Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir 2020 (10 15 Yaşa Veren Bankalar)

2008, 2009, 2010, 2011 model otomobile kredi çıkar mı, 10 yaş araç kredisi veren bankalar var mı, 2. el taşıt kredisi yaş sınırı kaçtır soruları üzerine araç kredilerinin kaç yaşa kadar verildiğini araştırdık. Haberimizde 5 yaşa kadar araç kredisi veren bankalardan, 15 yaşlarında olan otomobillere finansman elde eden  en kolay taşıt kredisi veren bankaları bulabilirsiniz. Güvence Bankası, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası şeklinde bankalar 2. el taşıt kredisini belirli bir yaşa kadar vermektedir. Bankaların yaş sınırlarını içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

10 15 Yaşa Kadar Araç Kredisi Veren Bankalar Var mı?

İkinci elde 10 yaşa kadar araç kredisi veren bankalar adlı haberimizde, size 3-5 banka sunmayı istesekte şuan bir tek bir banka 10 yaşına kadar olan araçlara taşıt finansmanı sağlamaktadır. Diğeri yönden bakıldığında, tüm bankalar 10 yaş ve üstü araçlar için müşterilerine bireysel tüketici finansmanı sağlarlar. 10 yaşından büyük araç alabilmek için bireysel gereksinim kredileri sunan bankalar şunlardır;

 1. Ziraat Bankası,
 2. Akbank,
 3. TEB,
 4. INGBank
 5. Denizbank
 6. Qnb Finansbank
 7. İş Bankası
 8. Halk Bankası,
 9. Vakıfbank
 10. Odeabank

Yukarıda sayılan 10 banka haricinde iki banka var ki, ikinci el otomobillerde 10 yaşa kadar araç kredisi vermektedir. Bu bankalar Güvence Bankası ve Yapı Kredi Bankasıdır. Güvence ve Yapı Kredi Bankasına müracaat oluşturan müşteriler 10 yaşına kadar ikinci el otomobiller için düşük faizli en uygun araç kredisi kullanabilirler. Garantinin ve Yapı Kredinin başvurularda talep etmiş olduğu belge ve evraklar ise şunlardır;

 1. Bankada doldurulacak olan müracaat formu,
 2. Kefil talep edilmiş ise, kefile ve müracaat sahibine ilişkin kimler,
 3. Esnaflar için vergi levhası, son 3 senelik bilançolar (KOBİ bankacılığında istendiği şeklinde) ve gelir belgeleri,
 4. Eğer kefil de özgür çalışan yada esnaf ise yukarıda ki belgeler kefil içinde istenir.
 5. Gelir belgeli çalışanlar için maaş bordrosu,
 6. Firmalar için gelir belgeleri,
 7. Ortaklık yapısını gösteren evraklar
 8. Yapı Kredi bankasının ikinci el otomobil finansmanı ve hesaplama tablosuna Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredisi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Yukarıda ki bankalar 10 yaşına kadar araçlar için bireysel gereksinim finansmanı kullandırsalar da, bazı bankaların araç kredisi yaş sınırları aşağıda ki gibidir;

 • Vakıflar Bankasının ikinci elde araç yaş sınırı 5 yaştır. (2012 modele kadar)
 • INGBank 8 yaşa kadar kredi verir. (2009 modele kadar)
 • Qnb Finansbank 5 yaşa kadar kredi verirken (2009 model ve üstü), 6 yaş ve 8 yaş aralığında ki ikinci el araçlar için ise yapılacak vade ile birlikte 10 seneyi aşmama şartı aranmaktadır. Örnek olarak araç 6 yaşlarında + 4 yılda vade yapılır ve 10 yıl aşılmadan alınabilir. 
 • Şekerbank 15 yaşına kadar olan araçlara araç kredisi vermektedir. Doğrusu ikinci el otomobil almak isteyen bir satın alan 2017 senesinde olduğumuza gore, 2002 model bir araç için (15 yaşlarında) Şekerbank taşıt kredisi kullanabilir.

Kamyon, otobüs ve benzeri ağır vasıta iş ve nakliye aracı almak istiyorsanız ağır vasıta araç kredisi çekebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?

Sıfır bir otomobil alacaksınız yalnız cebinizde asla sermayeniz yok. Üzülerek söylüyorum ki işiniz zor. Eğer ticari bir şirket iseniz ve şirketiniz için ticari araç kredisi çekecekseniz, o zaman Ford, Totoya, Opel şeklinde bayiilerin herhangi birinden yüzde yüz ticari araç kredileri için görüşme sağlayabilirsiniz. Yalnız bireysel kullanıcıysanız BBDK’nın belirlediği şartları yerine getirmek zorundasınız. Sıfır kilometre otomobillerde, aracın kaçta kaçına kredi çıkar, ne kadar peşinat lüzumlu, yüzde yüzüne kredi alınır mı, işte cevaplar;

Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?

Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?

Satın almak istediğiniz otomobil için şirket bir satmaca kesmektedir. Bu faturaya proforma satmaca da denilebilir. Bankalar proforma faturada yazılı olan aracın fiyatının ilk 50 bin liralık kısmı için %70 oranında kredi verirler.

Eğer aracın fiyatı 50 bin liradan pahalı ise (kesinlikle pahalıdır) geriye kalan kısmı içinse %50 oranında araç finansmanı sağlarlar.

AKLINIZDA BULUNSUN; Kooperatiflerin sürücü finansmanlarında yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Esnaf ve Sanatkarlar Koooperatifi bundn sonrasında esnaflara 500 bin TL. ticari araç kredisi verecek.

Kısa bir hesaplama yaparak bu durumu şöyleki açıklayalım;

Örnek olarak 100 bin lira değerinde sıfır kilometre bir otomobil satın aldınız. Banka 100 bin liralık aracın ilk 50 bini için yüzde yetmiş kredi verecektir. 50 bin lira için /%70 35 bin tl. araç kredisi kullanacaksınız. 50 bin liradan fazlası olan ikinci elli bin lira içinse  banka size maksimum %50 oranında finansman sağlayabilir. Bu durumda 50 bin liranın yüzde ellisi için 25.000 TL. daha alacaksınız. Bu hesaba gore;

 • İlk 50 bin lik oran için %70 = 35.000 TL.
 • İkinci 50 bin için %50 = 25.000 TL.

35.000+25.000 = 60 bin lira otomobil kredisi kullanmış olacaksınız. Eğer cebinizde peşinat olarak 40 bin liranız yok ise, bu otomobili alamazsınız. (40 bin lira için de bireysel tüketici kredisi çekebilirsiniz, bu yöntem yardımıyla aracın tamamına kredi imkanı sağlayabilirsiniz.) 

Peşinatsız ticari araç satan galerilerden araç almak ister misiniz? Bilinmiş olduğu şeklinde bankalar kredilerini alınacak olan aracın proforma faturası üstünden vermektedir. Nihai satmaca değerinin tamamına kredi verilmediğinden dolayı peşinat yatıramayacak durumda olanların bu yöntemi tercih etmesi mantıklı olacaktır.

10 yaş araç kredisi veren bankalar

Otomotiv Firmalarının Kampanyalarını Araştırın

Taşıt kredisi çekeceğiniz zaman en oldukça dikkat etmeniz gereksinim duyulan durum, bayiler tarafınca meydana getirilen sıfır faiz kampanyalarıdır. Bayiiler bilhassa yıl sonlarında kafi satış sayısına erişebilmek için çeşitli kampanyalar düzenlerler.

 • 24 aya sıfır faiz,
 • 48 ay %0,50 faiz,
 • Yarısı peşin, yarısı seneye faizsiz ödemeli vb.

Bu sebeple aracın fiyatını internet adresinden öğrenerek direkt bankaya başvurmak yerine kesinlikle otomotiv firmalarını ve kampanyalarını araştırınız. Sıfır faizli otomobil kampanyalarını incelemek için de bağlantıya tıklayarak içeriğimize göz atabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar ARALIK 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir