300 Koyun ve Düve Başvuruları

300 koyun başvuruları sonlanmış oldu.  Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca 300 koyun projesi sonrasında sonrasında 1 milyon düve temin edileceği mevzusunda açıklama yapılmış oldu. Ziraat ve Orman Bakanlığı’ nın köye dönüş gerçekleştiren çiftçilerimize geri ödenmek suretiyle vereceği 300 koyun projesi toplumsal medyada ve kamuoyunda tepkilere niçin oldu.  Bir tek bakanlık projede herhangi bir geri adım atmadı ve bu kapsamda 300 koyun dağıtıldı.  Şartları taşıyanlar affetme müracaat formlarını doldurarak affetme başvurusu yapabilecek.

300 Koyun Dağıtımı

Projeye müracaat yapmayan çiftçilerimiz şu an 300 koyun başvuruları sona ermesinden dolayı gözlerini 1 milyon düve ve bu düvenin çiftçilere destek olarak verileceği projeye çevirdi.

Bakanlık tarafınca neredeyse 5 düve 10 düve 20 düve 300 bin lira karşılığında hamile düve verileceği hakkında neredeyse bir data verilmezken her aileye 5 düve verilebileceği tahminler içinde içeriyor.

300 koyun projesinin sonuçlandırılması şu şekilde idi;

  • İnternet ortamında başvuruların alınması,
  • Başvuruların tamamlandığının bildirilmesi
  • Lüzumlu evrakların İl/İlçe Müdürlüklerine teslim edilmesi,
  • Başvuruların TİGEM tarafınca incelenmesi ve sonuçların açıklanması,
  • Tigem tarafınca başvurusu onaylanan çifçiler talep ettikleri destek miktarı kadar Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi kooperatifi ile sözleşme imzalayacaklar.
  • 300 koyunun teslim edilmesi
300 Koyun Dağıtımı  2019

300 Koyun Dağıtımı  2019

  • Teslim edilen hayvanlar için aşılama ve lüzumlu diğeri işlemlerin yapılması,
  • Müracaat sahibine Ziraat Bankasından sigorta ve bakım giderleri için ön ödeme ödemesi yapılması

şeklinde öngörülüyor.

Canlı hayvan alımları için Ziraat Bankası hayvan kredisi bağlantısını inceleyebilir ve banka tarafınca çiftçilerimiz için verilen 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz hayvan kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Çiftçilere Hamile Düve Dağıtımı Projesi

Bu proje sona erdiğinde 1 milyon düve temini projesine geçileceği değerlendiriliyor. Sayın bakan neredeyse hangi ailelere, hangi şartlarda düve desteği verileceği mevzusunda bir açıklama yapmaz iken, projenin yakında başlayacağının sinyallerini verdi.

1 milyon düve destek projesi hakkında detaylı bilgiye web internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

300 Koyun Projesi 2019

Ziraat Bankası ve TİGEM tarafınca imzalanan protokol neticesinde 2019 senesinde da destek sunar verilmeye devam edecek. 300 koyun projesi dahilinde çiftçilerimize ilk olarak 50 bin tane koyun dağıtımı yapılacak. Teknik şartnameye uymak kaydı ile hayvan dağıtımları gene TİGEM tarafınca gerçekleştirilecek. Projenin sona erme zamanı 30 Haziran 2019 olarak belirlenmiştir. Bu tarihe kadar hayvan dağıtımlarının yapılması planlanmaktadır.

Bu destek köye göç sağlanması, insanların köyde istihdam etmesi ve küçük aile işletmelerinin 2019 senesinde da desteklenmesidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

800 Puana Kredi Veren Bankalar 5 Dakika’da [ANINDA CEBİNİZDE]

800 yada 900 puanda olanlar da aslına bakarsanız bankalardan kredi çekebilirler. Her ne kadarda 40.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir