2020 Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyaret Şartları Neler?

Çocuk Esirgeme Kurumunu ziyaret etmek istiyorsanız ziyaret şartlarını taşıyor olmanız gerekir. Çocuk Esirgeme Kurumuna ziyarette bulunmak için aranan güncel şartları ve kuralları yazımızda hazırladık, bilgileri inceleyebilirsiniz.

Çocuk esirgeme kurumu ziyaretlerinde, ziyaret edecek kişilerin çat kapı gitmeleri doğru değildir. ziyareti gerçekleştirecek olan şahıs ve kişilerin, Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaret şartları hakkında data sahibi olması gerekir. Ziyaret şartları;

  • Ilk olarak Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret etmek isteyenler, lüzumlu izinleri almalıdır.
  • İzin kurumdaki görevli kişiden ya da kurumun psikoloğundan alınabilmektedir.
  • İzni aldıktan sonrasında, aldığınız şahıs size ziyaret koşulları hakkında da data verir.
  • Size verilen bilgilere sadık kalmak koşuluyla, Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaretlerinizi gerçekleştirme hakkına haiz olabilirsiniz.
  • Evlatların planlarına uygun olacak şekilde ziyaret planlaması yapılması istenir. Kişilerin kendisini buna nazaran ayarlaması beklenir.

Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaretlerinde şahıs ve kişilerin evlatların ruhsal durumlarını göz önünde bulundurarak, onlara her insana davranılmış olduğu şeklinde davranmaları gerekir. Ufaklıklara kendilerini değişik hissettirecek tavırlar, ziyaretlerin amacına ulaşmasına engel olabilir. Bu mevzuda da kurumun psikoloğundan lüzumlu bilgiler alınabilir.

Çocuk Esirgeme Kurumu’na Toplu Gidilir mi?

Çocuk Esirgeme Kurumu’na toplu ziyaret yapılabilmektedir. Kuruma ziyaret yapmak isteyenler, bir ekip olarak ya da birden azla şahıs olarak ziyaretlerini gerçekleştirebilir. Fakat bu aşamada kurum ziyaretçilerinin gene lüzumlu yetkili adlardan data alması gerekmektedir. Genel olarak toplu ziyaretlerin yapılmaması gerektiği önerilmektedir. Bunun sebebi olarak evlatların toplu ziyaretler sonrasında, kendilerini tekrar görmeye gelmeyenler tarafınca, tekrardan terk edilmişlik hissine kapılması gösterilir. Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaretlerinin bireysel yapılması genel olarak daha uygun bulunmaktadır. Fakat Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaret şartları içinde toplu ziyaret yapılamayacağına dair bir data yoktur.

Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki Çocuklarla Dışarıda Zaman Geçirilir mi?

Çocuk Esirgeme Kurumu’undaki çocuklarla zaman geçirme, yalnız kurum içinde gerçekleştirilebilmektedir. Kurumdaki kurallar gereği zaman geçirmek adına kurum içinden yetkisi olmayan asla kimse dışarıya çocuk çıkarma hakkına haiz olması imkansız.

Bu kuralın uygulamasındaki niçin, evlatların lüzumlu güvenliklerinin sağlanması ve bunun öncelikli olarak tutulması olarak gösterilir. Buna bağlı olarak ziyaretçilerin yalnız Çocuk Esirgeme Kurumu çatısı altında çocuklarla zaman geçirmesine ve etkinlik yapabilmesine izin verilir. Bu da kurum yetkililerinin nezarete altında gerçekleşen bir eylemdir.

Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyaretinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaretlerinde dikkat edilmesi gerekenler, çoğu zaman evlatların psikolojisine zarar getirmemeyi hedeflemektedir. Ziyaret esnasında şu hususlara dikkat edilmesi gerektiği söylenmektedir;

  • Ufaklıklara birer kişi olarak yaklaşmaya itina göstermelidir.
  • Ziyaretler bilhassa toplu şekilde yapılıyorsa, evlatların bir kere yapıldığında evlatları mutlu etmemektedir. Tersine küçüklere kendini fena hissettirdiği söylenmektedir.
  • Bundan dolayı toplu ziyaret yapılıyorsa bile, bu ziyaretlerin süreklilik kazanmasının, çocuklar açısından daha iyi olabileceği düşünülür.
  • Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaretlerinin bir müze ziyareti şeklinde değerlendirilmemesi, küçüklere da kendilerini birer heykel olarak hissettirmemek gerekir. Bundan dolayı ziyaret esnasında sergilenen hal ve tavırlar önemlidir.
  • Ziyaretin oldukça uzun tutulması gerektiği vurgulanan noktalar içinde yer alır. Evlatların belli başlı programlarının, eğitimlerinin olduğu göz önünde bulundurulmalı ve buna nazaran bir süre planlaması yapılmalıdır.

Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti meydana getirecek olan bireylerin bu noktalara dikkat etmesi istenir.

Bireysel Ziyaretler Tertipli Yapılabilir mi?

Çocuk Esirgeme Kurumu bireysel ziyaretlerinin, küçüklere daima daha iyi geldiği düşünülmektedir. Psikologlar da durumu bu şekilde değerlendirmektedir. Bir kere meydana getirilen ziyaretler sonrasında tekrar kuruma uğramamak, ruhsal açıdan küçüklere iyi gelen bir davranış modeli değildir. Bundan dolayı süreklilik kazanan bireysel ziyaretler, daha kabul edilebilir görülür. Çocuk Esirgeme Kurumu ziyaret şartları gereğine lüzumlu izinlerin alınması halinde, kurum tertipli olarak ziyaret edilebilir. Bunun için kurumun şartlarına bağlı kalmanız kafi olacaktır.

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir