öğrenme

İşte bu ücretleri ödeyerek, işletmesine kredi puanı sorgulama sistemini satın almış olan firmalar, alacağınız hizmeti taksitli olarak almayı hedeflediğinizde kesinlikle Tc. Kimlik numaranızı girerek borç durumunuzu inceleyeceklerdir.

Örnek olarak bir buzdolabı alacaksınız ve PTT Banka tarafınca verilen kredi ile taksitlendirileceksiniz. Şirket sizin aylık taksitleri ödeyip ödeyemeyeceğinizi öğrenmek için kimliğinizi ister ve sisteme girişini yapar. Sistem tarafınca meydana getirilen sorgulama sonucunda, tarafınıza buzdolabı verilip verilemeyeceği kredi puanınıza nazaran belirlenin. Satın alan temsilcisi hanımefendi sonucun pozitif yada negatif bulunduğunu söylediğinde rica ederek, kredi notunuzu parasız bir halde öğrenebilirsiniz.

Findeks Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Findeks Parasız Kredi Notu Sorgulama

Şebeke Operatörlerinden parasız KKB Geçmişi Öğrenme

İkinci bir yöntem olarak, Vodafone, Turkcell, Turk telekom, Avea şeklinde firmalar faturalı hat başvurularında kullanıcı bilgilerini sisteme kaydını yaparlar. Bu esnada eğer vatandaşın sicili bozuk ise, faturalı hat vermekten çekinirler. Bu işlem gene kendi sistemleri üstünden meydana getirilen ücretiz KKB Puanı sorgulama işlemi yardımıyla gerçekleşir. Eğer bu firmalardan herhangi birinde tanıdığınız var ise, para ödemeden notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankalardan Para Ödemeden Kredi Puanı Öğrenme

Herhangi bir banka şubesine (KKB anlaşmalı) bireysel gereksinim kredi başvurusu yaptığınızda, kredi temsilcisi kimlik bilgilerinizi sisteme girecektir. Bu aşamada giriş işlemi tamamlandığı zaman bugüne dek çektiğiniz krediler, borcunuzun olup olmadığı, kredi kartı limitleriniz, ödemelerinizi tertipli olarak yapmış olup yapmadığınız şeklinde kriterler sonucunda ortaya çıkan kredi puanlamanız ortaya çıkacaktır. Banka yetkisi not durumunuza nazaran tarafınıza kredi verilip verilmeyeceğini söyleyecektir. Banka görevlisinden talepte bulunarak bu işlem sonucunda parasız bir halde kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Findeks Sorgulama Servisi : 5 lira 71 kuruş,
Turkcell; 9 lira,
Türk Telekom Sorgulaması; 9 TL. (TC.NO yaz boşluk bırak doğum yılı yaz 1122’ye gönder)

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yöntemi

Parasız Kredi Notu Sorgulama Yöntemi

Bizlerden Söylemesi;

İnternet sayfalarında, Google Play Store’da, Apple cihazların uygulamalarının bulunmuş olduğu IOS Market’te parasız bir halde sunulan kredi puanı sorgulama isminde uygulamaların tümünden Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği açısından uzak durun. (Findeks hariç)

BKM Ekspress 1 TL Kredi Notu Sorgulama Kampanyası

Bkm Ekspress isminde olan güvenli ödeme sistemi yardımıyla Findeks kredi puanınızı kampanya dahilinde 1 TL. ücretle öğrenebilirsiniz. Yalnız bu kampanya BKM Ekspresini ilk kez kullananlara mahsustur. 1 lira karşılığında kredi puanı sorgulamak için bu adresi ziyaret edin ve ödeme esnasında BKM hesabınızı kullanın; https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml sayfasından üye olunuz.

2020 senesinde bu sayfa gene 1 TL karşılığında kredi notu sorgulaması yapabilmektedir. Yalnız sorgulama işlemini ikinci kez yapacaklar için 5 TL ücret alınacaktır.Halkbank şubelerinden ister banka müşterisi olun isterseniz olmayın risk raporu sorgulaması yapabilirsiniz. Detaylı informasyon için tıklayınız.

Vakıfbank tarafınca da findeks kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

Parasız kredi notunuzu öğrenmek için yukarıda belirtilen kolay şekilleri deneyin yada en kötü 5 lira para ödeyerek, puanınızı öğrenin, bankaya bu puana nazaran başvurunuzu yapın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Teknosa Personel Alımı (Başvuru ve Şartlar)

Teknosa personel alımı ile beraber Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından bir tanesinde kariyere haiz olabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir