5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor

İşletme sahipleri, kiraladığınız dükkan için yada konutlar da yer edinen daireler için senelik yada 36 aylık olarak işyeri kredisi çekebilirsiniz. Asla şüphesiz bunda ki en büyük kazancınız yaptığınız kira kontratı ile senelik yada 3 senelik kiranızı peşin vererek kiranızı en alt düzey çekmek olacaktır. Bu niçin yada finansman kira giderleriniz için sizlere en uygun şartlar dahilinde iş yeri veyahutta ev kiralama kedisi elde eden 5 mükemmel bankadan bahsedeceğiz. Güvenilir olun ki bu fırsatlar yardımıyla oldukca fakat oldukca kazançlı çıkacaksınız.!

Kira Kredisi Kullanarak Fazlaca Avantajlı Çıkabilirsiniz.!

Kiraladığınız ev yada işyerinin kirasını peşin olarak 3 senelik olarak ödeyerek oldukca fakat oldukca avantajlı çıkabilirsiniz. Bankalar bu pozitif yanları sizlere yaşatmak için kira kredisi adı ile yeni bir kredi paketi oluşturmaktadır. 2 ev ve 2 iş yeri sahibi biri olarak eğer bana kiracım gelse Murat bey kiranızı 3 senelik peşin olarak veriyorum fakat aylık olarak kira bedelini düşürelim dese asla düşünmem kabul ederim. Kendimce kiracım bana bu şekilde bir teklif ile gelmiş olsa ona kesinlik ile tanıyacağım olanak şu şekilde olurdur.

 • İş yerimin kirası şuan için aylık 1.200 lira bu senelik olarak 1.200 * 12 = denildiği süre 14.400 lira benzer biçimde bir kiracıma kira bedeli çıkar. Bu sayı 3 seneye senelik %14 zammı olmadan koyarsak ise kiracıma yansıyacak toplam kira bedeli 14.400 * 3 = 43.200 benzer biçimde büyük bir sayı çıkmaktadır.

Peki ben kiracıma şahsen olarak sağlayacağım avantaj toplu kira ödemede ne olurdur.? Derhal belirteyim, aylık 1.200 TL bedeli direk asla düşünmeden 1.000 liraya çekerdim. Peki, bu fiyat indirimli ile kiracıma çıkacak olan 36 aylık kira rakamı ne kadar olurdu.? Derhal hesaplayalım 36 * 1.000= 36.000 TL.. Bu da kiracıma sağlayacağı minimum avantaj 43.200 – 36.000 = 7.000 TL. Doğal olarak bu rakama senelik %14 zam dahil değil eğer bu zammı da ilave dersek bu sayı oldukca rahat,

 • İlk yıl toplam kiracımın ödeyeceği kira 14.400 TL
 • İkinci yıl senelik kiracımın  %14 zam sonrası ödeyeceği meblağ 16.416 TL
 • Üçüncü yıl kiradan çıkacak toplam senelik kira 18.714 TL

Toplamda ise 49.530 TL yapmış olacaktır. Senelik kira zamları ile beraber kiracımın kazancı ise 49.530 – 36.000 = 13.530 TL.! Şimdi, kira kredisi kullanmak mantıklı mı? değil mi sorusu net olarak yanıt buldu sanırım.!

Kira Kredisini Hangi Bankalar Vermektedir?

Kira ödemeniz den ister ev ister iş yeri olsun avantaj sağlamak istiyorsanız sizin de hesaplama da gördüğünüz benzer biçimde bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Kira kredisini ne yazık ki her banka kiracılara vermemektedir. Şuan için bu imkanı sizlere elde eden bankalar sıralarsak şu şekilde bir sıralama oluştura biliriz.

 1. Türkiye Finans
 2. Albaraka
 3. TEB
 4. Vakıfbank (Kiram güvende sistemi)
 5. Türkiye İş bankası

Bu bankalar arasından sizler için seçtiğimiz ilk 5 bankamızdır.

Kira Kredisi İçin Ne Tür Belgeler İstenilmektedir?

Konut yada iş yeri için kira kredisi bankalardan kullanacak olan kiracılar dan bazı evraklar bankaca istenilir. Bu belgeler.

 • Müracaat sahibine ilişkin nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi, özgür meslek sahiplerinden ise son seneye ilişkin vergi levhası ile onaylanmış olan mali bilanço raporu, ticari sicil gazetesi istenilir.
 • Kira kontratı
 • Kiraya tutulacak yada tutulan iş yer yada kata ilişkin iyelik tapusu

istenilmektedir. Burada dikkat edilecek olan şey kira kredisine müracaat yapılmadan ilkin kira kontratının yapılmamasıdır.

Kira Kredisinin Vadesi Ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

Kira kredisi genel olarak bankalarca bir gereksinim kredisi finansmanıdır. Dolayısı ile kredi vadesi ve faiz oranları gereksinim kredilerinden o kadar da değişik değildir. En fazla günümüz şartlarında 36 ay vadeli olarak kira kredisi kullana bilirsiniz. Kredinin faiz oranları ise şuan için tablomuzda yer almış olduğu benzer biçimde seyir etmektedir. Fakat ülkemiz deki faiz dalgalanmalarından dolayı bu faiz oranı gün içinde artıp çıkabilmektedir. Kira kredisi veren bankaların en güncel faiz oralarını tablomuzda yer almıştır. Buna gore 36 ay vadeli olarak hesaplama yaparsak

 • Türkiye Finans Katılım: %1.53
 • Albaraka: %1.73
 • TEB: %1.25
 • Vakıfbank: %1.55
 • Türkiye İş Bankası: %1.40

Güncel faiz oranları bu şekilde iken geri ödemeler peki bankalara gore ne şekildedir?

TEB Bankası Kira Kredisi Fazlaca Daha Avantajlı

Her ne kadarda bir oldukca banka tarafınca kira kredisi gereksinim kredisi benzer biçimde gözükse de TEB bankası vakaya birazcık daha değişik açıdan bakmaktadır. Banka 36 ay vade müşterisine uygulasa da ilk 3 ay ödemesiz ve faiz avantajları hakkaten tüm bankaların kira kredilerine gore daha uygun gözükmektedir. Banka tarafınca müşterilerine uygulana şuan için faiz oranları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir.

TEB Bankası ise ARALIK ayına hususi 36 aya kadar %1.25 öteki faiz imkanları ile kredi sağlamaktadır.

TEB 36 Ay Vadeli Ödeme Planı
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
5.000 TL 180,76 TL 6.507,44 TL
10.000 TL 361,52 TL 13.014,91 TL
15.000 TL 542,29 TL 19.522,34 TL
20.000 TL 723,05 TL 26.029,78 TL

Türkiye Iktisat Bankasının bu imkanlarda sizlere elde etmiş olduğu fırsat başvurusunu https://bit.ly/2TRO8CZ dan derhal yapabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir