Aracın Bedelinin Tamamına Kredi Veren Galeriler (Peşinatsız Kredili)

Sıfır yada ikinci otomobil alımında, aracın tamamına kredi veren galeriler ve otomotiv firmaları mevcuttur. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Kocaeli benzer şekilde illerimizde bu galerilere sıkça rastlayabilirsiniz. Bu firmalar kendi şirketlerine yada anlaşmalı oldukları finansal şirketlere bağlı olmak kaydıyla yüzde yüz otomobil kredisi verirler. Bu galerilerden bazıları ve arabanın hepsine kredi çıkartma yöntemlerini içeriğimiz de bulabilirsiniz.

2. El Aracın Tamamına Kredi İmkanı

Otomotiv sektöründe sıfır kilometre araçların ve ikinci el araçların alabilecekleri kredi miktarları bellidir. Bankalar ve finans kuruluşların araçların proforma satmaca değerine ve kasko değerine bakılırsa kredi çıkartırlar. Mevzuat sıfır otomobillerde bile yüzde yüz taşıt kredisi vermeye izin vermez. Bir tek bankalara başvuran KKB notu yerinde olan tüm müşteriler, bireysel tüketici kredisi kullanarak harcamanın geride kalan kısmını karşılarlar. Bilhassa 2010, 2011 model benzer şekilde eski model araçların finansmanında taşıt kredilerinden daha fazlaca bireysel gerekseme kredileri kullanılır. Araç bedelinin tamamına finansman sağlayanların en fazlaca tercih ettikleri yöntem budur.

 • Sahibinden sitesinden hepsine finansman çıkan araçları görüntüleyebilirsiniz.
 • Bir başka duyuru sitesi olan yeniilan adresinde de tamamı kredili araç satan galerilerin ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Arabam.com’da duyuru veren galeriler arasından peşinatsız otomobil araması ile 48 ay vadelerle tamamı kredili araçları inceleyebilirsiniz.
 • Wowwo isminde internet sayfasında de kefilsiz ve kredisiz senetle otomobil satışı yapılmaktadır.

Kredili Araç Satan Galeriler

İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan büyük otomobil galerilerinin büyük kısmı bir finansman kuruluşu ile kredi anlaşması yapar. Eğer satın alınacak otomobilin kıymeti yüksekse, galeri yüzde yüz kredi çıkarmakta zorlanabilir. Bir tek düşük kilometreli araçlarda ise fiyatlarda uygun olduğundan birçok galerici aracın hepsine rahatça kredi çıkartabilir. Araç satın almak isteyen müşterilerin, finansman elde eden galerileri tercih etmesi banka ve nakit işlemleri ile uğraşmadan araç sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Peşinatsız Kredili Araçlar

Renault Finans firmasının taşıt kredilerini bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar bilhassa ticari araç kredilerinde yüzde yüz kredi verirler. Bu bankalar genel olarak belirli markalar ile antak kalma yaparak bu finansmanı sağlayabilirler. Genel olarak bu durum sıfır araçlar için geçerlidir. Hiçbir şekilde ikinci el otomobil için %100 araç kredisi çıkarılmaz. Bir tek düşük fiyatlı otomobiller için bankalar yüzde yüzüne gerekseme kredisi verebilirler. Burada ölçek müracaat sahibinin maaşı, kredi notu ve güvence durumudur.

 • Kredi notu yüksek olan bir vatandaşın başvurusuna bankalar mesele çıkartmaz.
 • Otomobil almak için verilen bireysel gerekseme kredilerinin aylık taksitleri maaşın %70’ini geçmemesi gerekir. Bu durumda ne kadar yüksek maaş alırsanız, çekebileceğiniz kredi miktarı o denli fazla olur.
 • Banka çekilecek kredinin yüksekliği sebebiyle güvence talep edebilir. Eğer araç alacak kişinin güvence gösterebileceği bir gayrimenkulü yada kefili var ise, daha rahat kredi çekebilir.

Ford  şirketi tüm ticari araçlar için 30 bin lira 20 ay vadeli sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemiştir.

Peşinatsız Araç Satan Galeriler

Aşağıda adları yazılı bankalar limitler dahilinde 2. el otomobiller için yüzde yüz gerekseme kredisi verebilirler.

 1. Odeabank,
 2. HSBC,
 3. INGBank
 4. Ziraat Bankası,
 5. Türkiye Ekonomi Bankası,
 6. Qnb Finansbank
 7. Güvence Bankası
 8. Yapı ve Kredi

Bilhassa ikinci elde taksitle otomobil satan firmalar yeni gündeme gelen web siteleriyle taksitle araç satışına başlamışlardır. Senetlearaba, Taksitlearaba, 2.eltaksitlearaba benzer şekilde siteler bunlara örnektir.

Galericiler Siteleri ve Adresleri (Türkiye Geneli)

Bursa Oto Koop: Panayır Mahallesi, 505. Sk. No:2, 16250 Demirtaş Dumlupınar Osb Osmangazi

İstanbul OtoMer Galericiler Sitesi: Eyüp Sultan Mahallesi, Yadigar Sk. A Blok No:40 D:64, Sancaktepe

Üsküdar Oto Pazarı: Zeynep Kamil Mahallesi, Nuhkuyusu Cd No:10, Üsküdar/İstanbul

Bakırköy: Osmaniye Mahallesi, 34146 BAKIRKÖY

Soğanlık: Orta Mahallesi, Marifet Sk. No:13, 34880 Kartal

Halkalı Nursu Oto Pazarı; İnönü Mahallesi, Halkalı Cd. 212-214, 34295 Küçükçekmece

Kocaeli: Sanayi Mahallesi, Ömer Türkçakal Blv. No:24, 41040 Kabaoğlu Köyü İzmit

Yalova: Gazi Osman Paşa Mahallesi, 77100 Yalova Merkez Yalova

Ankara Otonomi: Saracalar Mahallesi, Özal Bulvarı, Esenboğa Yolu No:351 Akyurt

Sahibinden sitesinde satışa sunulan bireysel kullanıcılara ilişik araçlar için kredi olanağına haiz olamasanız da, galericiler sitesinde bulunan oto galerilerin bir bölümünün finansman firmaları ile anlaşmaları olduğundan satın almak istediğiniz 2. el otomobil için birçok tercih olanağına haiz olabilir ve kredili arabalardan işinize geleni satın alabilirsiniz.

Kredili Otomobil Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Finansman elde eden kuruluşun yasal olup olmadığına dikkat edin.

Satın alacağınız kredili aracı kesinlikle ve kesinlikle eksper yaptırın. Modeli yüksekse yetkisi servise sokarak kayıtlarını öğrenin. Eksper işlemini galericinin tavsiye etmiş olduğu değil, sizin bildiğiniz ustalaşmış bir firmaya yaptırın.

Eğer kendi finansman firmanıza yada bankalara müracaat yapacaksınız, fiyat mevzusunda anlaşıp el sıkışmadan ilkin araca kredi çıkıp çıkmayacağını Bankanızdan öğrenin.

Aracın satışını almadan kesinlikle peşinat vermeyin. Araç satış sözleşmesi sizi kurtarmayabilir.

Eğer satın aldığınız araç, satan kişi tarafınca yeni alınmış ise ve kısa sürede bir kaç haiz değiştirmiş ise davranışlarında ölçülü yaklaşın.

5664 plaka hasar sorgulama servisini kullanarak 7 Tl. karşılığında aracın önceki kilometresini öğrenin. Bununla birlikte aracın motor ve şase numarasını tanıdık sigortacıya göndererek, daha ilkin ki hasarları hakkında detaylı informasyon edinin.

Peugeot, Ford, Opel, Volkswagen, Bmw, Audi, Mercedes, Hyundai, Fiat, Renault benzer şekilde popüler marka araçların 2. el satışları bazı firmalarda ikinci el departmanları tarafınca yapılırken, bazı firmalar ise bilhassa takas işlemlerinden gelen araçları galericilere satmaktadır. Bu kapsamda yetkili bayi olsa da, ikinci elde yetkili bayiden alınan araçlar için de yukarıda ki sorgulama işlemlerini gerçekleştirin. TEB icralık araç ilanlarını inceleyerek bankalar tarafınca satışa çıkarılan araçları da satın alabilirsiniz.

Dikkatsizlik etmeyin ki, Türkiye’de bazı firmaların sattığı sıfır kilometre araçlarda dahi, boya ve işlem çıkabilmektedir. Bu yüzden hele ki ikinci el alıyorsanız dikkatli olun.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir