16-17-18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı kredi kartı ya da banka kartı kullanmak isteyen bireylerin en fazlaca araştırdıkları konuların başlangıcında 18 yaş altına kredi kartı veren bankalar gelmektedir. Kredi kartı kullanımları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafınca kredi kartı kullanım yaşı 18 olarak belirlenmiştir. Yaşı, kredi kartı kullanımına uygun olmayan bireyler bankaların sunmuş olduğu kampanyaları da takip etmektedir. Ebeveynlerinin başvuruları ile 18 yaş altındaki bireyler kredi kartı kullanabileceklerdir. İlk kez banka kartı ya da kredi kartı alacak gençlere, 18 yaş altı banka kartı veren bankaları, hangi bankaların kredi kartı bulunduğunu, 18 yaşlarında kredi kartının iyi mi alınacağını ve 18 yaş altına kredi verilip verilmeyeceği hakkında tüm bilgileri ve 18 yaş altı kredi kartı veren bankaların sunmuş olduğu bu fırsatları içeriğimizde bulabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Var mı?

Banka hesabı açtırmak ya da kredi kartı almak için bankalarının müşterilerinin yerine getirmelerini talep etmiş olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları maddeler halinde sıralarsak

 • Tertipli gelire haiz olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Kredi notunun yüksek olması ya da kredi sicilinin temiz olması

talep edilen şartlar içinde yer almıştır. 18 yaş altına yasa gereği kredi kartı verilmesi ya da hesap açılması mümkün değildir. Yaş şartını taşımayan kişiler velileri ya da kanuni vasileri aracılığı ile hesap açabilirler. Ek olarak gene bunların kefaleti yolu ile kredi de alabilirler. 18 yaş altı kredi veren bankaları inceleyerek kredi çekebilirsiniz.

Bunun için kredi kartı almak için gelirin bankaya beyan edilmesi gerekiyor. Bu yaş grubunu genel olarak öğrenciler oluşturuyor. Tertipli geliri olmayan kişiler, yaş şartını taşısalar bile gelir durumlarından dolayı bankalar kredi kartı başvurularını reddedebiliyor. Ya da onaylanan kartların limitleri düşük olabiliyor. 18 yaş altına banka ya da kredi kartı veren bazı bankalar bulunmaktadır. Bir tek bu bankalar gene ebeveyn kontrolünde hareket etmektedir. 18 yaş sınırında olanlar bireysel olarak müracaat yaparken yaş şartını taşımayanlar velilerinin kontrolü dahilinde birkaç bankanın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilir.

18-yaş-altına-banka-kredi-kartı-veriliyormu

18 yaş altına banka ya da kredi kartı verilir mi?

Bir tek bazı durumlarda 18 yaşından küçük olanların da hesap açmaları gerekiyor. Çıraklık eğitimi ya da yetişim görevlerini tamamlarken öğrencilere asgari ücretin belirli bir tutarı maaş olarak ödeniyor. Kurum ya da kuruluşlar öğrencilerden hesap açmalarını talep ediyorlar. Bu şekilde durumlarda ise bankalar öğrencilerin velilerinin gelmesini istiyor. Bazı bankaların ise insiyatifli davranarak gene velilerin izni dahilinde banka hesabı açabilir ya da kredi kartı verebilir. 18 yaş altına kredi kartı veren bankalar ve kartını sizler için araştırdık.

İninal kart yaş sınırı kaç?

İninal kart yaş sınırı internet sayfasında +13 olarak görüntülenmiştir. Mevzu hakkında detaylı bilgiye 0850 311 77 01 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. İninal kart, kredi kartı durumunda değildir. İninal kart ön ödemeli bir alışveriş kartıdır. Visa ve ininal mobil uygulamaları üstünden pek fazlaca kullanıcıya hizmet vermektedir. Kartın içine para yükleyerek geçerli olan noktalarda kullanabilirsiniz. Yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapıldığı için ön ödemeli bulunduğunu söylemek mümkündür. Kart internette, mağazalarda, yurt içi ve yurt dışı kullanımlarına uygundur. Kart başvurusunda bulunmak için 12 yaşı doldurmak yeterlidir. Bu sebeple reşit olma şartı aramadan kullanılabilecek olan kartlar içinde saymak mümkündür. Kartı almak için herhangi bankadan hesap açılmasına gerek kalmamıştır. Kartın aylık harcama üst limiti 750 TL‘ dir. Ek olarak ininal kart için nakit çekim özelliği de getirilmiştir.

18 Yaş Altı Kredi Kartı

Kredi Kartı

Bir karta haiz olan kişi 3 kart daha talep edebilir. PTT şubelerinden ve Migros mağazalarından kartın içine bakiye yüklenebilmektedir. 300 liraya kadar para gönderimi yapmak da mümkündür. Kartınızın içinde bakiye var ise her ay 2 TL kullandığınız için para kesilmektedir. Kartın son 4 rakamı kart şifresi olarak belirlenmiştir. İninal Kartın güncel kampanyalarını incelemek için tıklayınız.

18 Yaş Altına Vakıfbank Kart Veriyor mu?

Vakıfbank’ ın gençlere yönelik olarak sunmuş olduğu banka kartlarından bir tanesi Genç Bankomat’ tır. 24 yaş altına hitap eden bu kart, bir hesaba bağlı olmaktadır. Bu hesaba yatırılan meblağ kadar harcama yapılabilir. İninal kartın tersine para çekilebilir. Yapılacak olan alışverişlerde nakit taşıma derdinden kurtulunmuş olur. Kart sahibi olan kişilerin bireysel şifreleri de bulunmaktadır. Nakit çekiminde ve alışveriş esnasında bu gizyazı kullanılmaktadır.

vakıfbank-genç-bankomat

Vakıfbank Genç Bankomat

18 yaşlarının altındakiler bu karta haiz olabilirler. Banka kartı ile velinin hesabı içinde bir bağlantı kurulur. Veli ya da vasi tarafınca karta aktarılan meblağ kadar harcama yapılabilir. Genç Bankomat kart kredi kartı özelliği taşımaz. Kimlik belgesi ile Vakıfbank şubelerine gidilerek kart başvurusu yapılabilir. Daha evvelde Vakıfbank’ ın 18 yaşından küçüklere verdiği kredi kartı ürünü bulunmaktaydı. Oluşturulan hesaba Junior hesap adı verilmekteydi. Kredi kartı ya da banka kartı ürünlerini kullanan kişiler bu kartlar üstünden alışveriş yapılabilmekteydi. Bir tek 2020 senesinde bu kartlara müracaat yapılamamaktadır.

18 yaşından Küçüklere İş Bankası Kartları

Vatanımızda gençlere yönelik olarak sunulmaya süregelen bankacılık hizmeti ilk imza hesabıdır. 1987 yılından beri İş Bankası tarafınca 12 – 18 yaş arasındaki genç ve ufaklıklara yönelik olarak banka hesabı hizmeti verilmektedir. Birikim meydana getirilen tutarlar bu hesaplara aktarılabilir. Ek olarak hesap kartı ile yurt içi ve yurt haricinde harcama yapabilirsiniz. Müracaat yaptıktan sonrasında hesabınıza bağlı olarak bir bankamatik kartı basılmaktadır. Hesap açtırmak için lüzumlu şartlar;

 • 12 yaşını tamamlamış olmak
 • Veli ya da vasiden izin almış olmak gerekmektedir. 

Hesap açıldıktan sonrasında işlem yapmak için velinize gerek kalmamıştır. Oluşturulan hesap kendi adınıza olacağından işlemleri de kendiniz yapabilirsiniz. Alışverişlerin yanı sıra kartınız ile havale de yapabilirsiniz. Hesap açtırmak için İş Bankası’ na kimlik belgeniz ve veliniz ile gitmeniz kafi olacaktır. Hesabın yanı sıra bankanın Maxi Para gençlik adlı bir kart ürünü de bulunmaktadır.

MaxiPara Gençlik (-18) Kart

Maxi Para gençlik kart yardımıyla 18 yaşından küçüklere de bir kart hizmeti verilmektedir. Bu kart ile birlikte  çocuğunuzun parasını güven ile taşıdığından güvenli olabilirsiniz. Karta yüklenen bakiye kadar harcama yapılmaktadır. Kart isteğe bağlı olarak nakit çekimini de kapatılmaktadır. Bu durumda yalnız alışveriş meydana getirilen yerlerde kart kullanılabilir.

Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

İstediğiniz zaman karta para yüklemesi yapabilirsiniz. Ödeme talimatı vererek de otomatikman karta para yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Ek olarak kartta bulunan bakiye düştükçe size bildirim gelmesini sağlayabilir ve gene vereceğiniz yönerge ile birlikte bakiye yükleyebilirsiniz.  Kart başvurusunu veli ya da vasi olarak sizin yapmanız gerekir. Bir tek kartta çocuğun adı yer alabilir. Kart şifreli olarak kullanılmaktadır. Tanımlanan gizyazı ile alışveriş yapılabilir ya da nakit çekilebilir. Çocuğunuza hesap açmanıza gerek kalmamıştır.

Kart başvurusu yaptıktan sonrasında banka şubelerinden kartınızı teslim alabilir ya da ikametgah adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz. Son kullanma zamanı geçen kartlar otomatikman yenilenmektedir. Kartınızın nerede bulunduğunu sorgulayabilir ne zaman teslim alacağınız hakkında data sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası (-18) Genç Kart Özellikleri Nedir?

 • Kredi kartına tanımlanan meblağ kadar işlem yapılabilmekte ve takip edilebilmektedir.
 • Nakit çekim hususi durumunu istenildiği zaman etken istenildiği zaman kapatılabilir.
 • Harcamalarda maxipuan kazanılabilir ve harcama yapılabilmektedir.
 • İstenildiği zaman hesaplar arası para transferi yapılabilmektedir.
 • Kredi kartı limitini kişi dilediği şeklinde denetim edebilmektedir.
 • Kart tamamen kişiye özeldir ve kartın ön yüzünde kişinin ad soyad bilgileri yer almıştır.

Akbank 17 yaş kredi kartı veriyor mu?

Akbank tarafınca gençlere yönelik olarak kart hizmeti sunulmaktadır. Yaş aralığı 16 ve 26‘ dır. Kart yardımıyla indirimlerden yararlanabilir ve çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Gençlere hususi olarak sunulan bu kart ile hazırlanmış olan pek fazlaca kampanya mevcuttur. Aile tarafınca hesaba para gönderileceğin de herhangi bir ek ücret ya da harcama ödenmez. Hesap yardımıyla eğitim kredisi alabilirsiniz.

Akbank 18 Yaş Altı Kredi Kartı

Akbank Exi 26

Kartınız ile yapacağınız alışverişlerden 1 TL değerinde chip para kazanabilir ve biriken puanlarınız ile birlikte parasız alışveriş yapabilirsiniz. Yapılacak olan 50 TL ve üstü alışverişlerde taksit imkanı sunulmaktadır. Faturalar için otomatik ödeme talimatı da verilmektedir. Üstelik ilk yıl herhangi bir kart tutarı ödemenize gerek kalmamıştır. Sonraki yıllarda ise 20 TL olmaktadır. Kartınız ile 500 TL tutarında nakit ön ödeme da çekebilir ya da çektiğiniz nakdi taksitlendirebilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için size en yakın Akbank şubelerini ziyaret edeniz.

TEB Global Genç Hesap

Türk Ekonomi Bankası’nda da yaş şartını taşımayan kişiler hesap açabilirler. 25 yaşından küçükseniz 3 aylık faiz imkanı tanıyan bir vadeli hesap alabilirsiniz. Döviz cinsinden faiz elde edebilir, veliniz ile ortak hesap açabilirsiniz. Banka kartı başvurusunda bulunmak için de 12 yaş ve üstü olmak yeterlidir. TEB tarafınca global genç hesap 12 – 15 yaş, 16 – 17 yaş, 18 – 25 yaş olacak şekilde toplam 3 yaş grubunda değerlendirilmektedir. Mevzuyu detaylı bir halde ele alırsak;

 • 12–15 Yaş Grubundaki Kullanıcılar: Günlük para çekme tutarı her bir para birimi için en fazla 100 TL’ dir. Para çekimi seçenekleri 50 yada 100 TL olmaktadır. Günlük para yatırma tutarı ise limitsizdir. ATM tarafınca kullanılmak suretiyle işlem yapılabilmektedir. 12 – 15  yaş grubunda veli yada vasi ile ortak hesap açılışı mecburi tutulmakta ve 12 – 15 yaş grubundaki kart kullanıcıları kendi adlarına banka kartı sahibi olabileceklerdir.
 • 16–17 Yaş Grubundaki Kullanıcılar: Para çekme yada yatırma işlemleri limite organik olarak tutulmamaktadır. ATM ‘lerden işlemler yapılabilmektedir. 100 TL ve üst limit 500.000 TL ile aynı olacak şekilde işlem gerçekleştirilebilmektedir.
 • 18–25 Yaş Grubundaki Müşteriler: Para çekme ya da yatırma işlemleri de diğeri yaş grubunda olduğu şeklinde limite organik olarak olmamaktadır. TEB ATM’leri, TEB İnternet Şubesi ve TEB şubelerinden işlem yapılabilmektedir. Böylelikle kendi adlarına hesap açılışı yapılıp gene kendi adlarına banka kartı sahibi olabileceklerdir. Kredi üst limiti ( 500.000 TL ) ve 100 TL ile aynı şekilde işlemler gerçekleştirilebilmektedir.
TEB 18 Yaş Altı Verilen Kredi Kartları

TEB Global Genç Hesap

18 yaşını doldurmayan kişiler velileri ile birlikte banka şubelerine giderek kart başvurusunda bulunabilir. Kredi kartı alabilmek için 18 yaşını doldurmak gerekmektedir. Bir tek banka kartı velilerin hesapları ile bağlı olarak alınabilir ve yatırılan meblağ kadar harcama yapılabilir. 18 yaş altından küçük olan kişinin kullanabileceği banka kartı ve kredi kartlarına yazımızda değindik. Fakat 18 yaş altı küçüklerin kredi çekip çekemeyeceği hakkında tarafımıza oldukça sual gelmektedir.

18 yaşından küçükler kredi kullanabilir mi?

18 yaşından küçük olan kişinin kredi çekebilmesi söz mevzusu olmamaktadır. Fert 18 yaşını doldurmadan bankaların sunmuş olduğu kredili ürünlerini kullanamamaktadır. 18 Yaş Altına Banka ve Kredi Kartı Veren Bankalar adlı içeriğimizde de belirttiğimiz kredi kartı kullanımı yalnızca ebeveyn kontrolü ile kullanılabilmektedir.

18 Yaşından Küçükler banka hesabı açabilir mi?

Bankalar tüm müşterileri için hesap açabilmektedir. Aşağıda adları yazılı bankalarda 18 yaşından küçükler için birikim hesabı açtırılabilir. Naturel olarak bu hesabın açılması için 18 yaşından küçüklerin velileri ile birlikte müracaat yapmaları gerekmektedir. Bu hesap asla kredi kartı yada kredi hesabı değildir. Yalnız geleceğe yönelik birikim hesaplarıdır. Bu bankalardan bazıları şunlardır;

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir