Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020 Kampanyası

Avukatlık olan, sicili bozuk olan ve icralık duruma düşenlere kredi veren bankalar adlı yazımızda, Krediye gereksinim duyanlara tefeciye, borç para verenlerin eline düşerek yüksek faizli kredi ödemelerine engel olmak için 2020 yılı içinde bozuk sicile kredi veren bankaları mevzu aldık. Eğer düşük faiz oranları ile avukatlık olan esnafımıza ve vatandaşımıza kötü günlerinde kredi desteği elde eden bankalar bulunmakta olup, bu bankalara yapacağınız müracaat ile finansal ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

Bozuk Sicil ve Kredi Notu Puanı Düşüklüğü

Kredi çekeceklerin bankalar tarafınca reddedilmesine sebep olan durum, kredi notunun düşük olması durumudur. Bu durumun altında herhangi bir finans kuruluşuna olan borç yatmaktadır. Bu borç sebebiyle bankalar bozuk olmasına sebep olan kredi notu puanınızın düşme durumudur.  Bu düşüklüğün giderilmesi için aslolan yöntem, kredi puanın düşmesine niçin olmakta olan borcun kapatılması/taksilendirilmesi/yapılandırılması  ile mümkündür. Bunun için bugüne dek icra batkı kanunu, kredi kartı borçları ve icralar, kara listeye düşme ve kurtulma, kredi sicili düzeltme, kırmızı kalem çekilenlere kredi ve destek sunar ismiyle okuduğunuz tüm içerikleri bir kenara bırakıp, bankalara başvurmadan ilkin borç kaynağını pasifike etmeyi denemelisiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kredi Puanı Yükseltme

Bankaya olan borcunuzu zamanında ödeyemezseniz, en sonucunda başınıza gelecek durum icralık olmaktır. İcra Müdürlükleri borç takibini elde eden adli yargıda görevli görevli kuruluşlardır. İcra Müdürlükleri icralık olan vatandaşlar için uyguladıkları yaptırım şunlardır.

 • Alacaklı olan yurttaş, borcun ödenmemesi durumunda elinde ki sözleşme ve benzeri evraklar ile icra müdürlüklerine başvururlar.
 • Müracaat sonrasında borçlu olan vatandaşa bir ödeme belgesi gönderilir ve borcunu ödemesi talep edilir.
 • Borçlu borcunu yasal sürede ödemezse, üzerine kayıtlı olan taşınmaz ve taşınırların satılması yoluna gidilir.
 • Bu esnada belirli bir süre içinde borçlu vatandaşlık icralık durumunu iptal etmek için ödeme taahhüdünde bulunabilir ve bu taahhüt ile icra işlemi durdurulur.
icralık olanlara kredi veren bankalar

icralık olanlara kredi veren bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızda, bu durumda olanların tefecilerin eline düşmemesi için tavsiyeler ve kredi kuruluşları anlatılmaktadır. Banklar icra takip edeni için yasal temsilcilerini görevlendirirler ve bu işlemlere diğeri adıyla avukatlık icra takip işlemleri de adı verilmektedir.

Borç Yapılandıran Bankalar şunlardır;

 1. Akbank
 2. İş Bankası
 3. TEB,
 4. Güvence
 5. Yapı ve Kredi Bankası
 6. Vakıflar Bankası
 7. Aktifbank
 8. Ziraat Bankası
 9. Halk Bankası
 10. N Kolay Kredi uygulaması

Kredi Notu Sebebiyle Kara Listeye Düşme

Bildiğiniz şeklinde kredi notu denen uygulama KBB üyesi 9 banka tarafınca meydana getirilen ve Findeks kuruluşu ile vatandaşlara bildirilen bir puanlama sistemidir. Kredi kartı borcunu ödemeyenler, gereksinim, konut yada otomobil kredisini ödemeyenler, senetle almış oldukları eşyalar için firmalara borçlanıp, senedini zamanında ödemedikleri için icralık olanlar ve avukatlık duruma düşenler aynı kara listede olanlar şeklinde, kredi notu puanları düşürülmekte ve bankalar tarafınca kredi almalarına engel olunmaktadır.

avukatlık olanlara kredi notu

Yukarıda görülen KKB notu sorgulama cetvelinde, 0 ile 699 içinde olanlar en riskli gruba girmekte olup, bu kişilere bankalarca kredi verilmemektedir. Bu sebeple bu kişilerin orta riskli yada azca riskli grubuna geçmeleri kredi çekebilmeleri açısından yarar sağlamaktadır. Avukatlık olanlara kredi veren bankalar bu ıskala içinde iyi, oldukça iyi ve azca riskli kişilere kredi vermeyi tercih ederler. Eğer sizde resmi bankalardan kredi almak istiyor iseniz, minimum orta riskli kısmına geçiş yapmalısınız.

Kara sıralama ve kırmızı kalem çekilme terimleri de, esnafın, emeklinin, çalışanın herhangi bir sebeple, kara listeye düşme durumlarına denmekte olup, bozuk sicile kredi veren bankalar ile kara sıralama yada kırmızı kalem çekilme durumları aynı anlamı taşımaktadır.

Para arayan yurttaşlarımıza aşağıda ki 3 madde halinde belirtilen yazılarımızda çeşitli alternatifler hakkında tavsiyelerde bulunulmuştur.

Yasal Takip Nedir? Yasal Takipte Olanlara Kredi Verilir mi?

Yasal takip isminde olan durum, yukarıda anlatılan İcra Müdürlüklerinin borç sebebiyle kişileri takibe alması durumudur. Yasal takibe giren bir yurttaş, kara listeye girmiş anlama gelir ki, bankalar bu kişilere de kredi vermezler. Bu durum sona erip, kişi yasal takipten çıkmadıkça, talepleri sürekli olarak reddedilecektir. Bunun için, borçlu olduğunuz bankaya müracaat yaparak, borcunuzun yapılandırılmasını talep etmelisiniz. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar için sitemizi takip edebilirsiniz.

48 Ay 4 Yıl Bozuk Sicile Niçin Olan Krediyi Yapılandırma

36 ay olan gereksinim kredileri 48 aya kadar yapılandırılabiliyor. Bu kapsamda, gereksinim kredisi çeken ve ödeme zorluğu içinde olan vatandaşa 1 yıl daha süre tanınmış oluyor. Eğer kredi çeken yurttaş 1 yıl içinde borcunu öderse, vadelendirme ve yapılandırma imkanı ile sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurarak kredi çekebilir.  Naturel olarak bu hesaplama da 5 yıl sicil temizlenme süresini de  hesaba katmak gerekir ki, bu hesaplama sonucunda sicil affından yararlanırsanız, kara listeden çıkabilirsiniz.

48 Ay 4 Yıl Bozuk Sicile Neden Olan Krediyi Yapılandırma

48 Ay 4 Yıl Bozuk Sicile Niçin Olan Krediyi Yapılandırma

İnternet üstünden en güncel duyuru ve duyuruları ve her insana kredi imkanı elde eden bankaları, Facebook sayfamız üstünden takip edebilirsiniz.

2020 Senesinde Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Yasası

Esnafa Sicil Affı yazımızda belirttiğimiz  Esnafa ve Borçlulara sicil affı yasası Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi. Bu tasarı ile borçları olanlar sicil affından yararlanacaklar. Sicil affı yasası ile  yasa ile, hem kredi hemde kredi kartı borçlularının birçok borcu af yardımıyla silinecek ve Avukatlık ve 800 puana kredi veren bankalar yardımıyla tekrardan kredi imkanı sağlanacak. Eğer sizde avukatlık yada icralık durumda iseniz, 2020 senesinde yürürlüğe girecek bu af yasası ile borcunuzu yapılandırabilir, tekrardan kredi çekme olanağına haiz olabilirsiniz.

 1. Tefecilerden uzak durun.
 2. Dostunuza yakınlarınıza başvurun.
 3. Bankalardan kredi çekmeyi deneyin.
 4. Kredi alamazsanız borç kapatma kredileri talep edin.
 5. İnternetten gelir belgesiz müracaat kabul eden bankaları tercih edin.
 6. Hususi finans kuruluşlarına gidin.
 7. Toplumsal Yardımlaşma Vakfından yardım talep edin.
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir