2020 Turuncu Hesap Açma Şartları Neler? (Belgeler, Özellikleri)

Turuncu hesap açma şartları içinde 18 yaşından minik olmama ve T.C. vatandaşı olma durumu bulunmaktadır. Turuncu hesap açma şartları için başka herhangi bir şart bulunmamaktadır.

Turuncu Hesabın Özellikleri Nedir?

Turuncun hesabın haiz olduğu avantajlar aşağıda tek tek yer verilmiştir:

  • Turuncu hesap ING Bankası’nın bir uygulamasıdır. Hesap açıldıktan sonrasında 1 yıl süresince sefalar getirdin faizi adı altında hususi faiz imkanından yararlanma hakkı elde edilmektedir.
  • Turuncu hesap müşterilerinden EFT ve havale için herhangi bir halde ücret alınmamaktadır. Bununla beraber hesap tutarı de istenmemektedir.
  • Bankadan para çekme durumunda vade mevduatında herhangi bir halde bozulma durumu olmaz.
  • Hesap yalnız TL için açılmamaktadır. Euro ve dolar cinsinden de vadeli hesap açılabilmektedir.

Turuncu hesabın özelliklerinden yararlanmak isteyenler ING Bankaları’na giderek müracaat edebilir. Daha sonraki aşamalarda yapmak istedikleri işlemleri bankaya gitmeden online bir halde yapabilirler.

Turuncu Hesap Açmak İçin Lüzumlu Belgeler

Turuncu hesap için başvuruda bulunanlardan istenen evraklar aşağıda şu şekilde sıralayabiliriz:

  • C. kimlik belgesi istenmektedir. Eğer yoksa kimlik numaralarının yer almış olduğu yeterlik ya da geçişlik da kabul edilmektedir.
  • İkametgah belgesi götürülmelidir. İkametgah belgesi hem Nüfus Müdürlüklerinden hem de e-devlet üstünden online olarak alınabilmektedir.
  • İletişim detayları istenmektedir. Bankaya güncel kullanılan telefon numarası ve açık adres bildirilmelidir.

İstenen belgelerde verilen beyanlardan başvuran mesuldür. Herhangi bir eksiklik ya da hata olması durumunda müracaatlar kabul edilmemektedir.

Turuncu Hesap İle Online İşlemler

Online olarak bankacılık işlemlerinin yapıldığı Turuncu hesaptan parasız bir halde satmaca ödemeleri yapılabilmektedir. Ek olarak isteyenler diledikleri vakitte para çekme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Para çekme kadar para yatırma işlemleri de online olarak yapılırken herhangi bir ücret alınmamaktadır.

E-Turuncu hesap bankacılığın olmadığı bir hesap türüdür. Bu sebepten dolayı meydana getirilen işlemlerde aracı olmadığı için ücret alınmaz. ING’ye bağlı olan Turuncu hesap uygulaması için otomatik satmaca ödemelerinde öteki hesaplara yönerge verilmesi gerekmektedir. E-Turuncu hesap ile meydana getirilen işlemler ATM üstünden yapıldığı süre işlem tutarı alınmaktadır.

Turuncu Hesap Kredi Kartı

Turuncu hesaptan kredi kartı kullanımları ile alışverişlerde avantajlar kazanılmaktadır. Firmalar yıl içinde Turuncu indirimler yapmaktadır. Bu kampanyalardan faydalanabilmek için Turuncu hesap açılmalıdır ve kredi kartı talebinde bulunulmalıdır. Kredi kartı başvurusu onaylananlara kart belirttikleri adrese direkt teslim edilmektedir.

Alışveriş sonunda aylık belirtilen dönemde kart ekstresi kesilmektedir. Borcunu ödemeyenlerin banka hesaplarından tahsilatı yapılmaktadır. Banka hesabında kafi bakiye olmaması durumunda kart işlemi gerçekleşmez ve o ay borç ödenmez. Bir sonraki dönem tekrardan ekstre kesilir. Bankaların kredi kartlarına üst üste 3 kere asgari ödeme yapılmadığı süre kredi kartları kapatılmaktadır. Kapatılan kartın tekrardan alınabilmesi için dönem borcunun tamamı ödenmelidir.

Turuncu Hesap İle Birikim Yapılması

Turuncu hesap açtırıp birikim yapmak isteyenler bankaya yönerge vererek tertipli bir halde meydana getirilen para kesintisi sonucunda aylık para biriktirebilir. Vatandaşlar hem kendileri hem de eşi ya da evladı için bankada birikim yapabilmektedir.

Banka ilk bir yıl içinde hususi faiz uyguladıktan sonrasında bankadaki paralara öteki aylarda değişik bir faiz uygulanır. Merkez bankaların belirlediği faiz oranı üstünden uygulama yapılmaktadır. Gün içinde mesai saati olan 17:00 a kadar meydana getirilen para yatırma işlemlerinde kazanılan faiz aynı gün işlem görmektedir.

Para yatırma işlemleri için herhangi bir engelleme bulunmamaktadır. 24 saat para yatırılabilmektedir. Turuncu hesap açma şartları sağlandığında oluşturulan banka hesabı ile uzun vadeli yatırım planları yapılabilmektedir.

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslen da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir