Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar Galeriler Peşinatsız Kredi 

Son dönemde araba sahibi olmak, lüks ihtiyaçlar arasından çıktı. Artık her eve mutlaka bir araba mutlaka lazım oluyor. Bu nedenle düşük model de olsa hayatını kolaylaştırmak için araba sahibi olmak herkesin hayali oldu. Düşük model de olsa bir araba almak için nakit paraya ihtiyaç vardır. Son dönemde araba fiyatlarının çok artmış olması, araba alacakları ikinci el arabalara yönlendirdi. Kenarda araba alacak parası olmayanlar için bankalar en akıllıca çözümdür. Bankaların ve galerilerin sağladığı imkanlar ile kolayca araç sahibi olunabilir. Araç alırken elinde peşinat olmayanların en çok araştırdığı konu olan, aracın tamamına kredi veren bankalar galeriler peşinatsız kredi imkanlarını sizin için araştırıp, derledik. Araç alırken bir anda tüm parayı bulmak zordur. Krediler ile ayda ayda ödenen taksitler müşteriyi zorlamaz. Araç almak için para da biriktirilebilir ama kredi ile hiç beklemeden taksit taksit ödeyerek araba sahibi olunabilir.

Aracın Fiyatının Tamamına Peşinatsız Kredi Veren Bankalar

2020 yılı itibari ile birçok banka aracının fiyatının tamamına kredi vermeye başladı. Bunun için dikkat edilmesi gereken, aracın kasko bedelidir. Aracın kasko bedelinin aracının fiyatından yüksek olması gerekir. Bu şartlar sağlanıyor ise bankalar aracının fiyatının tamamına kredi verebilir. Fakat arabanın fiyatı kasko bedelinden yüksekse, bankalar ancak kasko bedeli kadar kredi verebilir. Aracın tamamına kredi veren bankalar galeriler peşinatsız kredi arayanlar bu ayrıntıyı unutmadan, araba arayışına başlamalıdır. Sıfır araç alımlarında araç kredisi kullanmak isterseniz, bu durumda mutlaka ayrı bir peşinatınız olmalıdır. Çünkü sıfır araç alınan taşıt kredilerinde aracın fatura bedeline göre kredi verilir. Aracın fatura bedeli, 90.000 tl’yi geçiyor ise bu tutarın %70’i kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Geri kalan %30’luk tutar içinse bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu sizin daha önceden yapmış olduğunuz, tüm banka işlemlerinizdeki kredi kayıt bürosu (KKB) puanınıza bağladır. Yeterli geliriniz varsa iki çeşit kredi kullanarak, istediğiniz arabaya sahip olabilirsiniz. Aracın ikinci el olması ya da sıfır olması işlemlerin gidişatını etkiler. Bu nedenle araç almaya karar vermeden önce elinizdeki para ile nasıl hareket edeceğinize karar vermeniz gerekir.

Galerilerden Peşinatsız Kredi İle Aracın Tamamına Nasıl Kredi Alınır?

Aracın tamamına kredi veren bankalar galeriler peşinatsız kredi arayanlar için, bankaların çözüm olamadığı durumlar vardır. Bu nedenle bazı galeriler aracılığıyla aracın tamamına peşinatsız kredi kullanılabilir. Bu şekilde araba sahibi olmak isteyenlerin başına gelen birçok dolandırılma durumu vardır. Bu durumda seçeceğiniz aracı olacak galerinin geçmişteki alım-satım işlemlerini incelemeniz, sizi olası risklerden korur. Bu galeriler müşterileri için bankalarla anlaşarak, kredi kullanma imkanı sağlarlar. Bu galeriler sıfır, ticari ya da binek otomobil almak isteyen müşteriler için idealdir. Bankalarla yaptıkları toplu kredi anlaşmaları ile uygun faiz oranları ile araba sahibi olabilirsiniz. Galeriler bu özel faiz oranlarını size anlatır, siz de uygun bulduğunuzda galerideki görevli tarafından bilgileriniz alınarak, bankaya iletilir. Banka kredi vermeyi uygun bulursa, kredinizi kullanabilirsiniz. Burada sorun olabilecek en önemli şey bankalarla olan geçmişinizdir. Kara listede olan müşterilere galeri aracılığı ile de olsa, kredi çıkmaz. Aracın tamamına kredi veren bankalar galeriler peşinatsız kredi, almak isteyenlerin bankalar ile ilgili geçmiş sorunları varsa, arabayı kendi üstlerine almaması işleri kolaylaştırabilir. Eşinize ya da aileden başka birine bu krediyi alabilirsiniz. Önemli olan kredi kullanacak kişinin banka geçmişini ifade eden, KKB puanının iyi olmasıdır. Bu çözüm ile istediğiniz arabaya kavuşabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

2021 PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle PTT engelli kredisinden faydalanmak için 2022 engelli maaşına sahip olmak gerekmektedir. PTT üzerinden parayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir