Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika – 2020

Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika – 2020

Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika – 2020.. Son dakika… Son günlerde hem bireylerin hem de işletmelerin en oldukca bekledikleri yasal düzenlemelerin başlangıcında kredi sicil affı düzenlemesi geliyor. Geçtiğimiz gün Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü ‘nde düzenlenen Koronavirüsle Savaşım Eş Güdüm Toplantısı ‘nın peşinden bir basın toplantısı düzenleyerek, virüsün etkilerini azaltmak adına alınan ekonomik tedbirleri açıklamıştı.

Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika – 2020

Mevzuya ilişkin basın toplantısında alınan önlemler içinde kredi ve kredi kartı borçlarının ertelenmesi ve kredi kullanımının kolaylaştırılmasına dair de adımlar yer aldı. Tüm bu adımların peşinden ilkin kamu bankaları, peşinden da hususi bankalar birbiri ardına açıklamalar yaparak kredi borçlarını ertelediler. Yeni kredi kullanımına ilişkin kolaylıklar da elde eden bankalardan bazıları vatandaşın kredi kartı borçlarını da öteleyeceğini duyurdu.

Bu gelişmeler sonrasında uzun bir zamandır oldukca büyük bir kitle tarafınca beklenen kredi sicil affı mevzusunda da bir adım atılıp atılmayacağı merak mevzusu oldu. Çeşitli nedenlerden dolayı kredi ya da kredi kartı borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar ” sicil affı çıkmış oldu mu “ şeklinde sorulara cevap aramaya başladılar. Peki, banka kredi sicil affı 2020 çıkmış oldu mu? Sicil affı kimleri kapsıyor? Sicil affı Resmi Gazete’de yayımlandı mı? İşte o dört gözle beklenen soruların cevapları..

2020 Banka Kredi Sicil Affı Çıkmış oldu mu ?

TBMM Genel Kurulu ‘nda iktisat alanında düzenlemeler içeren ‘Bazı Kanunlarda Değişim Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ nin görüşmelerine devam edilecek.

Teklife, Corona Virüs ile savaşım kapsamında yeni maddelerin ekleneceği açıklandı. AK Parti ‘nin karşıcılık partileriyle yapmış olduğu görüşmeler sonunda kanun teklifine eklenecek maddeler içinde kısa emek harcama ödeneğine ilişkin düzenleme yer alacak. Buna nazaran İşsizlik Sigortası Kanunu’nda yapılacak değişiklikle çalışanlarda aranan prim gün ödeme süresinin 600 günden aşağıya çekilmesi öngörülüyor..

Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika - 2020

Gene teklife eklenecek madde ile karşılıksız ve düzmece çekten hapis cezası alanlara 3 yılda borcunu ödeme imkanı verilecek. Borçlu tanınan sürede borcunu ödemezse hapis cezası tekrardan gündeme gelecek. Çek sahibi, tutarın minimum % 10 ‘unu derhal, kalanını 3 yıl içinde ödeyecek..

Kredi borcu yüzünden kara listeye giren şahıs ve firmalar için de ” sicil affı “ nın teklife eklenmesi planlanıyor. Düzenleme ile kara listeye girenlerin bankalardan kredi çekmelerinin önünü kesen hukuki engellerin kaldırılması öngörülüyor.. Son gelişimleri internet sitemizden duyurmaya devam edeceğiz..

ilginizi çekebilir

Evde Bakım Maaşı Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir