70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunca hazırlanan bankacılık mevzuatı ve kredi teamülleri kapsamında finans elde eden bir vatandaşın çekmiş olduğu krediyi ödeme gücüne haiz olması gerekmektedir. Bu kapsamda 2020 senesinde 70, 75 ve  80 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar oldukça azca olup, bu kredinin alınabilmesi için kişinin ödemeyi taahhüt etmesi yada ilave prosedürlerle ödeyebileceğini ispatlaması gerekmektedir. Bu şartlar dahilinde emekli yurttaşlarımıza 61, 63, 72, 77, 80 yaşına kadar kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıflar bankası benzer halde devlet bankalarına ilaveten birçok hususi ve katılım bankası da emekliye hususi paketler oluşturmuştur.

60 70, 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara Veren Bankalar Var mı?

Bankalar 2020 yılından itibaren emeklilere, yaşlılara, esnafa, bayanlara ve diğeri tüm yurttaşlarımıza 36 ay 3 yıl vade ile kredi verebiliyorlar. Daha ilkin 48 ay olan maksimum kredi vadesinin düşürülmesini müteakiben yapılandırma, borç kapatma ve sicil temizleme işlemleri gündeme geldi. Emekli yurttaşlarımız için ise maaş promosyonunun 3 yılda bir ödenecek olması yaşlı yurttaşlarımızın kredi çekme limitlerini düşürdü. Bu sebeple, devlet tarafınca verilecek olan bir para olması kredi alabilme ihtimalini yükseltmiş olsa da, emeklinin ödeme gücünün 3 yılla sınırlandırması şu hesaplamayı ortaya koymaktadır.

Aylık 2.000 TL. maaş alan bir emekli faizsiz emekli kredisi dahi alsa, ödeme sonucunda;

36 x 2.000 TL. = 72.000 TL. olacaktır. Özetlemek gerekirse emeklimiz yemeden içmeden tüm maaşını faizsiz krediye ödese 3 senede en fazla 76 bin lira ödeyecektir. Zira ödeme tutarı mevzuat gereğince maaşın %70’ini aşamadığı değerlendirildiğinde aylık maksimum ödeyebileceği taksit miktarı 1.400 TL. olacaktır. Naturel olarak vatandaşın geriye kalan 600 TL. ile geçinmesi de imkansızdır. Bu hesaplama tek maaş alan bir emeklinin konut kredisi ödemesi oldukca zor olduğu benzer halde onay alınması da imkansızdır. Yalnız kişinin belgelendirebileceği başka bir geliri var ise, o süre durum değişmiş olur.

emekli-kredisi-veren-bankalar

Emekli kredisi veren bankalar

 1. Vakıflar Bankası,
 2. Ziraat Bankası
 3. TEB
 4. Yapı ve Kredi Bankası
 5. Ingbank
 6. Aktifbank
 7. Fibabanka

INGBank 70 Yaş Üstü Müşterilerine 15.000 TL. Kredi Veriyor!

ING Bank tarafınca 70 yaşından büyük olan yurttaşlarımıza kredi verilmektedir. Banka bu yurttaşlarımıza minimum 12 ay en fazla 3 yıl vadeli olmak kaydıyla sigortasız kredi vermektedir. Kredinin şuan ki faiz oranı %1,99’dur. Bu kadar yüksek olmasının sebebi, diğeri bankaların 70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara kredi vermekte çekimser kalmaları sebebiyledir. Düzgüsel şartlarda 70 yaşından daha küçük bir yurttaş INGBank şubelerinden 15 bin lira tutarında gerekseme kredisini aylık %2 civarında (değişiklik gösterir) faiz ile alabiliyorken, yaşlılar için faiz oranı daha yüksektir. Başvuru formu linkinden ön müracaat yapabilirsiniz.

Aktifbank 80 Yaşına Kadar 60 Bin Lira Emekli Kredisi Veriyor!

Maaşını PTT’den alan 80 yaşına kadar emeklilerimiz Aktifbank PTT anlaşması yardımıyla kredi çekebiliyorlar. Aktifbank 80 yaşlarında ki emeklimize 60 bin liraya kadar kredi verebiliyor.  Üstelik Aktifbank emeklilerden

 • Kefilsiz şartsız
 • 60 bin lira kredi veriyor. Aktifbank’tan 20 bin TL krediyi 60 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda uygulanacak faiz oranı %2.69 olacaktır. Aylık taksit tutarı ise 758,32 TL olacaktır.

Emekli maaşının kaç katına kredi çekilebildiğini merak ediyorsanız içeriğimizden emeklilerin ne kadar kredi çekebilecekleri mevzusunda data sahibi olabilirsiniz.

70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara Kredi Hesaplama Tablosu

AKTİFBANK PTT ANLAŞMALI EMEKLİ KREDİSİ
Kredi Tutarı: 30.000 TL.
Vade: 60 AY
Faiz Oranı: %2,69
AYLIK ÖDEME MİKTARI 1.137,48 TL
Dosya Harcanması 157,50 TL.

Denizbank 80 Yaşına Kadar Kredi Veriyor!

Türkiye’nin Denizi sloganıyla yola çıkan Denizbank, Hoşgeldin kredisi paketiyle %2.25 faiz oranıyla gündeme geliyor. Denizbank’a kredi başvurusu icra eden 70, 75 ve 80 yaşlarında ki yurttaşlarımızın kredi notu inceleniyor ve kendilerinin ödeme güçlerine ve risk durumlarına gore kredi veriliyor. Denizbank ek olarak PTT ile anlaşması bulunan vatandaşa da kredi verebiliyor. Emeklilere hususi olarak verilen gerekseme kredisi ile ilgili detaylı data almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Yaş Grubuna bakılmaksızın PTT destekli olarak verilen PTT Emekli Kredisine başvurabilirsiniz.

Fibabank’ın Kredi Yaş Sınırı Kaç?

Fibabanka’dan maaş alan emekliler 80 yaşına kadar kredi çekebiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin PTT’den maaş almaları da kafi görülüyor. Ek olarak 2020 senesinde verilmekte olan emekli maaş promosyonunda da, Fibabanka diğeri bankalara gore daha oldukca ödeme yapıyor. Fibabank’a promosyon ödemlerinde;

 1. Aşama için 330 TL,
 2. Kademede 415 TL,
 3. Aşama ise 500 TL ödemektedir.

Vakıflar Bankası 80 Yaş Altına Kredi Veriyor!

Vakıflar Bankası Devlet gücüyle, emeklilere hususi krediler verdiği benzer halde, 20 bin lira üst limit ve 3 yıl (36 ay) imkanı sağlamaktadır. Yalnız şunu belirtelim, Vakıflar Bankasının Kredi Yaş Limiti 2020 senesinde 80 olarak belirlenmiş. Özetlemek gerekirse Vakıfbank 80 yaşlarının üstünde emekli yada diğeri yurttaşlarımıza kredi vermiyor. Yalnız 70 ve 75 yaş üstü olanlar 80’e kadar müracaat yapabilirler. Diğeri bir husus ise bu krediye başvurmak isteyen yaşlılarımızın PTT şubelerine başvurmaları gerekiyor.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz 80 Yaş Üstüne Kredi Desteği

Eğer gelir belgeniz yok ise, 80 yaş üstünde iseniz, hatta hiçbir belgeniz yokken 70 yaş ve civarlarında iseniz, bankalardan kredi almanız oldukça zor olsa gerek. Günümüzde 20 yaşlarında ki gençler dahi, maaş bordroları olmadan bankalardan kredi almakta güçlük çekmekteler. Bu sebeple, bu yaş grubunda ki vatandaşların bankalar yerine emekliye senetle kredi veren yerlere başvurmak zorunda kalabiliyor. Bu başvurularda, eğer yaşlı vatandaşımız senet, borç, imza vb. yasal mevzularda data sahibi değilse, dolandırılabiliyor. Bu sebeple, bu yaşlarda iseniz ve paraya ihtiyacınız var ise, sanal tefecilere ve senetle borç para bölgelere başvurmadan ilkin bir yakınınızdan destek almanız tavsiye edilir.

Ziraat Bankası Yaşlı Emeklilere Kredi

Ziraat Bankası gerekseme kredisi yaş sınırlamasını 2020 senesinde BBDK mevzuatına gore uyguluyor ve maaşını Ziraat’ten alan emeklilerimize aşağıda ki çizelgede belirtilen faiz oranları ve miktarları ile kredi verebiliyor. Kredinin sigorta oranı, müracaat sahibinin yaşına gore belirleniyor.

MASRAF Kredi Miktarı Vadesi Aylık Faiz Taksit Tutarı
100 TL. Dosya Masraflı  20.000 TL 60 Ay % 1,17  

Faize gore farklılık gösterir.

Dosya masrafsız  20.000 TL 60 ay %1,18 Faize gore farklılık gösterir.

Emekli kredisi veren banka şubelerinin 2020 güncel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen kredi veren tüm banka şubelerine ve senetle para imkanı elde eden bölgelere 70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılar müracaat yapabilirler. Bunun haricinde Devlet Desteklerinden ve Faizsiz Kredilerden  şartları taşımaları halinde faydalanabilirler. Ziraat’in emekliye elde etmiş olduğu avantajlardan bazıları da;

70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara Veren Bankalar Mevcuttur!

70 75 ve 80 Yaş Üstündeki Yaşlılara Veren Bankalar Mevcuttur!

 • Maaş ve promosyon ödemesi,
 • Taşıt, konut ve tüketici finansmanı,
 • Hesap işletim tutarı almaması,
 • Kredileri maaşa gore aylık yada 3 ayda bir ödeme imkanı
 • Yaşam emeklilik kampanyası,
 • Yatırım komisyon indirimi
 • İndirimli kasko ve konut sigortası,
 • Türk Telekom Kampanyası

dır. Bu imkanlar maaşını Ziraat’ten alan tüm emekliler için geçerlidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir