Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi 14 Firma

Bankalar ve nakit ihtiyacı

Bankalar nakit ihtiyacı olanlara kredi vermekle birlikte kredi kullandıracağı kişiler i seçmekte ve gelir düzeyine gibi belirli kriterler belirlemektedir. Bankaların en büyük gelir kalemi olan kredi kullandırımını en iyi şekilde yapabilmesi demek krediniz geri dönüşünün garantisini alabileceği şekilde vermesidir bu yüzden bakalar kredi puanlaması yaparak müşterilerine kredi kullandırmakta ve ona göre değerlendirme yapmaktadır. Bankalar sistemi aynı merkezde olduğu için tüm bankalar hemen hemen aynı kredi kullandırma şartları sunmakta bankalar Arası küçük değişiklikler olabilmektedir.

Sicil bozukluğu

bankalar kredi verirken kredi alan kişinin siciline bakmaktadır. bu sicil eğer bozuksa bankaların kredi vermesi mümkün olmamaktadır. doğal olarak sicili bozuk olanlarda farklı kredi veren kuruluşlarda kredi arayışına girmekte ve ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmektedir. Farklı kredi veren kuruluşlara sadece sicili bozuk vatandaşların gittiğini söylemek doğru olmaz daha güzel imkanlar sunan bu kurumlar ve firmalar müşterileri kendi yönlendirme doğru çekmektedir.

Banka dışında kredi veren firmalar

banka dışında kredi kullandırımı yapan firmalar genelde nakit olarak değil konut kredisi araç kredisi, ev araç ve gereçleri senetle satmak gibi krediler kullandırarak müşterilere hizmet vermektedirler. Bunlardan birkaç tanesini burada ele alacağız

Ev kur bu firmalardan biri Ev kur müşterilerine ev araç gereçlerini uygun şekilde senetle taksitlendirerek satış yapmakta ve müşterilerinin nakit ihtiyacı olmadan alış veriş yapmasına olanak vermektedir. Ev kur da ihtiyacınız olan bir telefonu uzun vadelerle alabilirsiniz bir diğer firma emmin evim ise müşterilerine daha farklı tarda hizmet vermektedir emin evim müşterilerine araç ve ev kredisi vermekte ve ödemesi kolay şartlar sunmaktadır.

Araç satarken verilen krediler

Araç satan firmalar müşterilerin kendi sağladıkları kredilerle araç satışı yapmaktadırlar bu firmalar büyük şehirlerde özellikle müşterilerine uygun şartlarda ve vadelerde kredi imkanları sunmakta ve müşterilerinin ihtiyacı karşılamaktadır. Araç almak isteyenler nakit ihtiyacı için banka veya banka dışı nakit veren kuruluşlarda çözmek yerine araç satan firmalarını kendi kullandırdığı kredilere bakmalıdırlar.

Cep telefonu alırken

Cep telefonu alırken de telefon şirketlerinin hepsi belirli limitler dahilinde müşterilerine telefon kredisi vermek suretiyle telefon satışı yapmakta ve bu telefonları verdiği kredi limiti tutarı üzerinden taksitlendirme yaparak kullanıcıya rahatça telefon alması sağlanmaktadır. Örneğin Türkcell finansman bunlardan biridir. Bu kuruluş müşteriye telefon kredisi şeklinde müşteriye göre puanlama yaparak on bin tl ye kadar limit sağlamaktadır. Türkcell kullanıcıları eğer faturalarını düzenli ödemiş ve yıl içindeki kullanımı ve ödemeleri çok ve iyiyse en yüksek limitli telefonlardan alabilmektedir kullanıcı dilerse bu telefonu dışarıda peşin fiyatına satarak da nakde çevirebilmektedir. Bunu gibi yöntemler Vodafone ve Türk Telekom tarafından da yapılmaktadır dileyen ilgili kurumların internet sitelerinden inceleme yapabilir

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir