Ankara Senetle Cep Telefonu Satan Yerler Peşinatsız Elden Taksitli

Cep telefonu satışları birçok noktadan yapılmaktadır. Kredi kartı ile ya da elden taksitli bir şekilde yapılabilmektedir. Birçok firma kredi kartı kullanmayan ya da herhangi bir sebepten dolayı kredi kartı limiti dolu olanlara senet ile cep telefonu satışı yapabilmektedir. Burada bir takım kriterler ön plana çıkmaktadır. Satışın kredi kartı ile yapılıyor olması herhangi bir sorun teşkil etmiyor ancak elden senet ile yapılan cep telefonu satışları kişilerin borçlarına sadık olmamaları durumunda sıkıntılı bir sürece girebilmektedir. Senet ile yapılan satışlarda güven duygusu ön plana çıkmaktadır ve kişiden satılan cep telefonun değeri kadar, taksit yapıldı ise taksit sayısı ve tutarları karşılığında senet alınmaktadır ancak burada ödeme gücü ve borcuna sadıklık ön plana çıkmaktadır.

Senet İle Satışlar

Senet ile cep telefonu satışlarına günümüzde çok fazla rağbet gösterilmektedir. Özellikle kredi kartlarının yeni yasaya göre düşük tutulması ve akıllı telefon fiyatlarının yüksek olması sonucunda birçok kişi kredi kartı ile akıllı telefon alamayacak duruma gelmiştir. Böyle durumlarda senet ile satış ön plana çıkmaktadır.

Ankara Senet İle Cep Telefonu Satışı

Birçok ilde olduğu gibi Ankara’da da cep telefonları senet ile satılabilmektedir. Bu konuda büyük mağazalar hizmet vermektedir. Bu mağazalarda birden fazla ev eşyaları, mobilyalar, teknoloji ürünleri bulunmaktadır. Bu mağazalara giderek telefon almak istediğinizi belirttiğinizde alınan telefonun fiyatı doğrultusunda taksit seçenekleri belirlenmektedir. Cep telefonlarında artık belirli bir şekilde taksit sayısı sınırlandırılmaktadır. Bu nedenle bu firmalar alacağınız telefonun toplam tutarı üzerinden size taksit yaparak senet düzenlerler ve bu seneti de her ayın hangi gününe düzenlenmiş ise o gün de ödemeniz gerekmektedir. Telefon operatörleri de cep telefonu satışı yapabilmektedir. Senet mantığındaki gibi olmasa da her ay fatura tutarınıza ekleme yaparak cep telefonu satışı gerçekleşmektedir. Bunların haricinde yine Ankara’da bulunan bazı firmaların internet üzerinden de senetli cep telefonu satışı bulunmaktadır.

Önemli Kriterler

Cep telefonu alımında ister senetli alın isterseniz kredi kartınız ile alın kredi siciliniz önemlidir. Herhangi bir sebepten dolayı kara listeye alınmış bir ödemeniz ya da bankalarda bir takibiniz var ise bu durumda senetli satışınız onaylanmayabilir. Senet satışı yapan firmaların kişilerde aradıkları kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ödeme gücü, yani kişinin alacağı telefonu ödeyip ödemeyeceği potansiyeli. Bu durumda gelir bilgisi ön plana çıkmaktadır. Genellikle düzenli bir işi olması beklenmektedir.
  • Bütçesine göre telefon alma, kişinin geliri belli ise gelirinin çok üzerindeki bir telefon satışı bu durumda önerilmeyecektir. Bu nedenle senetli satışlarda gelir durumu ile doğru orantılı olan satışlar baz alınmaktadır.
  • Borca sadıklık, burada da güven duygusu devreye girmektedir. Genellikle tanıdıkları ve güvendikleri kişilere senetli cep telefonu satışı yapılmaktadır.

 

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir