Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Akbank kuruluşundan ve bankacılık sektörüne ilk adımını attığı tarihten itibaren müşterilerinin tüm acil nakit gereksinimlerini karşılamak, müşterilerinin haiz olmak istedikleri konut ve taşıtlara kavuşmalarını sağlamak, yeni bir iş kurup kendi işlerini yönetebilmelerine olanak sağlamak ve haiz oldukları iş olanakları ile iş kapasitelerini geliştirebilmek adına finansman desteğinde bulunmak adına birbirinden avantajlı kredi imkanı sunmaktadır. Akbank müşterileri bu avantajlı kredi imkanlarının haiz olduğu oldukça uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri yardımıyla bütçelerini asla zorlamadan, rahatça geri ödeme işlemlerini de gerçekleştirebilmektedirler.

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Özellikleri

Akbank tarafınca müşterilerine gösterilmekte olan bu avantajlı kredi imkanlarından biri de Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’dir. Eğer ikamet etmekte olduğunuz konut afet riski taşıyan bir bölgede bulunuyorsa ve konutunuzun yapısı çökme riski taşıyorsa Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’ne başvurup, alacağınız kredi tutarı yardımıyla evinizi tamamen yenileyebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir zelzele riskine karşı tedbir almış olmakla beraber evinizi yepyeni bir görüntüye de kavuşturma olanağına haiz olacaksınız. İşte, Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi özellikleri:

  • Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’ne haiz olduğunuz süre devlet tarafınca sizlere verilen yardımlar ile kira desteği ya da faiz desteği alabilmektesiniz.
  • Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’ni çeken şahıslara bakanlıklar tarafınca 18 ay süresince her ay 600 TL’lik destek tutarı verilebilmektedir.
  • Kira desteği almak istemiyorsanız, bunun yerine faiz desteği alabilirsiniz.
  • Faiz desteği, bakanlıklar tarafınca senelik yüzde 4, kısaca her ay ortalama yüzde 0,33 olarak belirlenmiştir.

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi için Ihtiyaç duyulan Belgeler

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi için ihtiyaç duyulan belgeler, aşağıda sizlere aktarmış olduğumuz belge ve evrakları kapsamaktadır:

  • Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’nden yararlanabilmek için şahıslar ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat etmelidirler. Müracaat sonunda da onaylanmış bir sonuca ulaşılması gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafınca Riskli Yapı Tespit Raporu alınması ile dönüşüm sonucu da alınmış olacaktır.
  • Dönüşüm kararının arkasından hak sahipleri tarafınca müteahhit şirket belirlenerek sözleşme imzalanır ve sonrasında da Akbank’ın sunmakta olduğu kredi başvurusuna geçilir.
  • Müracaat için yukarıda sizlere aktarmış olduğumuz durum çerçevesinde elinize geçen imzalı belgeler, Nüfus Cüzdanı, Gelir Belgesi ve Tapu fotokopisi gerekmektedir.

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Başvurusu

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi başvurusu yapmak için sizlere en yakın konumda bulunan Akbank Şubesi’ne gidip müracaat formunu doldurabilir, web bankacılığı seçeneği ile Akbank’ın resmi web sitesi üstünden müracaat formunu doldurabilir ya da 444 25 25 yada 0850 222 25 25 numaralarını arayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Yeni Destek Paketi ile Kamu Bankaları 100 Bin TL Kredi Verecek

Yeni Destek Paketi ile kamu bankaları 100 bin TL kredi verecek.. Kamu bankaları, KOBİ ‘lere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir