18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı Nedir

Yaşam şartları sebebiyle insanlar gelirlerini harcamalarına her zaman yettiremez. Bundan dolayı belirli yerlerden borçlanarak ihtiyaçlarını karşılama gereksinimi duyarlar. Aynı zamanda sadece gelirlerinin yetmemesinden kaynaklı borçlanmazlar. Yüksek meblağdaki elde etmek istedikleri varlıkları satın alabilmek adına ihtiyaçlarını karşılamak doğrultusunda borçlanırlar. Bu noktada çevremizde bizlere düşük ya da yüksek anlamda borç verecek bireyler bulmak oldukça zordur. Bankalar bu tür ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere kurulmuş işletmelerdir. Vermiş oldukları kredi kartları sayesinde ödeme imkanınıza uygun olarak hazırlanmış olan borçlanma araçlarını kullanabilir ve krediler çekebilirsiniz. Bankalar bu işlemleri genellikle bir faiz uygulaması ile yaparlar.Bu uygulamalar sonucunda elde ettiği gelir ile kazanç sağlarlar. Eskiden kredi alması oldukça zorken şuan günümüzde çokça kolaylaşmıştır. Her yaştan kesime hitap edebilmektedir. 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır.

Kredi Kartının Sağladığı Kolaylıklar

Kredi kartları doğru kullanıldığı takdirde kullanıcısına oldukça fazla imkanlar sunmaktadır. Bu imkanları inceleyecek olursak bir tanesi alışverişlerinizde sağlamış olduğu kolaylıktır. Alışverişlerinizde nakit paranızı cebinizde tutarak kredi kartınız ile ödemeleri yapabilirsiniz. yaptığınız harcama günü geldiğinde faizsiz bir şekilde hesabınıza yansıyacaktır. Böylece faiz eklenmeden  ana nakit para gibi alışveriş yapabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey ödemelerinizi doğru yapmaktır. Yapmadığınız takdirde faiz uygulaması ile yaptırım almanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda alışveriş sonrası bankanız hesabınıza maksi puan ekleyebilir. Bu doğrultuda alışverişlerinizde bu puanları da kullanarak daha fazla ürün alabilir veya aldığınız ürünleri olması gerekenden daha az bir fiyatta ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda almak istediğiniz fiyatı yüksek ve uzun süre kullanımdaki eşyalarınızı faizsiz bir şekilde taksite böldürerek aylık ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı düzenli kullanmanız ve ödemelerinizi zamanında yapmanız halinde bankanın size limit arttırımı da olağan bir durum olacaktır. Tüm bu imkanlardan faydalanmak adına kredi kartı kullanımı için belirli bir yaş sınırı da bulunmamaktadır. Eskiden bu iş daha da zordur fakat günümüze kadar  ihtiyaçlar sonucunda oldukça geniş bir kapsam halini almıştır. 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar özellikle bu gruplara örnektir.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde ihtiyaçlar oldukça fazla artmıştır. En çok da ergenlik çağındaki bireylerin ihtiyaçları aileleri tarafından bazen karşılanamamakta ya da gençlerin paralarını yönetmek adına hesaplarını kontrol etmelerini sağlamaktadır. Artan ihtiyaçlar doğrultusunda 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar da oluşmaya başlamıştır. Genellikle bankalar reşit olmayan kişileri gelirlerinin bulunmaması ve paraları ile harcamalarını yönetememeleri durumu olabilir diye kredi vermeyi uygun bulmayarak tercih etmemektedir. Dönüşü olmayan batık krediler bankanın da zararına olacağından dolayı bünyesinde barındırmak istemezler. Belirli bir limit belirleyerek  harçlıkları ile kullandıkları kredileri ödeme şansını bankalar sağlamaktadır. Bu bankalar arasında, Garanti, Yapıkredi, Odeabank, Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve Akbank bulunmaktadır. Genç Kart adı altında gençlere bu imkanı kolaylıkla sağlamaktadırlar. Fakat başvuru yapabilmek adına bankaya veliniz ile gidilmesi gerekmektedir. Ödeyememe durumunuzun oluşması halinde veli devreye girer . Burada bir nevi kefil görevi görürler.  Aynı zamanda başvuruda bulunabilmek adına ikamet ettiğiniz yere yakın bir banka şubesine giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart işinizi kolaylaştıracak ve kolaylıkla alışveriş yapmanızı ihtiyacınızı gidermenizi sağlayacaktır. Şubeden yapabileceğiniz başvurunun yanında internet üzerinden mobil bankacılık kullanarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ailenizin size vereceği harçlıkları da biriktirerek size verilmiş olan kredi kartındaki harcamalarınızı zamanı gelene kadar ödeyebilir ve kartınızın kullanımını düzene sokabilirsiniz. Böylelikle paranızı yönetmeyi bilir ve ilerleyen zamanlarda yatırımlarınızı yaparken daha geniş işlem yelpazesine sahip olabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

2021 PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle PTT engelli kredisinden faydalanmak için 2022 engelli maaşına sahip olmak gerekmektedir. PTT üzerinden parayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir