30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir?

Devlet tarafınca küçük aile işletmelerine 30 koyun affetme verileceği söyleniyor. Bu affetme yardımıyla Devlet, küçük ailelerin belirli bir sürü sayısına ulaşmalarını hedefliyor. Gene büyükbaş sektöründe de  500 bin düve, 500 bin besilik hayvan alınacağı söyleniyor. Koyun kredisi çekmek isteyenlerin Devletin genç ziraatçi ve küçük aile işletme hibelerine başvurmalarını tavsiye etmekteyiz.

Koyun yetiştiriciliği için kendinize koyun almadan ilkin yapmak istediğiniz işin ne işe yaradığını sormalısınız. Bu koyunlar ile besicilik mi yapmak istiyorsunuz yoksa süt hayvancılığı olarak süt satmak ve süt üretmek için mi koyun yetiştiriciliği yapacaksınız. Her ne şekilde olursa olsun küçükbaş hayvancılıkta merinos ırkı koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere kamu enerjisini elinde bulunduran Ziraat bankası destek vermektedir. Ziraat bankasından hayvancılık yapmak isteyenler için koyun kredisi hazır. Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır? işte detaylar.

Merinos Koyun Yetiştiriciliği

Küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği uzaktan ne kadar kolay benzer şekilde görünse de işin içine girilince bu işin ne kadar zor bulunduğunu yapanlar bilir. Koyun yetiştiriciliği işini tertipli ve planlı yaparak bu işi zevkli bir işe dönüştürmek çiftçinin elindedir. Çiftçiler koyunun yününden derisinden, etinden ve sütünden yararlanmak için koyun yetiştiriciliği yapmaktadır. Koyunun en iyisi olarak malum merinos koyun ırkına haiz olmak isteyenler de devletten affetme desteği alabilir isterlerse de bankalardan küçükbaş hayvancılık kredisi ürünlerine başvuruda bulunarak merinos koyun yetiştiriciliği işine başlayabilir.

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır?

Bankalar küçükbaş hayvancılık sektöründe etkinlik gösteren çiftçilere hususi olarak hayvancılık kredisi vermektedir.Yapağı koyun ırkı olan merinos koyunu yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçiler bankalara başvuruda bulunarak bu krediler ile çiftlik ve hayvan alımı gerçekleştirebilirler. 100 koyun yılda kaç para kazandırır adlı içeriğimizde et ve süt hayvancılığı üzerine hesaplamalar yaptık. Buradan detaylı informasyon alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Kredi Şartları Nedir?

2020 senesinde verilen devlet desteklerini alarak hayvan sayınızı çoğaltabilir , hayvan alımı yaparak hayvancılığa sıfırdan başlayabilirsiniz. TKDK Ipard programı kapsamında verilen hayvancılık hibeleri ile çiftçiler her yıl olduğu benzer şekilde 2020 senesinde da desteklenecektir. Devletimizde merinos koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere küçükbaş hayvan kredisi olarak TKDK hibeleri,  KOSGEB geri ödemesiz affetme ve faizsiz kredi ile kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafınca ise düşük faizli ve senelik ödemeli krediler ile destek vermektedir. Merinos koyun yetiştiriciliği yapmayı düşünen ve bu alanda etkinlik gösteren çiftçiler küçükbaş hayvancılık kredisi şartlarını sağlayarak tüm bu imkanlardan kolaylıkla yararlanabilirler. Çiftçilerin hayvancılık kredi desteği içi başvuruda bulunmuş olduğu kurumlara bakılırsa şartlar değişmektedir.

7 sene vadeli hayvancılık kredisi iyi mi alınır öğrenmek için tıklayınız.

Ziraatçi kayıt belgesi olan çiftçilerimiz her türlü küçükbaş hayvan üretimi için devletten destek alabilir. Bu destek sunar verilen bölgelere bakılırsa değişebilir. Gene de ÇKS’ ye kayıtlı çiftçiler İl ziraat Müdürlükleri tarafınca verilen hayvancılık desteklerine başvuruda bulunarak merinos koyun yetiştiriciliği yapabilirler. Bununla birlikte hayvan alımı için her insanoğlunun bilmiş olduğu suretiyle Ziraat ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destek verdiği 42 ilde yapmış olduğu çağrı ilanları ile hayvan alımı için affetme desteği vermektedir. Ziraat bankası da hayvancılık yapmak isteyen çiftçilere % 4 benzer şekilde düşük faiz oranları ile kredi desteği vermektedir.

Kosgeb Merinos Koyun Yetiştiriciliği İçin Kredi Desteği

Kosgeb canlı hayvan alımları için her ne kadar affetme desteği vermese de hayvan üretime özetlemek gerekirse imalata dayalı tüm sektördeki programları desteklemektedir. Özetlemek gerekirse İmalat/ Gıda ürünlerinin imalatı / etin işlenmesi ve saklanması ile et ürünlerinin imalatı adı altında koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen üreticilere affetme desteği vermektedir. Merinos koyun yetiştiriciliği için tesis açmak isteyen girişimciler bu destekten yararlanabilirler.

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Veriyor

Küçükbaş hayvancılık sektöründe etkinlik göstermek isteyen çiftçilerimiz için Ziraat bankası koyun kredisi veriyor.. Bu kredi imkanından yararlanabilir ve Ziraat bankasından koyun kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası hayvansal üretim kredileri kapsamında koyun keçi benzer şekilde küçükbaş hayvancılığı iki program ile desteklemektedir.
Besicilik , süt hayvancılığı ve damızlık olarak büyükbaş inek manda düve dana, küçükbaş hayvancılık koyun keçi hayvancılık , kanatlı hayvancılık sektöründe tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, deve kuşu vb. ile yumurta, et, damızlık hayvancılık, arıcılık alanlarında Hayvansal üretim kredisi veren Ziraat bankasından  koyun kredisi proje kapsamında değişik seçenekler ile sunulmaktadır.

2020 senesinde Ziraat Bankası’ ndan koyun kredisi almak isteyenlere bir müjdemiz var. Ziraat Kredi Kooperatifleri ile banka tarafınca tarımsal üretime destek olmak amaçlı düşük faizli kredi kullandırılması kararlaştırılmıştır. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği mevzusunda da yatırım ve işletme dönemlerine ilişkin krediler verilecektir. Yatırım dönemine ilişkin kullandırılacak olan kredilerden herhangi bir faiz talep edilmeyecektir. İşletme döneminde ise yetiştiricilere yüzde 75 oranında faiz indirimi yapılacak ve çektikleri kredi tutarına yalnız yüzde 25 oranında faiz ödeyeceklerdir. Detaylı bilgiyi Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Affetme Koyun Kredisi Iyi mi Alınır?

Ziraat müdürlüklerinden proje karşılığında 30 bin lira değerinde hayvan verilecektir. TİGEM tarafınca projesi onaylanan çiftçiler 30 bin lira değerinde geri ödemesiz olarak verilen küçükbaş koyun ve keçiye haiz olmak için projelerinin ne olursa olsun  onay alması gerekiyor. Lüzumlu şartları elde eden çiftçilere 30 bin lira değerinde hayvan verilecek çağrı ilanları neredeyse açıklanmadı. Çiftçiler yapılacak çağrı ilanlarını takip ederek 30 bin lira geri ödemesiz hayvan hibesini alarak küçükbaş hayvancılıkta merinos koyun yetiştiriciliği yapabilirler.

Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca 2020 senesinde da anaç koyun ve keçi destekleri verilecektir. Geçen yıl hayvan başına 25 TL destek verilmişti. Mevzuat hükümlerince belirtilen şartlara uyanlar 15 ile 90 yaş içinde olan hayvanları için destekleme ödemesi alabilirler. Başvurular yetiştiricilerin üye oldukları İl Damızlık koyun yetiştiricileri birlikleri tarafınca kabul edilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi? Hangi Bankalar Verir?

Herhangi bir nedenden dolayı icra yolu ile haciz konularak ipotek altına alınmış eve kredi verilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir