2. El Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar (YÜZDE YÜZ)

Sıfır yada ikinci el otomobil almak isteyen bir tek asla parası olmayan kişilere kredi veren bankalar mevcuttur. Günümüzde bankalarla yada finans kuruluşları ile antak kalma sağlayarak aracın tamamına kredi veren galeriler de oluşmaya adım atmıştır. Hatta toplumsal medya da ve web üstünde senetle otomobil satan galerilerin ilanlarını görebilirsiniz. Aslına bakarsak bu işin bir mevzuatı var. BBDK konut, işyeri ve gerekseme finansmanlarını düzenlemiş olduğu şeklinde otomobil kredisi çekmek isteyen vatandaşlar içinde bir ekip sınırlamalar getirmiştir. Vatandaşın ödeme gücü, taksit sayısı, araçların tutarları baz alınarak ne şiş yansın ne kebap misali tüm tarafları korumaktadır. Bu içeriğimiz de;

 • Aracın tamamına kredi veren oto  galeriler,
 • Tamamına kredili araç kampanyaları,
 • Araç bedelinin tamamına kredi,
 • 100 araç kredisi veren bankalar,
 • Sahibinden peşinatsız araç kampanyaları yer verilmiştir.

Aracın Tamamına Kredi Veren Oto Galeriler

İkinci el piyasasında duraksayan satışların hareketlenmesi ve otomobil sahibi olamayan vatandaşın da aracın tamamına kredi yardımıyla araç sahibi olabilmesini amaçlayan galeriler, peşinatsız araç kampanyaları oluşturmuş ve bu kampanyalar dahilinde araç bedelinin tamamına kredi çıkarabilmektedirler. Aslen bu galerilerin yapmış olduğu kişinin kendi yapması gereksinim duyulan taşıt kredisi başvurusunu gerçekleştirmeleridir. Senetle ve elden taksitle otomobil satan galeriler de mevcuttur.

100 kredili araçlar

Aracın Tamamına Kredi Veren Oto Galeriler

Ankara, İstanbul ve İzmir şeklinde İllerimizde senetle otomobil satan galeriler mevcut olup, bu galerilere güvenilir internet sayfası olan Sahibinden üstünden ulaşabilirsiniz. Bağlı linki; Sahibinden.com üstünden görebilirsiniz.

Tamamına Kredili Araç Kampanyaları

Bildiğimiz suretiyle bankalar araçların ilk 50 bin liralık kısmı için %70, 50 bin liradan fazla olan kısmı içinse %50 oranında taşıt kredisi verirler. Bunu fırsat bilen bazı otomotiv firmaları, parası olmayan müşterilerine peşinatsız araç kampanyaları düzenlerler. Bu kampanyaların en önemli şartı, kişinin satın almış olduğu otomobili ödeyebileceğini taahhüt etmesi ve bu taahhüt belgeleyen teminatlar vermesidir. Kimi süre galeriler ve firmalar teminatla beraber kefil şartı da getirebilirler. 100 de 100 taşıt finansmanın yolu düzgüsel şartlarda araç finansmanın ilaveten bireysel finansman yada ikinci bir teminatın yüzde oranında kredilendirme vakasından ibarettir. Tek fark ticari firmalar içindir.

Tamamına Kredili Araç Kampanyaları

Tamamına Kredili Araç Kampanyaları

Ticari firmalar için otomotiv firmaları araçların tamamına %100 otomobil kredisi kullandırırlar. Her otomotiv firmasının anlaşmalı olduğu bir finans kuruluşu yada kendi bünyesinde mevcut bir finansal yapılanması bulunmaktadır. Sözgelişi Toyota firmasından otomobil satın almak isteyen müşterilerini Toyota; ALJ finans isminde şirkete yönlendirmektedir. Kredi başvurusu ve tüm işlemler Toyota bayisinde gerçekleştirilir ve sözleşme imzalanır. Aracı satın alan şahıs ödemesini belirlenen banka hesabına yapar.

 • Fiat marka otomobiller Koç Finans Kredi,
 • Renault Orfin Finansman,
 • Hyundai CEP CETELEM,
 • Kia Koç Finans,
 • Audi, Volkswagen, Seat, VDS Doğuş Finans

Otomotiv firmalarının finans kaynaklarına örnek teşkil etmektedir.  Galerilerden tamamı kredili araç alımı şu şekilde yapılmaktadır.

 1. Bazı galeriler otomobilin satış fiyatını yüksek göstererek, araç sahibine yüzde yüz kredi çıkartabilir.
 2. Kişinin araç için peşinatı yok ise, peşinat için gerekseme kredisi verilir.
 3. Müracaat sahibi araç için bir güvence gösterirse bu teminatın değerinin %75’i ne kadar ikinci bir kredi verilir.
 4. Bazı taşıt finansman kuruluşlarınca sağlanan araç kredileri kişinin diğeri bankalardan kullanabileceği kredi limitini sınırlandırmaz. Bu duruma Ağır Vasıta Kredileri örnektir.
 5. Sıfır kilometre araç alınacak ise araç bedelinin tamamına kredi çekmek için bayilere,
 6. İkinci el otomobil alınacak ise Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalara yada galerilere başvurmalısınız.

Sahibinden Peşinatsız Araç Kampanyaları Nedir?

Aracını satmak isteyen bazı kişiler, istedikleri fiyata satamadıklarından yada daha yüksek fiyata satabilmek için vade yapabilirler. Bu vadeler genel olarak sahibinden tanıdığa şeklinde yapılmaktadır. Zira İzmir, İstanbul ve Ankara’da araç satışlarında bir fazlaca dolandırıcılığın döndüğünü var sayar isek, her araç sahibi bu riski alamaz. Gene arabam.com isminde internet sayfasında de ikinci el peşinatsız araba ilanları arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Sahibinden Peşinatsız Araç Kampanyaları Nelerdir?

Sahibinden Peşinatsız Araç Kampanyaları Nedir?

İkinci el otomobil kredilerinde önemli bir kriterde araç yaşıdır. Bazı bankalar 5 yaşlarının üstünde ki araçlara kredi vermez iken, bazı bankalar 15 yaşlarında ki araçlara dahi finansman sağlamaktadırlar.

 • 2020 senesinde 5 yaşa kadar kredi veren bankalardan en fazla 2015 modele kadar,
 • 8 yaşa kadar kredi verenlerden en fazlaca 2011 modele kadar,
 • 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalardan 2009 model araçlara kadar,
 • 15 yaş diliminde ise 2004 modele kadar otomobil alınabilmektedir.

Yaşa ve modele gore sınırlamaların ve bankaların 2. elde yaş sınırı listeleri için araç kredisi kaç yaşa kadar verilir isminde haberimizden detaylı informasyon alabilirsiniz.

2. El Araçlara Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Araç Finansmanı

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

 1. Türkiye Ekonomi Bankası,
 2. Qnb Finansbank
 3. Şekerbank,
 4. Denizbank,
 5. Güvence Bankası 
 6. Vakıflar Bankası,
 7. Halk Bankası,
 8. HSBC,
 9. INGBank
 10. İş Bankası

Bireysel kullanıcılar belirli yaşa kadar ikinci elde kredi veren yukarıda adları yazılı bankalara müracaat yapabilirler. Müracaat için kimlik fotokopisi, gelir belgesi, ikamet evrakları ve aracın kıymetini gösteren belgeler yeterlidir. Bankalar KKB risk durumuna gore ilave evrak yada kefil talep edebilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir