Akbank Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir? Çiftçiye Destek

Hayvancılık kredisi çekmek isteyenlere bireysel gerekseme kredileri yada tarımsal finansman paketleriyle çiftçiye destek olan bankalardan biride Akbank’tı. 2020 senesinde da Akbank; çiftçilerimize geçmişten bu yana en uygun finans imkanı elde etmiş olduğu şeklinde en uzun vade ve tarımsal diğeri ürünleri ile ihtiyaca yönelik çözümler sunacaktır. Akbank ziraatçi kredisi başvurusu iyi mi yapılır, lüzumlu evraklar nedir, faiz oranları kaçtır şeklinde soruların cevaplarına içeriğimizde yer verdik. Ek olarak Ziraat Bankası tarafınca verilen 7 yıl vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredileri hakkında data alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank şubelerinden kredi çekerek koyun, keçi, inek, dana, düve satın alan, tavuk çiftliği kuran, tarımsal işletmesinin gereksinimlerinde kullanan birçok çiftçimiz mevcuttur. Bankanın çiftçilerimize sunmuş olduğu tarımsal kredilerden yararlanmak için aşağıda belirtilen Akbank Şubelerinden birine başvurmak gerekir. Zira Akbank tüm şubeleri ziraat alanında hizmet vermezler.

Akbank Tarımsal Kredi Veren Banka Şubeleri

Alanya, Nahiye, Burdur, Damlataş, Ödemiş, Salihli, Manisa, Saruhanlı, Selçuk, Susurluk, Tire, Torbalı, Turgutlu, Bergama/Çarşı, Gaziemir, Çarşı, Kırkağaç, Finike, Hal, , Kalkan, Konaklı, Korkuteli, Kumluca, Serik, Aksu, Gürsu, İnegöl, İznik, Karacabey, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, Yenişehir,Ceyhan, Erdemli İçel,Karşıyaka,Kozan, Küçüksaat, Kuruköprü, Tarsus İçel, Yavuzlar, Yeni, Toptancı Hali, Akhisar,Alaşehir, Ayvalık, Bergama, Biga, Bigadiç, Burhaniye, Çan, Edremit, Ezine, Gönen, Kula, Menemen, Sındırgı, Spil, Manisa, Beydağı/Malatya, Elbistan, Kadirli, Kırıkhan, Osmaniye, Reyhanlı, Hatay Siverek, Viranşehir, Güvenlik Caddesi/Ş.Urfa, İslahiye/Gaziantep, Kilis, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk, Bulvarı, Çine, Çivril, Denizli, Dalaman, Fethiye, İncirliova, Nazilli, Ortaca, Söke, Milas, Babaeski, Çatalca, Çerkezköy, Çorlu, Edirne, Gelibolu, Hayrabolu, İpsala, Kapaklı, Keşan Lüleburgaz, Malkara, Muratlı, Sağlık Mahallesi, Saray, Silivri, Şarköy, Uzunköprü Edirne, Vize, Çorlu, Bulvar, Selimiye Beypazarı, Çubuk, Polatlı, Çankırı, Kızıltepe, Batman, YeniDiclekent Bulvarı, Ergani,Akşehir, Karaman, Isparta, Kulu, Yeni toptancılar Beyşehir, Ereğli, Nalçacı, Büsan, Sanayi, Ilgın bölgelerinde bulunmaktadır.

Akbank’tan Tarıma Büyük Destek!

Akbank Hayvancılık Kredisi Şartları Nedir?

Akbank’ın diğeri bankalarda olduğu şeklinde 6 aylık hayvan alımı, 50 tane küçükbaş koyun alımı tarzında hususi şartlarla sınıflandırılmış kredileri mevcut değildir. Akbank müracaat oluşturan çiftçilerimize tarımsal faaliyetlerinde en uygun kredileri sunmaktadır. Bu kapsamda hayvan satın alacak olan çiftçilerimiz tarımsal bankacılık hizmetlerine başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Diğeri bankalar ve Devlet Destekleri için 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Küçükbaş yada büyükbaş hayvancılık kredisi için Akbank şubelerine müracaat oluşturan üreticiler hayvan alımı için Akbank gerekseme kredisi de kullanabilmektedirler. Hayvan alımı haricinde verilen diğeri Akbank tarımsal kredileri şunlardır;

Akbank Bireysel İhtiyaç Kredileri ile Hayvan Alımı

 1. Ürün ön finansman desteği, (Geri ödemesiz dönem seçeneği hasat dönemine bağlıdır.)
 2. Sera kurulumu için finansman, (60 ay vade ve hasat ödemelidir)
 3. Arsa ve tarla alım kredileri, (arazi alımına ilişkin mevzuat geçerlidir)
 4. Tarlalar için damlama sulama finansmanı, (maksimum vade 36 aydır.)
 5. Sıfır ve ikinci el traktör kredisi (Sıfır km. traktörlerde faturanın yüzde 80’i kadar, İkinci elde ise eksper yüzde %60’ı kadar kredi çekebilirsiniz.)
 6. Tarımsal ekipman alımları için finansman, (traktör kredisi ile şartları aynıdır)
 7. Toprak Mahsulleri Ofisi alıntı senedine karşılık verilen ziraatçi kredisi, (alıntı senedine karşılık verilir)
 8. Hafifçe ticari araçların alımına ilişkin kredi desteği (Sıfırda %80, İkinci elde %60 kuralı geçerlidir).

Bu kredilerden herhangi birini almak için lüzumlu şartları sağlıyor olmanız durumunda banka şubelerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank Ziraat Kredisi Şartları Nedir?

Akbank’tan ziraat kredisi alabilmek için çiftçilerimizin yukarıda bahsedilen 8 değişik krediden birini seçmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda sözgelişi sera kurulumu için kredi talep eden çiftçiler, bu kapsamda kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Elinde asla sermayesi olmadan, tüm sera giderleri için yüksek miktarlarda kredi talep edildiğinde, kredinin geri ödenme durumunun tespiti ve güvence altına alınması için kefil, gayrimenkul ipoteği, arazi ipoteği talep edilebilmektedir. Ziraat kredisi çekmek isteyen çiftçinin ek olarak;

 1. Talep edilen belgeler ile Akbank ziraat bankalarından birine başvurması,
 2. Kredi notunun düşük olmaması ve kara listede bulunmaması,
 3. Çekmek istediği kredinin geri ödenmesi hususunda lüzumlu şartları taşıması gerekir.

Bu hizmetlere ilaveten Akbank çiftçilerimize Tarım Kart adlı bir banka kartıyla hizmet sunmaktadır. Bu kart ile meydana getirilen tarımsal harcamaların ödemeleri hasat dönemine ertelenebilmektedir. Bu sebeple birçok çiftçimiz tarafınca tercih edilmektedir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisine de başvurabilir ve 7 yıla varan vadeler ile geri ödeme yapabilirsiniz. Ek olarak Ziraat Bankası tarafınca verilen kredilerin faiz oranları düşük olmakla birlikte çiftçilerimize geri ödemelerini kolaylaştırmak adına 2 yıl geri ödemesiz dönem sunulmaktadır.

Akbank bireysel gerekseme kredilerine müracaat yaparak hayvan satın alınabilmektedir. Bu kredi hem de Akbank hayvancılık kredisi olarak adlandırılsa da, Akbank’ın tarımsal faaliyetlerde direk olarak hayvan alımı için elde etmiş olduğu bir kredi bulunmamaktadır. 2020 senesinde bu kredilere kullanarak yukarıda saydığımız başlıklarda etkinlik izah edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir