Bankamatik Kartımın Süresi Doldu Ne Yapmalıyım?

Süresi dolan bankamatik kartları müracaat yaparak yenilenmektedir. Her banka kartının ve kredi kartının son kullanma zamanı bulunmaktadır. Bu son kullanma tarihleri, güvenlik açısından belirlenmiştir. Son kullanma zamanı yaklaşan banka kartları için çalıştığınız banka ile iletişime geçerek, yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Bankamatik kartımın süresi doldu diyorsanız yazımızdan bilgileri okuyabilirsiniz.

Bankamatik Kartımın Süresi Doldu, Karta Ne Olur?

Kredi kartının son kullanma tarihinin gelmesi halinde banka kartlarında olduğunda şeklinde çalıştığınız banka yeni bir kredi kartı göndermektedir. Kredi kartının son kullanma tarihinin gelmesi halinde kartın kullanılması söz mevzusu değildir. Bazı bankalar, kredi kartı son kullanma zamanı gelen müşterileri için müracaat yapılmadan yeni kredi kartını göndermektedir. Aksi durumlarda, bankaya müracaat yapmanız gerekmektedir.

Maaş Kartı Yenileme Iyi mi Yapılır?

Maaş kartı yenileme işlemleri aynı gün içinde yapılmaktadır. Banka kartı olarak kullanılan maaş kartlarının son kullanma tarihinin gelmesi halinde, aynı kartın kullanılması mümkün değildir. Sadece hesap numarası, yeni kart gönderiminde de aynı kalacaktır. Bundan dolayı da maaş kartının son kullanma tarihinin geçmesi halinde meydana getirilen başvurularda gelen yeni karta, maaş yatmaya devam edecektir. Maaş kartının yenilenmesi için alan kişi hizmetlerini arayabilir ya da direkt olarak banka şubelerine başvurabilirsiniz. Kart yenileme işlemleri için müracaat yaptıktan sonrasında en kısa sürede yeni maaş kartı adresinize teslim edilecektir. Kart yenileme işlemleri bazı bankalarda belirli bir tutara doğal olarak tutulmaktadır.

Yeni Maaş Kartı Kaç Günde Gelir?

Yeni maaş kartı gönderimi bankadan bankaya değişim göstermektedir. Bunun haricinde yaşadığınız şehre bakılırsa yeni kart başvurunuzun neticelenmesi değişebilmektedir. Genel itibari ile maaş kartları ortalama olarak 5 gün ve 2 hafta içinde değişmektedir. Kartınızın kuryeye teslim edilmesi halinde; belirlenen adreste teslim edilecektir. Bunun haricinde maaş kartının gönderilmemesi halinde; bankanın şubesine başvurabilir ya da alan kişi hizmetlerini arayarak kartın süreci hakkında da detaylı informasyon alabilirsiniz. Öte taraftan eğer banka, maaş kartını kuryeye teslim etmiş ise, kuryenin telefon numarasını alarak durumu öğrenmeniz de mümkün olmaktadır.

  • Halkbank – 0850 222 0 400 yada 444 0 400,
  • Ziraat bankası – 444 00 00
  • Güvence Bankası – 444 0 333 yada 0850 222 0 333 arayabilirsiniz.

Banka ve Kredi Kartında Son Kullanma Zamanı Nerededir?

Banka ve kredi kartı son kullanma zamanı kartların ön kısmında yazmaktadır. Son kullanma tarihleri ay ve yıl olarak kart üstünde yazılmaktadır. Bazı banka kartlarında son kullanma tarihleri İngilizce olarak da yazılabilir. Son kullanma zamanı bu alanda ‘’Valid’’ olarak yazmaktadır. Kart üstünde yazan 09/25 ise, 2025 senesinin 09 ayında kredi kartı ya da banka kartının son kullanma zamanı dolacaktır. Banka kartı ya da kredi kartının son kullanma tarihinin geçmesi halinde kart otomatikman kullanıma kapatılmaktadır. Bu durumda kartın yenilenmesi için talepte bulunabilir ve aynı hesap numarası ile yeni kartınızı kullanabilirsiniz.

Son Kullanma Zamanı Geçen Kart Taksitleri Iyi mi Ödenir?

Son kullanım zamanı dolan kartlardaki borçlar her ay tertipli olarak ödenmeye devam edebilmektedir. Sadece aynı kartı kullanmanız mümkün olmadığı için yeni kart için yine müracaat yapmanız gerekmektedir. Son kullanım zamanı geçmiş olan kredi kartına ilişkin ekstre borçlarını ödemek için:

  • Banka şubesine giderek borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
  • Havale ya da EFT ile kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  • PTT şubelerinden kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üstünden ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • ATM üstünden kartsız işlem ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir