2022 Ödemeli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Yazımızda sizlere 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi, Ziraat bankası hayvancılık kredisi formu örneği, 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi, 2 yıl ödemesiz yıl vadeli kredi hesaplamaları, küçükbaş hayvan kredisi için lüzumlu evraklar, bayanlara hayvancılık kredisi,  ziraat kredisi nedir bunlarla ilgili detaylı tüm bilgileri sizler için derledik. Tüm içerikleri ve merak ettiklerinizi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Devlet ziraat ve hayvancılığa birçok destek, affetme ve teşvik veriyor. Faizsiz kredi imkanı sunuyor. 2019 senesinde başlatılan bu uygulama 2020 senesinde da devam etmektedir. Ziraat bankası çiftçilerimize en düşük faizli ve uzun vadeli tarımsal kredilerini sunmaya devam ediyor. 2019 senesinde bu kredi çiftçiye 5 yıl ödemesiz veriliyordu. Bu vade 2 yıla düşürüldü. Hayvancılık kredisi almak isteyenler için 7 yıl vadeli hayvan kredisinin detayları ve kredinin iyi mi alınacağı ile ilgili tüm detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Iyi mi Alınır?

Almış olduğu hayvanların taksitlerini geri ödeyebileceğini ispatlayan, çekmiş olduğu hayvan kredisi miktarında teminatı olan, sermayesi olmasa bile ödeme enerjisini belgeleyebilen çiftçilere Devlet bankaları, katılım ve mevduat bankaları tarafınca hayvan kredisi verilmektedir. Kredinin alınabilmesi için en önemli şart; geri ödeme gücünün belgelenmesidir. Ziraat bankası tarafınca hayvancılık alanında koyun, inek, tavukçuluk ve arıcılık sektörlerinde düşük faizli krediler ile destek vermeye devam ediyor.

Koyun yetiştiriciliği; Ziraat bankası koyun almak ve mevcut hayvan sayısını 250 baş üzerine çıkarmak isteyenler için kredi vermektedir. Ziraat bankasından ise 7 yıla kadar süre ile yılda bir kez ödemeli koyun kredisi alınabilir. (Her insana verilmiyor. Şartların kafi olması gerekiyor).

İnek kredisi; Eğer 5 baş yada üstünden bir rakama çıkacak şekilde damızlık süt sığırı, ineğiniz yada büyükbaş hayvanınız var ise  Bankalar ise ister besicilik isterseniz süt hayvancılığı alanında kredi vermektedir.

Tavukçuluk kredisi; Salma tavukçuluk yada kapalı sistem tavukçuluk için minimum 1.000 canlı hayvan alımına geri ödemesiz destek verilmektedir.

Arıcılık; Eğer 50 kovandan daha azca arınız var ise, Devlet 50 kovanlık bir arı yetiştiriciliği kolonisi için destek sağlamaktadır. Bununla birlikte hususi bankalarda arı ve arı ürünleri yetiştiriciliğine diğeri sektörler şeklinde düşük faizli kredi vermektedirler. Bu desteğin ilk şartı Arı Yetiştiriciliği Birliğine kayıtlı olmaktır. Eğer amacınız besicilik ise 2020 senesinde Hayvan Besiciliğine Hibe Desteği veriliyor. Başvurun!

Hayvan Kredisi Veren  Bankalar

2020 senesinde bankalar tarafınca hayvan kredisi verilmeye devam ediliyor. Bu kredileri veren bankaların sıralaması ise şu şekildedir;

 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Güvence Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Odeabank
 • HSBC Bank
 • QNB Finansbank
 • Vakıflar Bankası

Yukarıdaki bankalardan hayvan kredisi için data alabilir yada müracaat yapabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat ve Orman Bakanlığı her yıl hayvan alımı için kredi kullanmak isteyenlere 15.000,00 TL üst limite kadar sübvansiyonlu kredi kullandırmaktadır. Alınacak olan koyun, kuzu, keçi, arı, bıldırcın, ördek, deve kuşu, kaz, tavuk, inek, dana, düve, manda şeklinde besicilik icra eden hayvan kredisi alabilirsiniz. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği bu proje kapsamında ciddi anlamda desteklenmektedirve kullandırılacak olan kredinin üst limiti 15 milyon TL’yi bulmaktadır.

Vatanımızda büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanı yetiştiriciliği oldukça fazladır. Fakat bilinmiş olduğu suretiyle yem fiyatlarının yüksek olması en büyük sıkıntılardan biridir. Bunu göz önüne alarak Bakanlık, küçükbaş hayvancılık yapanların yem ihtiyaçlarının yarısını ödeyecek ve küçükbaş hayvan üreticileri rahat bir nefes alarak bu işten kazanç elde etmeye başlayacaklardır. Bunun şeklinde devlet desteklerinin yanında nakit gereksinimler için yetiştiricilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bilhassa koyun yetiştiriciliğinde oldukca fazla kredi desteği sağlanmaktadır.

Kredi ile alımı yapılacak olan küçükbaş hayvanlar ise şunlardır;

Koyun Yetiştiriciliğinde;

Merinos
Mor Karaman Koyunu
Ak Karaman Koyunu
Dağlıç Koyunu
Sakız Koyunu
Kıvırcık Koyunu
Karayaka
İvesi
Malya
İmroz (Gökçeada) koyunları
Tuj ve Herik Cinsel küçükbaş Hayvanlar
Hemşin Koyunları
Ödemiş ve Tahirova
Ege Koyunu

Keçi yetiştiriciliğinde;

Kıl Keçisi
Ankara Tiftik Keçisi
Etçi Boer Keçisi
Damaskus Keçisi
Maltız Keçisi
Saanen Keçisi
Honamlı Keçisi
Norduz Keçileri
2 Yıl Ödemesiz Yıl Vade ile Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası 2020 Hayvan Kredisi Faizleri ve Şartları

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar için size aşağıda tüm bilgileri verdik. Data almak için devam ediniz.

Şekerbank Küçükbaş Hayvan Kredisi

Şekerbank hayvan kredisi için küçükbaş süt hayvancılığı icra eden müşterilerine başta hayvan alımı olmak suretiyle, barınak yapımı, tadilatı ve yatırımlarına harcamaları için finansman destekli kredi kullandırmaktadır. Kullandıracağı kredi için 60 aya kadar vade imkanı vermektedir. Ve yılda bir taksit ödeme seçeneği sunar. Şekerbank küçükbaş hayvan besiciliği ve küçükbaş süt hayvancılığı kredi almak isteyenlere aşağıdaki şartların yerine getirilmesini talep etmektedir.

 • Minimum 2 senedir küçükbaş hayvancılıkla uğraşan koyunda 50, keçide 25 baş kapasiteye erişmesi yada kullandırılacak bu kredi ile bu sayılara ulaşacak yetiştiriciler bu krediden yararlanabilir.
 • Kredi ile alınacak hayvanların Ziraat il/ilçe müdürlüklerinde hayvanların küpelenmiş (kaydedilmiş) olması, minimum 3 ay süre ile kayıt olduklarına dair Ziraat müdürlüğüne yazı getirme şartı.
 • Küçükbaş süt hayvancılığı, besicilik kredilerine hayvan alımı ile barınak vs. yapımında tadilat bedelinin % 75’ i kadar kredi verilebilir.

Sizlerde küçükbaş besicilik yada küçükbaş süt yetiştiriciliği yapıyorsanız hayvan alarak sürünüzü çoğaltıp, barınak yapımında paraya gerekseme duyuyor iseniz Şekerbank küçükbaş hayvancılık kredisine müracaat yaparak ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Bunun için Şekerbank şubelerini ziyaret etmeniz ve kredi talebi oluşturmanız kafi olacaktır. Ayrıntılar.

Denizbank Küçükbaş Hayvan Kredisi

Denizbank hem büyükbaş hem küçükbaş, hem de bitkisel ürün yetiştiriciliğinde kredi veren bankalardan biridir. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde düşük faiz oranları ve uzun vadeli ödeme imkanları ile kredi vermektedir. Kredi ile hayvan alımından barınacak yer yapımına kadar birçok alanda paranızı kullanabilirsiniz. Peki bu kredi neleri kapsıyor bakalım.

 • İnşaat işleri (ağıl yapımı, yem depoları)
 • Koyun keçi hayvan alımlar
 •  İşletme sermayesi gereksinimleri
 •  Makine ekipman alımları (süt sağım ünitesi, soğutma tankı)

Denizbank yukarıda saydığımız maddeler için kredi kullanımınıza destek olmaktadır. Krediyi kullanmak isteyenler, meydana getirilen harcamaların satmaca tutarı üstünden % 75 oranında kredi kullanabilmektedirler. Sizlerde bu krediden yararlanarak birçok alanda değerlendirip işlerinizi kolaylıkla büyütebilirsiniz. Detaylar.

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) Küçükbaş Hayvan Kredisi

Hayvancılık icra eden yada yapmak isteyenlere kredi imkanı tanıyan bir diğeri banka ise TEB bankasıdır. Diğeri bankalarda anlattığımız şeklinde bu bankadan da kredinizi alarak sürünüzü çoğaltabilir, tadilat işlemlerinizi, barınak yapımı şeklinde çağıl bir işletme kurabilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası küçükbaş hayvan kredisini uzun solukta taksitlendirerek sizleri düşünerek sıkmadan ödeme imkanı sunmaktadır. Durağan(durgun) taksit tutarınızın yanı sıra 3, 6, 9, 12 ayda bir ödeme imkanı ile bu krediyi kullanmanız mümkün. Türkiye ekonomi bankası ve diğeri saydığımız bankalardan küçükbaş hayvan kredisi almak için sizlere en yakın şubelere şahsen müracaat yapmış olup evraklarınızı tamamlayarak bunlardan faydalanabilirsiniz. Lüzumlu evraklar ise;

 • İkametgah Senedi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Hayvan Varlığı Sıralaması
 • Ziraatçi Kayıt Sistemi Belgesi
 • Tapu Fotokopisi

Data almak için tıklayınız.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi 2020

Ziraat Bankası daha ilkin kendi resmi sitesinde hangi hayvandan kaç tane beslemeniz gerektirme ettiğini sunmaktaydı. Yalnız bu kez hayvancılık üretim ve yatırım kredileri başlığı altında tüm büyükbaş, küçükbaş, tavuk yetiştiriciliği, arıcılık ve diğeri sektörlere her türlü yatırıma kredi verdiğini deklare etti. Ziraat Bankası küçükbaş hayvan kredisi faiz oranları ise senelik %5, 12 aylık %0,41 olarak açıklandı. 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi yada 7 yıl uzun vade seçeneğinden yararlanmak için ise, çiftçinin birebir müracaat etmesi ve şartlarının uygun olması gerekiyor.
03 Ocak 2020 tarihindeki 2015 sayılı Resmi Gazete’ de piyasaya çıkan tebliğe nazaran ise;

 • Minimum 100 tane keçi,
 • Minimum 250 tane koyun beslemek,
 • Kapasite bu adetlerden düşükse, bu adetlere çıkarmak önceliktir
 • Bu kredi her türlü hayvancılık ekipmanlarına ve makinelere kullanılabilir.
 • Hayvan kredisi ile alınacak hayvanlar kesinlikle koyun ve keçi türleri yönetmeliğinde yer almalıdır.
 • Küçükbaş hayvan kredisi ile satın alınacak koyun ve keçilerin 6 ile 24 ay içinde olması şarttır.
 • Kredi çekilecek hayvanların minimum 1 senedir HAYBİS’ e kayıtlı olması gereklidir.

Başvurular kişisel olarak Ziraat Bankasına yada Ziraat ve Kredi Kooperatiflerine yapılır. Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalara giderek sizlerde hayvancılık faaliyetlerinizi daha kolay bir halde yapabilirsiniz. Ziraat Bankasından daha ilkin küçükbaş hayvan kredisi alan vatandaşlar, çektikleri kredinin %30 unu ödemeden tekrardan küçükbaş hayvan alımı için kredi çekemezler. Birde Ziraat Bankasının 90 bin TL’ lik genç ziraatçi projesi vardır. Isterseniz yazımızın devamında bu bilgilerin tamamını alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2020

Aşağıdaki Tabloda Ziraat bankasının sektörlere nazaran verdiği faiz oranlarını sizin için belirttik.

SEKTÖRLER

FAİZ ORANLARI

Arıcılık Sektöründe 50%
Büyükbaş Besiciliği 50%
Damızlık Düve Yetiştiriciliği 25%
Geleneksel Yaygın Hayvansal 100 Bine Kadar Faizsiz 100 Binin Üzerine 50%
Kanatlı Yetiştiricilik %75- %50
Küçükbaş Hayvancılık 25%
Sığır Yetiştiriciliği 50%
Su ürünleri Sektörü 50%
Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği 25%

Bu oranlar Resmi Gazetede piyasaya çıkan indirimlerden düşürülerek hesaplanmıştır.  Vadeler, faiz oranları çekeceği kredinin türüne ve miktarına nazaran değişiklik gösterebilmektedir.  Bilhassa kriterlerden üreticilere sunulacak olan kredinin faiz indirim oranı % 100’ ü bulabilir yalnız indirimlerle kullandırılacak kredi faiz indirimi % 100’ ü geçmeyecektir. En net hesaplama ve oranlar Ziraat Bankası şubelerinden öğrenilebilir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri

Ziraat Bankası Hayvancılık Faiz Oran Hesaplamaları

Ziraat bankası Ziraat ve Kredi Kooperatifleri tarafınca Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar kapsamında, 01.01.2020- 31.12.2022 yılları aralığında verilecek olan hayvancılık kredilerine ilişkin faiz oranları ve özellikli kriterlerini, Resmi Gazete kararları burada belirtilmiştir, inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Formu

Ziraat bankası hayvancılık kredisi formu için vereceğimiz adrese tıklayıp tüm bilgileri ve lüzumlu evrakları oradan alabilirsiniz. Şekil resmi olarak yayımlanmamıştır. Yalnız sitesinde hayvan kredisi için bilgileri, şartları ve gerekli evrakları verilmiştir. Siteden data alarak isterseniz web sayfası ve dijital bankacılık üstünden isterseniz Ziraat bankası şubelerinden müracaat yapabilir ve kredinizi onaylandığı takdirde alabilir tüm hayvancılık ve barınak şeklinde ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.

Bayanlara Hayvancılık Kredisi

Hanım girişimcilere destek veren bankalar 60 ay vade ile bireysel kredi desteği vermektedir. Ek olarak 2020 senesinde 4603 sayılı kanunun Cumhurbaşkanı Sonucu ile Ziraat bankası hanım ziraatçi girişimcilerine hayvancılık ve ziraat alanında meydana getirecek oldukları kredi başvurularında fazladan faiz indirimi sağlamaktadır. Düşük faizli kredi ile Ziraat bankasından hanım çiftçilerimiz etkinlik kollarına nazaran cari faiz oranları düzgüsel bir ziraatçi kayıt sistemi belgeli senelik %4,5 uygulanırken hanım girişimcilerde bu oran %1,35 kadar düşebilmektedir. Adam yada hanım olmaksızın kurallar ve istenilen belgeler aynıdır. Değişiklik göstermez. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca ziraatçi hanımlarımıza destek olarak 7 hanım çiftçiye affetme alma hakkı,  hanım girişimci çiftçiye ise 4 büyükbaş hayvan verildi. Bu krediden yararlanmak için ziraat bankası şubelerinden data alarak müracaat sağlayabilirsiniz.

2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Devlet tarafınca ziraat ve hayvancılık alanında birçok affetme ve teşvik uygulamaları bulunduğunu görmekteyiz. Faizsiz yada düşük faizli krediler bulunmaktadır. Bankalar hayvancılık ve gömü desteği kapsamında 2 yıl geri ödemesiz uzun vadeli bir kredi kullanımı sağlayabiliyor. 7 yıl vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz olarak verilen düşük faizli kredi Hayvansal Üretim ve Bitkisel Üretim alanlarında veriliyor. Geçmiş dönemlerde hayvan satın alarak girişimcilik gösteren bireyler için 5 yıl ödemesiz olarak verilen hayvancılık kredisi, yeni bir ödeme planı ile 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli olarak verilmeye başlanmıştır. Banka tarafınca sağlanan bu finansal destek ile işletme sahipleri 2 yıl süresince kazançlarını düzene sokarak kredi ödemelerini rahat bir halde yapabileceklerdir. Çiftçiye destek amaçlı hayvancılık kredisi vermektedir.  Yazımızın devamında bankaları inceleyerek data alabilirsiniz.

Ziraat bankası, küçükbaş ve büyükbaş hayvan kredilerini uzun vadeyle veren tek bankadır. 2 yıl ve 7 yıl vadeli olarak bu krediyi sunmaktadır. Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri içinde meydana getirilen ortaklık ile verilen bu kredi desteği ‘’Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırmasına İlişkin Uygulama Esaslar Tebliği’’ 3 Ocak 2020 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Yukarıdaki tebliğden ulaşabilirsiniz.

Tebliğdeki belirtilen maddelere nazaran 2020 senesinde kullandırılan bu kredi 31 Aralık geçmişine kadar devam edecektir.  Hayvansal üretime mevzu olan kredi ve faiz indirimleri aşağıdaki görselde belirtilmiştir.

2 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz görselde Ziraat bankası ziraat ve hayvancılık kredisi için verilen oranlardır.

Küçükbaş hayvancılık Kredisi

Küçükbaş hayvancılık 2 Yıl Ödemesiz Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi Şartları

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerden talep edilecek olan ön müracaat şartları vardır. Müracaat şartları uymuyorsa banka kredi vermeyecektir. Bu şartlar ise;

 • Müracaat meydana getirecek olan kişinin ziraatçi olması en önemli şarttır.
 • Ziraatçi kayıt sisteminde kaydının bulunması ve ziraatçi kayıt belgesinin olması gerekir.
 • Başvuruda bulunan kişinin, müracaat esnasında küçükbaş yada büyükbaş, arıcılık vb. şeklinde bir projesinin olması ve bankaya sunması gerekmektedir.
 • Proje sahiplerinin yetiştiriciliğini meydana getirecek olduğu hayvanların satın alma işlemi için gerçekleştireceği %25 oranında bir sermayesi olması gerekir.
 • Müracaat meydana getirecek olan kişinin kredi notu düşük ise bu olanak sağlanmaz.

Belirlenmiş olan bu koşullarda lüzumlu belgeler ile Ziraat bankası şubelerinden ve yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara müracaat yapabilirsiniz. Kişinin gelir durumuna nazaran şartlar değişiklik izah edebilir. Teminatınız ve gelir durumunuz, kredi notunuz bu hususta önemli bir role haizdir.

HSBC ve diğeri bankaların 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi şeklinde bir ziraat teşviki bulunmamaktadır. Ek olarak araştırmalarımızın sonucunda, Halkbank 2020 senesinde hayvan kredisi desteği vermemektedir. Bir tek Ziraat Bankasında 7 yıl vade seçeneği bulunan 2 yıl ödemesiz dönemli kampanyası mevcuttur. 2 yıl geri ödemesiz dönem bankanın çiftçiden talep edeceği evrakların incelenmesinden sonrasında karara bağlanır. Doğrusu ziraatçi ilk iki yıl süresince kar etmediğini öne sürer ve ispatlarda 2 yıl erteleme yapabilir. Fakat bu durum tamamen bankaya bağlı bir durumdur bunu da altını çizmeliyiz.

Küçükbaş Hayvan Kredi İçin Lüzumlu Evraklar

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için lüzumlu evrakları sizin için aşağıda sıraladık. Bankaların şartlarına uygun olduğu bu belgeler ve evraklar ile yukarıda belirttiğimiz bankalara müracaat yapabilirsiniz.

 • Kimlik Belgesi ve Fotokopisi,
 • Tarla Tapusu,
 • Gelir Belgesi,
 • Banka İstemesi Durumunda Işyar yada Esnaf Kefil,
 • Göç eder Rehni Kabul Edilirse Eğer, Diğeri Hayvanlara Ilişik Tüm Belgeler,
 • Yapılacak Olan Proje,
 • Çiftçi Kayıt Sistemine Kayıtlı Olmak ve Buna İlişkin Kayıt Belgesi vb. şeklinde belgeler istenir.

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama Tablosu 2020

Ziraat Bankasının uzun vadeli kredileri senelik faiz oranı sübvansiyon hesaplaması %5 civarındadır. Organik olarak bu hangi sektör için kredi alınacağına ve müracaat sahibinin kredi notuna da bağlıdır. Kredinin geri ödenmesinde herhangi bir sorun yoksa, müracaat yapılabilir. Kredinin verip verilemeyeceği ise bankaya bağlı bir durumdur.

Averaj bir hesap yapmak gerekirse yukarıda verilen herhangi bir bankadan alacağınız tarımsal finansmanın senelik faiz oranı %5 olursa aylık %0,41 olacak, senelik %6 faiz oranı olursa ise aylık faiz oranı %0,50 olacaktır. Ziraat ve hayvancılık kredilerinde en uzun vadeyi ve düşük faizi Ziraat bankası vermektedir. Aşağıdaki tablomuzda 2 yıl ödemesiz süreci ele alarak 5 yıl üstünden ele alınarak yapılmıştır.

20 BİN TL KREDİ ÇEKİMİ

Ödeme Tutarları

AYLIK TAKSİT

385, 75 TL

TOPLAM GERİ ÖDEME TUTARI

23.145, 95 TL

30 BİN TL KREDİ ÇEKİMİ

AYLIK TAKSİT

578, 65 TL

TOPLAM GERİ ÖDEME TUTARI

34.718, 63 TL

50 BİN TL KREDİ ÇEKİMİ

AYLIK TAKSİT

964, 41 TL

TOPLAM GERİ ÖDEME TUTARI

57.864, 59 TL

100 BİN TL KREDİ ÇEKİMİ

AYLIK TAKSİT

1.928, 82 TL

TOPLAM GERİ ÖDEME TUTARI

115.729, 19 TL

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tabloda 2 yıl ödemesiz 5 yılı ele alarak averaj bir sıralama çıkardık. Aslolan hesaplamaları bankaların alan şahıs temsilcilerince yapılmaktadır.

Ziraat ve Hayvancılık için Çiftçimizin Merak Etmiş olduğu Sorular

Hayvan kredisi için tüm merak ettiğiniz mevzuları sizler için yorumladık. Gelin hep beraber inceleyelim.

Hayvan kredisi ne kadar alabilirim? Diyorsanız beraber yorumlayalım. Ziraat ve Orman Bakanlığı her yıl hayvan alımı için kredi miktarı belirler. Bu miktarı takip ederek meydana getirecek olduğunuz arı, bıldırcın, deve, ördek, tavuk şeklinde kanatlı hayvan yatırımı yada küçükbaş, büyükbaş hayvan projeleriniz için miktarı takip ederek projeniz ile müracaat yapabilirsiniz.

Hayvan kredisi almak için lüzumlu olan belli başlı şeyler vardır. Bunlar yukarıda belirttiğimiz belgeler ve naturel bunun yanı sıra oluşturacağınız projelerinizdir. Yatırım yapacağınız yerdeki yetiştiricilik ve kazanımda önemlidir. Belgelerinizi tamamladıktan sonrasında projeniz ile müracaat yapmanız kafi olacaktır. Ziraat bankası hayvancılık kredisi desteği için önde gelen bankalardandır. Hem 2 yıl ödemesiz hem de 7 yıl vadeli olanak sunmaktadır. Peki bu kredi için en önemli şart nedir? Şartlar ve belgeler yukarıda verilmiştir.

Bunun haricinde ise naturel olarak ki her insana bu kredi verilmiyor. Ilk olarak ziraatçi ilk 2 yıl süresince ödeme yapmak isterse sorun yok. Yalnız işleri yoluna koymak için genel olarak bu ödeme 2 yıl erteleniyor. Bu sebeple verilen destek 5 yıl süreyle yola çıkıyor. Yalnız bu her çiftçiye uygulanmıyor. Buna banka karar veriyor. Ve bu bilgiyi saklı tutuyor. Eğer kredi ile makine yada araç alınmış ise buna ipotek konuyor ve satılma işlemi yapılmıyor. Bunun şeklinde birçok mevzuyu ele alarak yatırımın en makul yerlerde ve tertipli yapılması, ödenmesi gerekmektedir. Ek olarak projenizi hazırlarken tüm olanakları göz önünde bulundurmakta yarar var. Sizlerde banka da zor durumda kalmamalıdır.

Son olarak ziraat kredisi nedir? Buna da değinelim. Ziraat kredisi başvuruları ile maddi destek yardımı alınabilmektedir. Bu başvuruları ziraat kredisi veren bankalardan yada ziraat kooperatiflerince yapabilirsiniz. Bankalar, Tohum kredisi için 1 yıla kadar vadeli krediler, araç ve gereçler için 4 yıla kadar vadeli kredi yardımları yapabilirler. Iyi mi Ziraat bankası hayvancılık için affetme ve destek veriyor barınak, besin ve hayvan desteği sunuyor ise ziraat kredisinde de üreticiler için tohum, araç, makine şeklinde destek sunar sağlanarak kredi notunuz ile bu destekleri sağlayabilirler. Bir tek bankalar değil ziraat kooperatifleri de aynı şekilde destek sunar sağlamaktadır. Verdiğimiz tüm bilgiler için bankalara müracaat yaparak detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kredi hakkında net data almak isteyenler; Ziraat bankası alan şahıs hizmetlerine 444 00 00 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezine bağlanabilir ve kredi hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir