Akbank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Akbank personel alımı, şirket bünyesine dahil olup çalışmak isteyen kişiler için dönemsel olarak yapılmaktadır. Bankaya iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ilk olarak bankanın sunmuş olduğu şartları yerine getirmesi ve ihtiyaç duyulan şekilde müracaat yapması gerekmektedir. Akbank, 70 senedir vatanımızda aralıksız hizmetler veren ve bu alanda kendisini geliştirmiş mühim bankalardan bir tanesidir. 14.000’nin üstünde çalışanı olan bankanın ortalama 800 şubesi bulunmaktadır.

Bankanın ulusal alanda bu kadar geniş hizmet vermesi, her geçen gün artan çalışan ihtiyacını da bununla beraber getirmektedir. Bu yüzden belirli aralıklarla tertipli personel alımı icra eden Akbank bununla beraber çalışanlarına sunmuş olduğu nezih emek harcama ortam ile pek oldukça kişinin kariyer planlarında ilk sırada tuttuğu kurumlardan bir tanesi olarak bilinir.

Akbank personel alım zamanı bankanın gerekseme duyduğu dönemlerde açılmakta olup her daim iş ilanı yayınlanmaktadır. Banka şubelerinin gerekseme duydukları personeller için iş pozisyonlarına nazaran açmış olduğu ilanlar, kişilerin yaşamış olduğu bölgelere nazaran artabilir ya da azalabilir. Bu yüzden Akbank’a personel başvurusunda bulunacak olan kişilerin güncel olarak duyuru listelerini takip etmeleri ve buna nazaran iş başvurusunda bulunmaları gerekir.

AKBANK PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

Akbank personel alımı için koşullar banka bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin yerine getirmeleri ihtiyaç duyulan koşullardır. Bankanın ihtiyaç duyulan iş pozisyonuna nazaran alım yapmış olduğu göz önünde bulundurulacak olursa personel alımı için başvuruda bulunan kişinin kendi uzmanlık alanına nazaran oluşturulan iş pozisyonuna başvuruda bulunması gerekmektedir.

Uzmanlık alanı haricinde yapılacak olan başvurular banka tarafınca genel olarak değerlendirilmez. Bunun yanı sıra bankada çalışmak isteyen kişiler ilk olarak kibar ve güler yüzlü olmak durumundadırlar. Ek olarak insan ilişkilerinde iyi olması da kişilerden beklenen öteki mühim bir koşuldur. Ekip çalışmasına ehemmiyet veren ekip ilişkilerinde başarıya ulaşmış olan kişiler bankaların şüphesiz ki en fazla tercih etmiş olduğu kişiler olacaklardır.

AKBANK İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank’a iş başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak bankanın insan kaynakları ile iletişime geçebilirler. Bunun haricinde bankanın kariyer kısmına ilişkin olan yerden başvuruda bulunmak daha sıhhatli olan bir yöntemdir. Bankanın resmi web sitesi üstünde yer edinen müracaat formundan iş başvurusu yapılabileceği benzer biçimde bununla beraber bizzat CV ile başvurmak da adayların değerlendirebileceği bir öteki yöntemdir.

İnternet üstünden iş başvurusunda bulunacak olan kişilerin müracaat bilgilerini eksiksiz bir halde girmesi yapılacak olan değerlendirme açısından oldukça önemlidir. Meydana getirilen müracaat sonucunda eğer aranan niteliklere sahipseniz banka yetkilileri en kısa zamanda size geri dönüş yapmış olacaktır.

Akbank İnsan Kaynakları İletişim

Akbank insan kaynakları departmanı irtibatı için bankanın resmi web sitesi olan bu adresi üstünden bağlantı sağlanabilmektedir. Verilen adres üstünden iş başvurusunda bulunabilen kişiler bununla beraber bankanın çalışanlarına sunmuş olduğu olanaklar hakkında da detaylı bir halde informasyon alabilmektedirler.

Bankanın ara yüzünde yer edinen iki kısımdan yeni mezun ya da talebe olarak başvuruda bulunabilen kişiler bununla beraber deneyimli kısmından da kendilerine uygun iş pozisyonları hakkında düşünce edinebilmektedirler. Bankanın bununla beraber çalışanlarını her daim geliştirme politikasına dahil etmesi de çalışanlarının kariyer gelişimlerine oldukça yararlı olmaktadır.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:


Akbank Emek verme Saatleri Kaçla Kaç Içinde?

Akbank mesai saatleri çalışanlar için şu şekildedir;

 • Sabah emek harcama saatler; 09:00 – 12:30,
 • Öğle arası; 12:30 – 13:30,
 • Öğlen emek harcama saatleri; 13:30 – 17:30’dur.

Akbank Emek verme Şartları ve Toplumsal Haklar

Akbank çalışan hakları ve olanakları, ücretin yanı sıra bankanın çalışanlarına sunmuş olduğu fazladan imkanları da kapsamaktadır. Buna nazaran banka çalışanlarının haiz olduğu fazladan imkanlar şunlardır;

 • Aylık brüt tutarı üstünden kişilere yılda 4 kez olmak suretiyle ikramiye verilir.
 • Kasa tazminatı,
 • Yabancı dil seviyelerine nazaran İngilizce tazminatı,
 • Primler,
 • Ödüller,
 • Toplumsal yardımlar,
 • Lojmanlar,
 • Servis imkânı,
 • Sıhhat hizmeti,
 • İzin imkanıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Akbank, sabahları saat 09:00’da açılmakta ve öğlen 12:30’a kadar devamlı olarak hizmet vermektedir.

Akbank, akşamları 17:00 itibari ile hizmetlerini sonlandırmaktadır. Öğleden sonrasında emek harcama süresi 13:30 – 17:00’dır.

Akbank, hafta sonu çalışmaz. Sadece satın alan hizmetlerine ulaşarak pek oldukça problemi çözebilirsiniz.

Akbank satın alan hizmetleri, haftanın her günü 7 / 24 hizmet vermektedir. Devamlı online olarak burayı arayabilirsiniz.

Akbank, EFT yatırmak için ATM, banka şubesi, web bankacılığı benzer biçimde araçlar kullanılabilir.

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir