Almanya’da Bayilik Veren Türk Firmaları (GÜNCEL)

Devletimizde bayilik veren firmaların tek tek oldukca uluslar arası standartlarda çalışmakta ve yurt dışına da bayilik vermektedir. Dünya’nın pek oldukça yerinde etkinlik gösteren Türk firmaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yurtdışından ülkemize distrübütörlük veren firmalar da vardır. Yalnız ulusal pazara değil, uluslar arası pazarlara da yayılmak ve sektörde kendini geliştirmek isteyenler yurt dışındaki yurttaşlarımıza da bayilik vererek bulunulan bölgelerde tanınırlık sağlayabilirler. İçeriğimizde Almanya’da bayilik veren firmaları ve şartlarını bulabilirsiniz.

Almanya’da Bayilik Iyi mi Açılır?

Devletimizde bayilik açmak isteyenlere sunulan pek oldukça avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar yeni oluşturulan bir işletmede oluşacak olan risklerin önüne geçmektedir. Bir tek durum yurt haricinde da bu şekilde mi aşama kaydediyor, hep beraber bakalım. Bayilik almak hem girişimci, hem şirket hem de tüketiciler için kıymetlidir. Bundan dolayı tüketici bilmiş olduğu ve güvenilmiş olduğu markalardan alışveriş yapmak ya da yiyecek yiyecek ister. Girişimci için önemlidir, bundan dolayı işletmesine satın alan portföyü oluşturmakla uğraşmaz. Şirket için de önemlidir, bundan dolayı ülkemizin ve hatta dünyanın her yerine firmanın adı duyurulmaktadır. Cafe bistro bayiliği de alabilirsiniz.

almanyada-bayilik-açmak

Almanya’ da bayilik açmak

Yurt haricinde oturma izni almak zor olsa gerek. Bir tek girişimcilere her yol açılmıştır. Bu yüzden kendi şirketinizi ya da işletmenizi kurabilirsiniz. Almanya’ da etkinlik göstermek isteyenler için bayilik almak bu anlamda mantıklı olacaktır. Devletimizde bulunan meşhur markaların yurt haricinde bayiliklerinin bulunduğunu görmek buradaki yurttaşlarımızın yüzlerini güldürecektir. Almanya bu iş için elverişli ülkelerden bir tanesidir.

Etkinlik alanı fark etmiyor. İstiyorsanız bir gayrimenkul işletmesi açın, isterseniz bir cafe, isterseniz de restoran. Bilhassa Almanya’ da son dönemleri Türk lokantaları artmaya başladı. Bunun sebebi ise franchise hizmeti sunan firmalar. Misyon ve vizyon gereği yurt dışına atılmak hedeflendiği için bu firmalar yatırımcılara ve girişimcilere her türlü kolaylığı sağlayacaklardır.

Mevzuat

Yurt dışına yatırım yapmak isteyenlerin bilmesi gereksinim duyulan noktalar var. Almanya tarafınca şirket açanlara girişimci vizesi verildiği için, düzgüsel şartlarda zorlanılan oturma izni mevzusu oldukça kolay bir prosedür ile ilerlemektedir. Şirket oluşturmak bu sebeple şube açmaya nazaran daha kolay olmaktadır. Ülkenin sigorta sistemi Türkiye’ den değişik işliyor. Bayilik veren şirket, SGK primi vs. ödemek durumunda kalabiliyor.

Devletin pek oldukça yurt dışı destek programı bulunuyor. Bu desteklerden yiyecek sektörü de faydalanabiliyor. Ek olarak bayilik hizmeti  alarak işletmenizin kurum maliyetlerinden de kar etmiş oluyorsunuz. Kira, personel vb. giderler için destek sağlanıyor. 50 bin Dolar senelik kira desteği sağlandığı biliniyor. Ek olarak işletmenizin dekorasyonu için de 50 bin Dolar‘a kadar destek verilebiliyor.

Destekleme ödemesi alabilmek için en önemli şart firmanın haiz olduğu markanın Türkiye’ de tescillenmiş olmasıdır. Ek olarak etkinlik gösterilen pazarda da markanızın tescillenmiş olması gerekmektedir. Markanızın yurt haricinde da korunması önem arz etmektedir. Burada imdadınıza tescil yaptırmak benzer şekilde bir güvenlik önlemi yetişebilir.

bayilik-almak

Bayilik almak

DRY Clean

Şirket kuru temizleme alanında etkinlik göstermektedir. Ülkemiz sınırları içinde 19 tane, yurt haricinde da Ukrayna ve Gürcistan’ da olmak suretiyle toplamda 21 tane şubesi bulunmaktadır. Üçüncü şubelerinin ise Paris’ te açılması planlanmaktadır. Avrupa ve Arap devletlerinde toplamda 10 tane şube açmak hedeflenmektedir. 5 yıl içinde firmanın 50 şubeye yetişmesi hedeflenmektedir. Kuru temizleme alanı tüm dünyada geçerlidir. Temel bir gerekseme olduğundan dolayı kısa vadeli bir gelecek vaat etmeyecektir.

Dünya Ekonomik Forumu tarafınca ülkelerde ve dünyada yaşanmış olan ekonomik krizden etkilenmeyecek sektörler içinde ifade edilmektedir. Bu anlamda kuru temizleme sektörü kendi işini oluşturmak isteyenler için iyi bir etkinlik olacaktır. Firmanın en oldukça itina gösterdiği mevzu lokasyondur. Şirket franchise bedeli olarak 15 bin euro talep etmektedir. Cirodan hisse alınması benzer şekilde bir durum söz mevzusu olmamaktadır. Mağaza kurulumu için 90 bin euro yatırım yapılması gerekmektedir. Ücretsiz bayilik veren firmalardan da bayilik alabilirsiniz.

 • Şirket tarafınca personel ve yönetici atamaları yapılmakta ve açılış sonrası da bayiye destek olunmaya devam edilmektedir.
 • Lokasyon seçiminden ilkin lüzumlu fizibilete çalışmalarının yapılması
 • Kurumsal dekorasyonun bulunulan bölgeye montajı, tasarım ve projelendirme kısmı
 • Personel için satın alan hizmeti, işin teknik boyutu, temizleme ve ütüleme işlemleri, ürünlerin teslimatları vb.
 • Yöneticiye pazarlama şekilleri, mali tabloların hazırlanması, işletmecilik, satın alan memnuniyeti vb. destekleri verilmektedir.
dry-clean

DRY Clean

Açılış sonrasında ise ise gene bir ekip destek sunar verilmektedir. İşletme desteği, danışma, teknik servis, tanıtım vb. destek sunar de gene şirket tarafınca girişimcilere sağlanmaktadır. Başvuru formunu doldurarak bayilik alabilirsiniz.

AVVA

Giyim mağazası olan AVVA’ nın yurt haricinde pek oldukça şubesi bulunmaktadır. Suudi Arabistan, Türkmenistan, Ukrayna, Filistin, Özbekistan, Fas vb. ülkelerde bayilikleri bulunmaktadır. 2 binin üstünde de satış noktası bulunan şirket için Almanya’da da bayilik alınabilir. Devletimizde 54 şubesi olan firmanın hedefleri içinde ABD Birleşik Devletleri, Ürdün, Tunus vb. ülkelerde etkinlik göstermeyi hedeflemektedir. KOSGEB destekli çiğ köfte bayiliği de alabilirsiniz.

Bayilik almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. 

 • Şirket tarafınca bayilik giriş tutarı, isim tutarı vb. extra ücretler talep edilmemektedir.
 • Bazı firmalar kardan hisse talep ederler. Bir tek AVVA’ nın senelik cirodan kar istemesi benzer şekilde bir durum söz mevzusu değildir.
 • Antak kalma sonrası hizmetleri bölge temsilcisi vermektedir.
 • Satış tutarları merkez tarafınca uygulanmaktadır. Perakende satış fiyatı ile ürünleri pazarlayabilirsiniz.
 • Mağazada yalnız bu markaya ilişkin ürünlerin satılması gerekmektedir.
avva

AVVA

 • Mağaza dekoru firmanın mimarı tarafınca uygulanmaktadır.
 • Vitrin tasarımı, depo, personel eğitimi vb. mevzularda hizmet verilmektedir.
 • Alışveriş merkez ve cadde konseptleri tercih edilmektedir.
 • Depo alanının 30 metre kare olması ve satış yapılacak olan alanın 150-200 metre kare olması gerekmektedir.

0212 444 28 82 numaralı telefondan franchise hizmeti ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

Hatay Döner

Şirket tecrübesi ile birlikte Dünya’ daki şekilleri örnek olarak araştırma ve geliştirme faaliyetleri yapmış ve eski ile yeniyi birleştirmiştir. Hatay döner kar marjı olarak yüzde 20, 25 seviyelerinde olunduğunu açıklamıştır. Diğeri firmalarda olduğu benzer şekilde lokasyon seçiminin oldukça önemli olduğu ifade edilmektedir. Restoranların minimum 50 metre 100 metre içinde büyüklüklere haiz olması gerekmektedir. Projeye nazaran belirlenen dükkanlara tadilat yapılmaktadır. Bankalar franchising kredisi vermektedir.

Sistem tarafınca kabul görmemiş herhangi bir ürünün üretimi yapılmamaktadır. Reklam faaliyetlerinde marka tarafınca belirlenen görsellerin kullanılması uygun görülmüştür. Şirket bayilik giriş bedeli olarak 50 bin TL talep etmektedir. Aylık kardan hisse alma oranı ise yüzde 5 olmaktadır. Konsept kullanım bedeli esasına nazaran etkinlik gösteren firmaya her aylık bu bedelin ödenmesi gerekmektedir.

hatay-döner

Hatay döner

Kullanım bedeli karşılığında girişimciye verilecek olan hizmetler

 • Konsept kullanma
 • Marka kullanma hakkı
 • Restoran eğitimi
 • Online sipariş sistemi
 • Sponsorlu feysbuk reklamlarında yer alma 
 • Endüstriyel sınırları kullanma hakkı
 • Otomasyon eğitimi

Ödenecek aylık meblağ durağan(durgun) kalmaktadır. Üretimler tartı usulü ile yapılmaktadır. Restoranlar doğu ve batı kültürü birleştirilerek oluşturulmuştur. Şirket tarafınca yurt dışından gelen taleplerin değerlendirildiği bilinmektedir. 0212 261 69 11 yazışma numarasından detaylı informasyon alabilirsiniz.

Alaçatı Muhallebicisi

Son zamanların en oldukça bayilik veren firmalarının başlangıcında Alaçatı Muhallebicisi gelmektedir. Şirket bu amaçla pilot bölgelerde denemeler yapmakta ve hedef bölgeler belirlemektedir. Şirket tarafınca iki konsept belirlenmiştir. Bunlar Alaçatı evi ve kiosk olmaktadır. Kioskların maliyet toplamı 125 bin dolar civarındadır. Evlerin ise büyüklüğe nazaran maliyeti değişmektedir. Restoran konseptlerinin bayilik bedelleri 75 bin dolar olmaktadır. Bankalar cafe açma kredisi vermektedir.

alaçatı-muhallebicisi

Alaçatı muhallebicisi

Tatlı bolluk firmalarının başlangıcında gelen marka ülkemizin en önemli işletmecilerinden olan Özsar tarafınca kurulmuştur. Şirket doğallığı benimsemektedir. Yalnız tatlı değil, kahvaltı, Ege yöresine ilişkin lezzetler vb. bulunmaktadır. Dondurmalarda ise keçi sütü ve gerçek meyveler kullanılmaktadır.

Firmanın franchise yöneticisi bulunmaktadır. Bayilik almak isteyenlerin yetkili ile karşı karşıya görüşmesi gerekmektedir. Müracaat formunu doldurmanız durumunda bayilik için lüzumlu olan şartlar size e-posta yolu ile iletilmektedir. 0216 325 10 79 numarasından detaylı informasyon alabilirsiniz. Şirket yurt haricinde da etkinlik göstermeyi hedeflemektedir. Bu sebeple Almanya’ da da lüzumlu araştırmaların yapılması durumunda bayilik açılabilir.

Almanya’ ya franchise hizmeti verecek pek oldukça şirket bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek bayilik alabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir