Akılda Kalıcı  Güzel İş Yeri Adları 2020 Hiç Duymadınız

İşyeri isimleri mevzusunda akılda kalıcılık ne kadar önemli görünse de, asıl olan etkili marka bilinci ile özdeşleşen davranışlar yapmaktır. 2020  işyeri isimleri kanuna uygun olarak sizlere sunmuş olacağımız bu marka isimleri sayesinde yeni bir trend yakalayabilirsiniz.

Yaratıcı İşyeri İsimleri

Bir girişim adımı atarak yeni bir işyeri açmayı planladığınız zaman dikkat etmeniz gereken birçok farklı etmen ile karşı karşıya kalırsınız. İlgili sektörde rekabetin yoğun olacağını da göz önüne alarak dikkat çeken, ilginç ve bir o denli de etkili işyeri ismi bulmanız gerekiyor. Önemli bir süreç olan işyeri adı belirleme mevzusunda acil etmemelisiniz. Aşağıdaki 3 maddelik data sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır. İşte muhteşem bu 3 informasyon;

Planlı Düzenli ve Başarılı Bir Strateji Geliştiriniz

Doğru bir işyeri adı belirlemek için öncelikle isimlendirme tekniklerini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için pazarlama stratejisi mevzusunda uzman olan birinden yardım alabilirsiniz. Bundan dolayı işyeri adları da bir anlamda markanızı pazarladığınız ilk süreçtir. Bu süreci doğru atarsanız, kısa sürede dikkatleri üzerinize çekerek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Kendi İsminizi Tasarlamaya Çalışın

İşyeri isimleri bulmak yerine tasarlamak daha doğrudur. Çünkü tasarlama işlemi ile daha önce hiç kullanılmamış bir ismi ortaya çıkararak özgünlüğü yakalamış olursunuz. Sadece isim bulma yoluna giderseniz, geçmiş zamanlarda keşfedilen ve kullanılan isimleri tercih ederek tekrara düşersiniz. Bu da işyerinizin prestijini düşürür.

İşyeri İsminin Pozisyonu Desteklemesine Kulak Verin

Bu maddede anlatılmak istenen, yapacağınız iş ile doğru orantılı bir isim seçmenizin önemlidir. Yapacağınız minik isim hataları bile firmanızın işlerinin durmasına neden olabilir. Bu doğrultuda bulacağınız ismin hem göze aynı zamanda kulağa hitap etmesi gerekiyor. İşyeri adı ile vermek dilediğiniz bildirisi tam olarak karşıya geçirebilmelisiniz. Markalaşmanın ve sektörde kalıcı olmanın temel kurallarından kabul edilen işyeri isimlerinizin benzersiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yani, müşterileriniz bu ismi ilk defa sizin sayenizde duyuyor olmalı.

İş Yerleri ya da Mağaza İçin İsim Tavsiyeleri

Çağın, Parti Mavi, Maviş, Eylül, Çınar, Çağrı, Tuğra, Beyzade, İmaj Maker, Süslü, Ay ışığı, Yakamoz, Bangır bangır, tutsak, Kalite, Gökkuşağı, Ilgaz, Can, Enerji, Jet, Egeli, Copter, Sarmaşık, Penguen, Art, Böcük, Ponpon, City, Sihirbaz, Balım, Kardelen, Balo, Gala, King, Ritim, medyum, Esila, Asel, Fark, Keyf, Eva, Hayal, Ela, Coşku, Temel, Yağmur, rahatlık, emin, güven, Bulut, Masal, Blue, Barınak, Parıltı, Neşem, Sığınak, doğa, nehir, dua, Barış, Aşkım, Şelale, Ege, Eğitim, Deniz, Vadi, Red, Çelik, İpek, Buse, Gülücük, Çağ, Tutkun, Tuğra, Algı, buyruk, Eda, Çardak, Serem, Eftelya, Lila, Ada, Tube, Faralya, Maya, Elite, Anı, Elia, İdeal, Lüks, Lale, Class, Smile, Orça, Turkuaz, Yıldız, Palmiye, Sağlam, Tekin, Or, Gerçek, Atlantik, Hira, Hilal, lider…

İsim belirleme aşamasında kendinize şu soruları sormaya çalışın:

 

  • İlgi çekici mi?
  • İsim akılda kalıcı mı?
  • Sektör ile uyumlu mu?
  • Neyi çağrıştırıyor?
  • Farklı bir işletme tarafından kullanılıyor mu?
  • İşlerimi büyüttüğümde kullanabileceğim bir işim mi?
  • Sembolik bir isim mi?
  • Bulunmuş olduğum bölge ile uyumlu mu?
  • Ayrımcılık terimleri içeriyor mu?
  • Türkçe oranı nedir?

Aslen maksimum dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan, aynı sektörde bu isimle farklı bir işletmenin var olup olmadığıdır. İsim değiştirebilmek için çeşitli prosedürler uygulamanız gerekmektedir. Bu sebeple fikir aşamasında olduğunuz süre zarfında düşünerek hareket etmenizde yarar var. Etnik kökeni farklı olan insanlara atıfta bulunması da doğru değildir. Zaten Atatürk, Türk benzer biçimde isimler sadece işletmelere Bakanlar Kurulu kararı ile konulacaktır.

 

 

 

ilginizi çekebilir

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı

Vakıf Katılım Bankasından beyaz eşya, mobilya, tv, bilgisayar, klima şeklinde ev eşya, araç-gereçlerini; 36 aya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir