800 900 Puana Kredi Veren Bankalar 2020

2020 senesinde Kredi Notu Düşük olan ve sorgulama sonucunda findeks puanı 800 yada 900 olanlara kredi veren bankalar var mıdır? Avukatlık icralık durumda olanlar için kredi notuna bakmayan bankalardan kredi çekilebilir mi? Bu haberimizde kredi sicil affından yararlananlar için finansman elde eden bölgeler ile senetle acil para temin etme yöntemlerini inceledik.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar?

Findeks kuruluşu tarafınca meydana getirilen KKB puanlama sistemi sıfır (0) puandan adım atmak kaydıyla en yüksek 1.900 puana kadar çıkmaktadır. Ek olarak puan alan kişiler, daha ilkin çektikleri kredilerin ödenme durumlarına, kredi çekme sıklıklarına, avukatlık yada icralık olma durumlarına nazaran puan verilirler. Kredi puanı 800 yada 900 olan kişilere riskli grup adı verilir ve Türkiye’de kredi veren bankalardan kredi çekebilmeleri oldukça zor olsa gerek. Aşağıda yer almakta olan görselde, 800 puanın riskli grupta yer almış olduğu açıkça görülmektedir.

800 puana kredi veren bankalar

Kredi Notuna Gore Risk Grupları

 • 0 ile 699 puan arası en riskli gruptur.
 • 700 puan ile 1099 içinde olanlar orta riskli grup olup, 1. gruba nazaran kredi alabilmeleri kefil yada ipotek durumlarına nazaran değişiklik izah edebilir.
 • 1100 puan ve 1499 puan kredi notu olan yurttaşlarımız “AZ RİSKLİ” olarak adlandırılırlar ve bir fazlaca banka kefil, ipotek ve maaş bordrosu sunmaları durumunda düşük limitlerine nazaran destek olabilir.
 • 1500 ve 1699 KKB notu olanlar ise “İYİ” olarak sınıflandırılırlar ve daha ilkin asla kredi çekmeyen, borcu olmayan, kredi kartı ekstralarını tertipli ödeyen, var ise konut kredisi taksitlerinde aksama olmayan kişilerdir.
 • 1700 ve 1900 puanı olan kişiler ise bankalardan sıkça kredi çekenler, çektikleri kredilerini aksatmadan tertipli ödeyenler, kredi borçları çoğaldığından yapılandırma kullanarak kredi notlarını düşürmemek için çaba gösterenler ve bankaların en fazlaca sevilmiş olduğu ve kredi vermekten çekinmeyecekleri müşterilerdir.

Çizelgede ve numaralı açıklamalarda görüldüğü suretiyle 800 puana kredi veren banka bulmak oldukça zor olsa gerek. Bu puana dahil olanlar bankaların hususi şartlarını yerine getirerek kredi alabilirler. Bunlar ipotek tesisi, maaş bordrosu, kefil ve benzeri şartlardır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, TEB, Vakıflar Bankası, Güvence Bankası, Odeabank, Qnb Finansbank, Akbank, Fibabanka benzer şekilde banka şubeleri bireysel finansman taleplerine cevap verebilmek adına maaş bordrosu talep ederler. Eğer sigortalı olarak çalışıyor iseniz, maaş bordronuz ile bu bankalardan birine başvurup, kredi notu değerlendirmesi yaptırıp, 800 ve 900 puana kredi alıp alamayacağınız mevzusunda detaylı data alabilirsiniz.

Eğer maaş bordronuz yok ise, Bankaların mobil bankacılık hizmetlerini takip ederek, Android yada IOS marketten Bankaların mobil uygulamaları indirerek, maaş bordrosuz kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

800 900 puana kredi çekmek için Iphone marka cihazınızından kredi başvurusu için tıklayın!

Android yüklü cep telefonunuzdan 800 puana kredi başvurusu yapabilmek için tıklayın!

800-900-puana-kredi

Tertipli ödemeler ile puanınızı yükseltin.

800 900 Puana Kredi Iyi mi Çekilir?

İkinci bir yöntem olarak eğer “ORTA RİSKLİ” grubunda yer almakta iseniz, puanınızı 1099 ve üzerine çıkarmaktır. Bunun için hangi bankanın sizi kara listeye aldığını öğrenmeniz gerekiyor. Kara listeye düşmenize sebep olan borcunuzu yapılandırarak ve Sicil Affı yasası yardımıyla bu risk grubundan bir üst seviyeye çıkabilir ve kredi çekebilirsiniz.

Borcunuz olan banka şubesini ziyaret edin. KKB notunuzu düşüren borcun hangisi olduğu kati olarak tespit edin. Alan şahıs temsilcisi ile görüşerek borcun yapılandırılması talebinde bulunun. Borcunuz yapılandırıldığı anda, bu durumun Kredi Kayıt Bürosuna bildirilmesini talep edin. Eğer sistem üstünde halen borçlu durumda görülmez iseniz, 800 900 puana kredi veren bankalara başvurmayı deneyebilir, başvurunuzun kabul görmesi durumunda gereksinim kredisi çekebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listeden çıkamayan esnaf, emekli, işgören, çalışan, yönetici, müdür, amir, doktor, polis, avukat, hakim benzer şekilde tüm meslek gruplarına bozuk sicile kredi veren bankalar diye bir durum  söz mevzusu değildir. BBDK mevzuatına nazaran, hiçbir banka geriye alamayacağı kredi için kredi puanını göz önüne almadan finansman sağlamaz.

800 puana kredi ve kredi notu 900 olanlara kredi kartı isminde yazılarımızı inceleyin. Eğer bunlardan da netice alamazsanız senetle kredi ve Borç Para almaktan başka umar kalmıyor.

 • Borçlarınızı yapılandırın, KKB skorunuzu 800-900 puandan minimum 1.100 puana çıkarın!
 • Sicil affı yapılandırmasından yararlanarak borçlarını yapılandırın.
 • Senetle kredi veren istikraz firmalarını değerlendirin.
 • Mobil uygulamalar üstünden kredi başvurusunu yapın!
 • Kart borçlarınızı kapatın.
 • Yapılandırılan borçlarınızı günü gününe ödeyin.
 • Kredi kartı limitlerinizi düşürün. İhtiyaç kadarını kullanın.
 • Deneyim etme amacıyla kredi başvurusu yapmayın. İhtiyacınızı tespit ettiğinizde kredi alabileceğiniz tek bankaya başvurun.

800 ve 900 kredi sicil Puanınızın en kısa sürede yükselmesi ve istediğiniz krediye derhal kavuşmanız dileğiyle.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

800 Puana Kredi Veren Bankalar 5 Dakika’da [ANINDA CEBİNİZDE]

800 yada 900 puanda olanlar da aslına bakarsanız bankalardan kredi çekebilirler. Her ne kadarda 40.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir