2020 TAI İşe Alım Şartları Neler? (Başvuru, Alanlar)

TAI firmasında işe girebilmek için sağlanması ihtiyaç duyulan şartlar, müracaat formu doldurarak, başvurunuzu tamamlamak. Bundan öncesinde bu firmada çalışabilmek için sağlamanız ihtiyaç duyulan başka şartlarda bulunuyor. Tai işe alım şartları hakkında söylenebilecekler;

 • Tai firmasında değişik değişik pozisyonlar bulunmaktadır. Her pozisyon için aranan şartlar da farklılık izah edebilir. Bu yüzden şartları pozisyona gore değerlendirilmesi gerekmektedir.
 • Genel olarak işe alım şartları, başvurmak istediğiniz pozisyon için hazırlanmış olan müracaat formunu doldurmanız.
 • Her pozisyon için ayrı bir bağlantı yer alır ve bu linki kullanarak başvurmak istediğiniz pozisyonun müracaat formunu doldurmanız gerekir.

Başvurmak istediğiniz pozisyonun şartlarını da gene o pozisyonla ilgili iş ilanında bulabilmeniz mümkündür.

TAI İş Başvurusu Nereden Yapılır?

TAI personel alımı başvuruları için,  Tusaş Şirketi’ne müracaat yapmanız gerekir. Tusaş, adaylara iki değişik müracaat şekli sunmaktadır. Bunlardan ilki, Tusaş’ın resmi adresi üstünde yayınladığı iş müracaat formu üstünden müracaat yapmaktır. Resmi site üstünden müracaat formunu doldurup gönderdiğinizde, başvurunuz değerlendirmeye alınır ve değerlendirmeden geçerse görüşmeye çağrılırsınız.

İkinci olarak Tusaş kariyer adresini kullanarak Tai iş ilanlarını bulup, buradan gene müracaat formu doldurarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Her iki adres üstünden de meydana getirilen başvurular dikkate alınmaktadır.

Tai işe alım sürecinde, ilk olarak çalışmak isteyenlerin lüzumlu koşulları sağlayarak başvurularını doğru bir halde yapabilmelerini ister. Tai’nin başvuruları belli bir zamanda yayınlanmaz. İş ilanlarının yayınlanma zamanı, tamamen personel ihtiyacına gore değişim gösterir.

İlanların yayınlanmasının arkasından, adaylar açık pozisyonlara müracaat yapabilmektedir. Başvuruların tamamlanmasından sonrasında, meydana getirilen başvurular ve adayların işe uygunluğu, insan kaynakları tarafınca incelenir. Açık pozisyona en uygun olduğu kabul edilen adaylar, meydana getirilen başvurular üstünden seçilir ve sonrasında bu adaylar görüşmeye çağrılır.

Görüşme, Tai işe alım şartları doğrultusunda son aşamadır. Meydana getirilen görüşmelerin pozitif yönde neticelenmesi halinde, Tai’de çalışmaya başlama hakkı elde edilebilir. Doğal olarak öncesinde meydana getirilen görüşmeler de değerlendirilir ve bu görüşmelerdeki adaylar arasından da en uygun olanı tercih edilir.

TAİ İşe Alımlarda Nelere Dikkat Eder?

Tai’nin işe alımlarda dikkat etmiş olduğu şeyler, çalışanların direkt kendileriyle ilgilidir. Bunlara çoğu zaman müracaat formu aşamasından sonrasında, görüşme esnasında bakılmaktadır. Tai’nin işe alım sürecinde nelere dikkat ettiğine bakıldığında şu noktalar öne çıkar;

 • Kişilerin başvurduğu pozisyon için lüzumlu yetkinlikte ve informasyon birikiminde olmasına bakılır.
 • Adayın, firmanın belirlediği amaçlara hizmet edip edemeyeceği ve bunların üstüne ilave edip katamayacağı dikkat edilen noktalar arasındadır.
 • Adayların yazışma yönünün ne kadar kuvveti olduğuna dikkat edilmektedir.
 • Ek olarak insan kaynakları ilerleyebileceğini düşündüğü adayların da önünü açmayı ve işe alım sonrasında lüzumlu kişisel ve mesleki gelişim imkanını, kariyer ve kabiliyet yönetimi mevzusunda ilerleme şansını, adayların kendisine alt yapı oluşturabilmesini sağlamaktadır.

Öteki resmi ve hususi kurumların personel alımlarıyla ilgili genel ve hususi şartlarını tablodan inceleyebilirsiniz:

Emek harcama koşulları açısından personellere lüzumlu hizmetler sunulmuş olduğu şeklinde, işe başvuranların da şirkete lüzumlu hizmeti sağlayabileceği mevzusunda itimat oluşturması beklenmektedir.

TAİ İşe Alım Hangi Alanlarda Gerçekleşecek?

Tai açık pozisyonları devamlı aynı kalmamaktadır. Dönem dönem açık pozisyonlar görüldükçe duyuru açılır ve bu ilanlarda hangi alanlarda işe alım gerçekleştirileceği bilgisi yer alır. Başvuracak olan kişiler de bu pozisyonlardan kendisine uygun olan üstünden başvurularını yapabilir. Tai işe alım şartları kapsamında, bir tek belirlenen pozisyonlara müracaat yapılabilmektedir. Çoğunlukla açık pozisyonun olduğu söylenebilen alanlara örnek vermek gerekirse;

 • Data Teknolojileri Uzmanı
 • Ekip Tasarım Mühendisi
 • Data Teknolojileri Mühendisi
 • Aviyonik Sistem Mühendisi
 • Proses Mühendisi

Şirket iş ilanı yayınlandığında en sık personel alımı meydana getirilen alanların bunlar olduğu dikkat çekmektedir.

ilginizi çekebilir

2021 Gelir Vergisi Hesaplama Nasıl Yapılır? (GÜNCEL ORANLAR)

Gelir vergisi hesaplama, kişinin kazanç sağlamış olduğu bir işi menkul ya da gayrimenkul sahibi olması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir