Altına En Yüksek Faiz Veren Bankalar?

Günümüz şartlarında hemen hemen her insan yatırım aracı olarak altını tercih etmektedir. Altın ne zaman olursa olsun kişilerin her daim işine yarayacak yatırım türlerindendir. Altın piyasaları zaman içerisinde yükselişe geçse de yine de çok kişi tarafından altın alınabilmekte ve yatırım unsuru olarak değerlendirilmektedir. Kimi yatırımcılar Türk Lirası biriktirmek yerine altın alıp uzun zaman saklamak amacıyla iyi bir yatırım yapmayı hedeflemektedir.

Atın her zaman kıymetli menkul değer olarak görülmüştür. Dolayısıyla yatırımcılarda altına yönelmekte ve her an nakite çevrilebilmesinden dolayı tercih etmektedirler. Piyasalarda yaşanan olumsuz durumlar Ülkeler arası yalanan siyasi durumlar altın piyasalarında dalgalanmalara neden olmaktadır. Bu durumlardan dolayı iç piyasanın ne şekilde seyredeceğini bilmeyen yatırımcılarda yatırım türü olarak altını tercih ederler.

Bu ülkede ne olur olmaz yatırım olarak altına yatırım yapayım diyorsanız eğer farklı bankaların altın yatırımlarınızda sizlere ne kadar faiz belirleyeceklerini araştırdık. Ve altına yatırım yapmak isteyen kişiler için bu makalemizi hazırladık. İşte hangi banka altına ne kadar faiz veriyor ve bu faiz TL olarak mı altın olarak mı geri ödeniyor? İlginizi çekiyorsa aşağıdaki bankaların faiz detaylarını inceleyebilirsiniz.

İNG Bank Faiz Uygulaması

Var olan altın hesabınızın büyüklüğüne göre %2 oranlarında faiz uygulaması geliştiren İNG Bank, altın olarak alınmış mevduat hesabınızı %2 oranında artmış olarak sene sonunda sizlere geri ödemektedir. Bu bankanın size sunduğu faiz oranı %2 olarak belirlenmekte olsa da sizin İNG hesabınızda var olan altın miktarınızla ilgili bir durumdur. 100 Gr altında bankanın size %2 faiz işlettiğini düşünürsek sizin 365 gün sununda bankadan alacağınız faiz getirisi 2 gr altın şeklinde olacaktır.

Garanti Bankası Faiz Uygulaması

Altın yatırımlarına en yüksek faizi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası bankasının müşterilerini düşünerek yıllık faiz oranlarını arttırmaktadır. Var olan altın mevduatınıza göre banka sizlere %2.75 oranında senelik altın faizi uygulamaktadır. Dolayısıyla diğer bankalar arasında en yüksek yıllık faiz veren Garanti Bankasından altın mevduat hesabı açtırarak sene sonunda iyi bir faiz geliri elde etmiş olursunuz.

Denizbank Faiz Uygulaması

Altına yatırım yapacak kişilerin tercih ettiği bankalardan biri olan Denizbank sizlere %2.50 oranlarında altın faizi verebilmektedir. Denizbank altın yatırımlarında kişilere en yüksek faizi veren bankalar arasındadır. 1 kilo altın yatırım hesabı açtığınızda banka size yıl sonunda 25 gram altın getirisi sağlıyor. TL açısından bakacak olursak ta banka 365 günün sonunda size 6 veya 7 milyar TL faiz getirir.

Ziraat Bankası Faiz Uygulaması

Bankanın hesaplarında bulunan altın mevduatınıza göre %0.80 kadar faiz işletebilen banka vade sayısına göre faiz oranları da değişmektedir. Mevduat hesabınızı 1 yada 12 ay vadeli açmanız gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ilginizi çekebilir

Fibabanka Kimin? Fibabanka Güvenilir Mi?

Bankacılık sektörü çok hızlı gelişen birçok müşteriye ev sahipliği yapan ve çok sayıda rekabete açık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir