Ankara’da Kredi Çekemeyenlere Senetle Para Veren Yerler Adresler

Kredi kullanımı kredi notu ve bankalar ile problemli olanlar için çok zordur. Bankalar son yıllarda geliştirilen kredi notu sistemi ile kişilere kredi vermeden onların kredi notunu değerlendirir. Günümüz ekonomik koşulları nedeni ile de kişilerin kredi notları düşük olmaktadır. Böyle durumlarda kredi ihtiyacı olan kişiler başka yöntemlere başvururlar.

Ankara’da kredi çekemeyenlere senetle para veren yerler adresler olarak karşımıza birçok kurum çıkmaktadır. Bankalardan kötü kredi notu nedeni ile kredi çekemeyenler ilgili yerlerden senet karşılığından kredi kullanım şeklinde para alırlar. Geri ödeme olarak ise ilgili şartlar dahilinde ödeme yapılır. Kredi kullanamayan kişiler ya da acil paraya ihtiyacı olan kişiler için senet ile para veren yerler bir kurtarıcı şeklindedir. Fakat yine de bu tarz durumlarda karşı tarafın iyi seçilmesi gereklidir.

Kredi kullanamayan kişiler nakit ihtiyaçlarında finans kurumları ya da senet ile para veren yerlere başvurur. Bu firmalar geri ödeme olarak yine bankaların oranlarına yakın oranda faiz alırlar. İlgili geri ödeme tutarı mutlaka para çekilen kişiye bildirilir. Senetler ise eşit aralıklar ile tarihli olarak düzenlenir. Senetlerin toplamı geri ödeme tutarı toplamına eşittir.

Kredi Yerine Senet İle Para Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kullanmayıp senet ile ilgili nakit ihtiyacı karşılama durumunda bir takım ayrıntılara dikkat edilmelidir. İlgili nakit tutarı sağlarken çok daha yüksek tutarda geri ödemeler söz konusu olabilir. Kredi yerine senetle para alma durumlarında dikkat edilmesi gerekenler;

-Kredi kullanmadığınızdan emin olmak,

-Bankadan farklı bir firma ile para alışverişi olacağından yasal olması,

-Senet tutar ve tarihlerinin kontrol edilmesi,

-Geri ödemede sizden talep edilen masrafların toplamı,

-Senetlerin toplamı ve sizin aldığınız paranın toplamı arasındaki farklın ilgili banka faizleri ile yakın olması,

-İlgili firmanın daha önce para alışverişinde bulunması,

-Yüksek faiz uygulanmaması,

-Senetlerin dışında bir ödeme alınmaması,

-İmzaladığınız sözleşme ve anlaşma var ise tüm maddelerine dikkat edilmelidir. İçeriğinde bir para sözleşmesi olması ver karşı tarafın bir finans ya da banka olmaması nedeni ile bilinmeyen bir yerden senet ile para alınmamalıdır.

Kredi Talepleri Neden Onaylanmaz?

Kredi taleplerinde bankalar ilgili kişinin gelir belgesi, kredi kartı borcu, banka bankalara olan borcu, bankalarda bulunan toplam birikimi, faturalarının düzenli ödenmesi ve kredi notu gibi kriterleri inceler. Değerlendirme sonucunda kişinin talep ettiği kredi taksitlerini ödeyebilme durumu söz konusu ise ilgili kredi talebini onaylar.

Kredi notu ve diğer kriterlerde sorun var ise kredi başvurusu ret edilir. Bu gibi durumlarda ise kişiler senet karşılığında para alma yoluna başvurur. Son yıllarda bu şekilde nakit ihtiyacın karşılanması sık yaşanan bir durumdur. Bu gibi durumlarda kişilerin karşı tarafın evrak ve belgelerinin yasal olup olmamasına dikkat etmesi gereklidir.

 

 

 

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir