Akaryakıt Alımında En Avantajlı Kredi Kartları 2020 Güncel

Akaryakıt alımlarında kredi kartları kullanılmaktadır. Bazı bankalar kredi kartı ürünleri ile başlattıkları kampanyalar ile müşterilerinin akaryakıt alımlarından indirim uygulamaktadır. Ek olarak akaryakıt istasyonlarının kendi akaryakıt kartları da kredi kartı ile eşleştirilerek kullanılmaktadır. Opet, Shell, BP benzer şekilde markaların kendi kartları ve kampanyaları bulunmaktadır. Akaryakıt alımlarınızda bu kartları kullanmanız durumunda yüzde 5 indirim uygulanmaktadır. Sizler için en mazot, benzin ve LPG alımlarınızda kullanabileceğiniz en avantajlı kredi kartlarını araştırdık.

Akaryakıt İçin En İyi Kredi Kartı

Akaryakıt alımlarında çoğumuz kredi kartlarını kullanıyoruz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafınca verilen karara bakılırsa ne yazık ki akaryakıt alımlarında taksit uygulanmıyor. Peşin ödeme yapmak istemeyen yurttaşlarımız gene de kredi kartlarına yöneliyor. Pek oldukça akaryakıt istasyonunun indirim kartları bulunuyor. Bu kartlar ile yapılacak olan alışverişlerde yüzde 5′ e varan oranlarda indirim uygulanıyor. Ek olarak akaryakıt istasyonlarının bu kartları kredi kartı ile eşleştirilebiliyor. Aracınızdan inmeden ödeme yapabiliyor ve indirim kazanmaya devam edebiliyorsunuz.

Akaryakıt markalarının anlaşmalı olduğu bankalar da bulunmaktadır. Haiz olduğunuz kredi kartının kampanyalar içeriğine web üstünden baktığımızda dönem dönem mazot ya da benzin alımlarında gene banka ile şirket içinde meydana getirilen anlaşmaya bakılırsa indirim sunulacağı taahhüt edilmektedir. Bu kart kampanyaları belirli tutarlar içinde meydana getirilen alışverişlerde geçerli olacaktır. Her akaryakıt alımınızda indirim yapılabileceği benzer şekilde sonrasında biriken puanlarınız ile de  parasız akaryakıt alabilirsiniz.

akaryakıt-için-en-iyi-kredi-kartı

Akaryakıt için en iyi kredi kartı

Kredi Kartı Akaryakıt Kampanyaları

Kredi kartları üstünden başlatılan indirim kampanyalarının tamamımız için avantajlı olmaktadır. Firmalar bu kampanyaları müşterilerinin kendilerinden alışveriş yapmalarını teşvik etmek amacı ile başlatmaktadır. Naturel olarak bu kampanyaları araştıran yurttaşlarımız da bankaların kredi kartlarına yöneltmektedir. Bu sayede bankalar da satın alan kazanmış olmaktadır. Naturel olarak bu durum tüketiciler için de avantajlıdır. Nakit olarak akaryakıt alımı yapamayan kişiler bu sayede hem alımlarını gerçekleştirmekte hem de meydana getirilen indirimlerden yararlanmaktadır. Kampanyalar bankalar ile akaryakıt firmalar içinde imzalanan anlaşmalar gereği belirlenmektedir. Bankaların kredi kartlarının en iyisi hakkında ilgili detaylı data almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Business doğrusu ticari kredi kartı sahipleri akaryakıt alımlarında taksit fırsatından yararlanmaktadır. Bireysel müşteriler tarafınca bu imkanın olmaması ile düzenlenen kampanyalar daha avantajlı hale gelmektedir. Bu anlamda tek bir kredi kartından söz etmek doğru olmayacaktır. Zira şirketlerin antak kalma elde etmiş olduğu bankalar birbirinden farklıdır. Akaryakıt indirim kartlarındaki indirim oranları genel olarak yüzde 5 olmaktadır. Şu demek oluyor ki 100 TL’ lik akaryakıt alımlarınızda 95 TL ödersiniz. Bir tek bazı bankalar indirim uygulamak yerine çeşitli hediyeler ve kredi kartlarına puan da vermektedir.

Akaryakıt İndirim Kartı

Akaryakıt firmalarının kendi bünyelerinde hazırladıkları indirim kartları bulunmaktadır. Müşteriler akaryakıt almak için gittiklerinde müracaat formunu doldurarak kart talebinde bulunabilirler. Bu kartların meydana getirilen her alışverişte gösterilmesi gerekmektedir. Ek olarak bazı şirketlerin kartlarında araçtan inmeden ödeme seçeneği bulunmaktadır. Öde geç yöntemi müşterilere cazip gelmektedir.

akaryakıt-indirim-kartı

Akaryakıt indirim kartı

 • Kadoil ve Lukoil şirketleri Flash indirim kartını kullanmaktadır.  Kartın indirim oranı yüzde 5′ tir.
 • Aytemiz Kart, Aytemiz Club Card
 • Petrol Ofisi PO Card, Positive Card
 • BP Club Card
 • Shell Smart Club Card benzer şekilde indirim kartları bulunmaktadır. Mazot ve benzin indirim kartları ve güncel kampanyaları ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

World Card İle Doldur Geç!

Vakıfbank geçmiş dönemlerde Petrol Ofisi ile yapmış olduğu anlaşmalar ile müşterilerine çeşitli avantajlar sunmuştur. Yeni kampanyası Lukoil şirketinden yapılacak olan alımlara yöneliktir. Kampanyadan yararlanmak için Vakıfbank ile meydana getirilen antak kalma gereği hazırlanan ortak platform uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirmeniz gerekiyor. Doldur geç seçeneğini active ederek kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde yüzde 5 indirim kazanabiliyorsunuz.

Ortak platform uygulaması üyelik sistemi ile iş koşturmacasındadır. Sisteme Master ya da Visa kartlarınızı kaydetmeniz gerekiyor. Lukoil ya da daha sonraki dönemlerde banka ile antak kalma sağlayacak olan şirketlerden yapacağınız alışverişlerde Doldur Geç özelliği yardımıyla hem aracınızdan inmemiş hem de indirimli olarak akaryakıt almış olmuş olmuş olursunuz.

world-card-ile-doldur-geç

World Card ile doldur geç

Kampanyanın Avantajları

 • Aracınızdan inmenize gerek kalmadan ödemenizi yaparsınız.
 • Üye olan iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerde yüzde 5 indirim kazanırsınız.
 • Zamandan tutum sağlarsınız.
 • Cep telefonunuzu kullanarak akaryakıt alımı yaparsınız.
 • Kredi kartı, fiş, para üstü, satmaca vb. beklemeden ödemenizi yaparsınız.
 • Aldığınız meblağ deponuza dolduktan sonrasında ödeme otomatikman gerçekleşmiş olur.
 • Güvenlik açısından herhangi bir problem yaşamazsınız. Güvenlik açığı sıkıntısı yaşanabileceğini düşünenler için çalışılan şirket olan Innova referans olarak gösterilmektedir. Yapılacak olan işlemler 3D güvenli alışveriş özelliği ile gerçekleşir.
 • Aldığınız akaryakıt deponuza dolduktan sonrasında telefonunuza indirip yüklediğiniz ortak platform uygulamasından data gelir. İnternet bankacılığı üstünden de akaryakıt alımlarınızı takip edebilirsiniz.
 • Sisteme kaydedilmeyen kredi kartları bu özellikten yararlanamaz. Bu işlem için uygulamayı indirmeli ve telefonunuza yüklemelisiniz.
 • Kayıt esnasında sizden istenen bazı bilgiler bulunur. Ad, soyad, cep telefonu numarası, aracınızın plakası, e-posta adresiniz, alacağınız akaryakıtın cinsel, kredi kartınızın numarası, kartın arkasında yer edinen CVV numarası ve son kullanma zamanı istenir. Bu bilgilerin doğru olarak yazılması gerekiyor.
 • 3D şifreniz belirlendikten sonrasında alışveriş halletmeye başlayabilirsiniz.

Ortak platform hakkında detaylı data almak için tıklayınız. 444 4 585 numarasından da detaylı data alabilirsiniz.

TEB Bonus Card Aytemiz

TEB Bonus Card’ ınız ile Aytemiz istasyonlarından yapacağınız alışverişlerde 30 TL kazanabilirsiniz. Bonus üyesi olan Aytemiz istasyonlarından 4 kere 125 TL ve üstü mazot, benzin ya da LPG alımlarınızda kazanmaya devam edebilirsiniz.

TEB Bonus Card Aytemiz

TEB Bonus Card Aytemiz

Kampanya Detayları

 • İndirim kazanmak için 4 kere 125 TL’ lik akaryakıt almanız gerekiyor.
 • Kampanyaya dahil olmak isteyenlerin Aytemiz yazarak 4616‘ ya sms göndermesi gerekiyor.
 • Meblağ için tek seferde alım yapmanız gerekiyor.
 • Akaryakıt alımlarınızı değişik günlerde yapmalısınız.
 • Aynı gün içinde akaryakıt almanız durumunda ise bir tek ilki için 30 TL verilecektir.
 • Maksimum indirim tutarı 30 TL olarak belirlenmiştir.
 • Banka tarafınca kampanya şartları değiştirilebilir.
 • Kampanyaya dahil olmak için gönderilecek olan kısa mesajlar ücretlidir. Turkcell sms 0,85 TL, diğeri GSM operatörlerinin sms bedeli ise 0,65 TL‘ dir.
 • Bonus POS’ dan geçecek olan alımlar kampanya dahilindedir.
 • İndirim oranları Ocak ayında ekstrelere yansıtılacaktır.
 • Vadeli taksit, taksit, sanal pos ya da sanal kart, mail order ve bonus kullananlar kampanyaya dahil olması olanaksız.
 • Kampanyaya kısa bildiri gönderdikten sonrasında geçerli olacaktır. Katılım işlemi etken olmadan yapılacak olan işlemler geçerli değildir.
 • Bilgiler sisteme kayıt olurken verilen cep telefonu numarasına gönderilmektedir.
 • Banka kartları, mütevazı kart ya da ticari kredi kartları kampanyaya dahil değildir.
 • Cepte Teb kredi kartları ile yapılacak olan alımlarda da 30 TL kazanabilirsiniz.

Güvence Bankası Bonus Flaş

Bonus üyesi olan BP’ den araçtan inmeden ödeme seçeneğini tercih etmeniz durumunda Bonus kazanmanız mümkün olmaktadır. Otogaz alımları kampanya dahilinde değildir. Bonus Flaş ile yapılacak olan 250 TL ve üstü alışverişlerde bir tek 1 defalığına mahsus 25 TL BP Bonus kazanabilirsiniz. Satın alan bazında başlatılmış olan kampanyada müşteriler maksimum 25 TL Bonus kazanabilecektir. Bazı bankalar tarafınca esnaf kredi kartları ile yapılacak olan akaryakıt alımlarına indirim uygulanmaktadır.

250 TL’ ye varan alışverişin yapıldığı kredi kartına puan yüklenecektir. Bonus business, Flexi, Money, Easy kredi kartları da kampanya dahilindedir. Miles Smiles ve para card ile yapılacak olan alımlar kampanya dahilinde değildir. Tüzel kişi kartları kampanya dahilinde olmamakla birlikte araçta ödeme seçeneği bir tek şirket sahibi olanların ticari kartlarına sağlanmaktadır. Sanal kart, mail order sistemlerini kullanan, taksitli yada bonus ile yapılacak olan alışverişler de kampanya kapsamında bulunmaktadır. Detaylı data için tıklayınız.

Bu kampanyalar belirli bir tarih aralığında yapılmaktadır. Mevcut kredi kartınızın web üstünden kampanya bilgileri ile ilgili detaylı data alabilirsiniz. 2020 senesinde neredeyse kesinleşmemekle birlikte kredi kartı ile yapılacak olan akaryakıt alımlarının peşin alımlara bakılırsa daha yüksek tutarlarda olacağı belirtiliyor. Bu kampanyaların yeni yılda devam etmesi durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir