1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır?

Bankalardan kredi kullanabilmeniz için bir kredi notuna haiz olmalısınız. Gelir belgesiz kredi bile eğer iyi bir kredi notuna sahipseniz kredi artık çekebilirsiniz. Hatta kefilsiz, evraksız formalitesiz dahi bir tek 5 dakika için kredi kullanabilmek artık İnternet bankacılığı ile mümkün.. Peki tüm bu olanaklardan yararlana bilmeniz için banka kredi notu değeriniz ne kadar olmalı? En düşük ve en yüksek kredi notu nedir? ne kadardır? İşte Findeks Kredi Kayıt Bürosunun tutmuş olduğu kredi skorları.

Findeks Banka Kredi Notu En Azca Kaç Olmalı?

Findeks Kredi not değerleri sıfır ( 0 ) dan başlayarak 1900 kadar çıkmaktadır. Ek olarak bu değerler’de kendi aralarında 5 bölgeye ayrılmaktadır. Puandan ziyade bu bölgelere nazaran kredi çekebilme ihtimaliniz oluşur. Buna nazaran bu bölgeler ve bankalardan kredi çekebilme ihtimaliniz şu şekilde oluşmaktadır.

 • 0 ile 700 Puan içinde bir kredi notuna sahipseniz bankalardan kredi kullanamazsınız. Sizlere tavsiyem Vodafone Faturalı Hatlara Nakit 15 Bin TL Kredi imkanlarını incelemeniz olacaktır.
 • 700 – 1100 Riskli bölgelerde yer alanlar için oluşturulan bir bölgedir. 24 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar için bir araştırmada bulunmanızı tavsiye ederim.
 • 1100 – 1499 Puan arasındakiler ” Orta Riskli Gurup ” da yer almıştır. İstedikleri miktar kadar bankalardan kredi alamaya bilirler.!
 • 1100 -1499 Puan averajına haiz olanlar ” Azca Riskli Grup ” olarak bilinirler. Gelirlerine ve İpotek gösterecekleri taşınmazlara nazaran bankalardan kredi kullana bilirler. İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 3 Süper Banka hangisi diyorsanız, onuda sizin için araştırdık. 😉
 • 1500 ile 1699 puan arasındakiler gelir beyanlarına nazaran rahatlık ile kredi kullana bilirler.
 • 1700 – 1900 puan aralıkları ise hiçbir gelir beyan etmeden her bankadan fazlaca rahat kredi alabilirler. Hatta benimde daha ilkin Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi imkanından anında istifade edebilirler. Üstelik bunla kalmayıp düşük faizli kredi olanaklarından’da yararlanmış olacaklardır.

1200 Kredi Notu İle Bankalardan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

1200 Puan bankaların kredi verip vermeme noktasında kararsız kalmış olduğu bir sınırdır. Açık konuşmak gerekir ise 1200 puan ile Akbank dahil olmak suretiyle adını fazlası ile Türkiye pazarında duyurmuş olan bankalardan kredi kullanamazsınız. Hele ki devlete ait bankalar olan;

 1. Ziraat Bankası
 2. Türkiye Halk Bankası
 3. Vakıfbank

şeklinde kamu bankalarından asla şansınızı deneyeyim demeyin. Eğer 1200 puan ve daha üstüne bir Findesk Kredi Notu değerine sahipseniz sizlere tavsiyem.

 1. Fibabanka
 2. BURGANBANK
 3. ICBC

bankalarına başvuruda bulunmanız olacaktır.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

En fazlaca dört gözle beklenen mevzu kredi notu kaç ayda yükselir. En yanlış ve kirli bilgide bu probleminin sonucunda aslına bakarsak İnternet ortamında yer almıştır. Sizlere şu şekilde bir sual soracağım? Sizce bir şeye erişmek için çalışan ile çalışmayan yada savaşım eden ile etmeyen aynı olur mu? İşte bu probleminin doğrusu ”Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir” sorusununda yanıtı tamda burada gizli saklı.! Siz eğer kendinizde hiçbir değişim yapmazsanız kredini notunuz 6 yılda geçse yükselmez.! Eğer ki aşağıdaki önerilerimizi dikkate alır ve yapmış olursanız normalde kredi notunuz her 3 ayda bir meydana getirilen güncelleme ile 6 ay içinde yükselir.!

 1. İlk olarak ödemesi geçmiş tüm borçlarınızı kapatınız, yada yapılandırma yaparak tertipli ödemeye geçiniz..
 2. Faturalarınız dahil tüm aylık ödemelerinizi kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verin.
 3. Kredi kartı dahil var ise mevcut kredilerinizi ne bigün ilkin ne sonrasında tam gününde ödeyin.
 4. Mevcut kredinizi varken başka bir kredi kullanmamaya itina gösterin.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir

Yalnız bu tarz şeyleri yapmanız durumunda görmüş olacaksınız ki 6 ay sonrasında kredi notu değeriniz terfi edecektir. Eğer bu uyarılarımızı dikkate almazsanız 6 ay değil 6 yıl geçmiş olsa’da kredi notunuz düzelmez. Ek olarak şunu’da üzülerek belirtmem gerekir ise icraya düşüp kara listeye girdi iseniz tüm bu uyarılarımızı yapsanız bile bir 5 yıl kadar kredi notunuz düzelmeye bilir. 🙁 Eğer kredi notu değeriniz 800-900 puan civarlarında ise bu süreç kredi çekebilir bir seviyeye gelmek için 24 aya kadar çıkabilir.!

Kredi Puan Tablosu En Düşük ve En Yüksek

Kredi puan tablosu sizlerin de aşağıda gördüğünüz şeklinde en düşük 0 en yüksek ise 1900 dan oluşmaktadır. En düşük 0 puana haiz olanlar genel anlamda bugüne dek bankalardan asla kredi ve kredi kartı kullanmayanlar. Ek olarak bankalardan devamlı kredi kullanmış fakat hiçbir ödemesini tertipli bir halde yapmayanlardan olur.1699 puan ve 1900 puana kadar olanlar ise bankalardan kredi kartı ve kredi kullanıp ödemelerini devamlı olarak tertipli bir halde ödeyenlerdir. Doğal olarak ayrıca her ne kadarda benim şeklinde devamlı bankalardan kredi ve kredi kartı kullanıp tertipli ödeseniz bile kredi not değeriniz 1700 ile 1800 içinde’da seyredebilir. Ben şuana kadar 1900 puana haiz birini açıkçası ne duydum nede gördüm. Fakat 1700 puan üstünde iseniz yukarıda belirtmiş olduğum şeklinde ”ÇOK İYİ” bölgesinde olduğunuz için sorunsuz olarak bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Kredi Puan Tablosu En Düşük ve En Yüksek

Bu niçin ile lütfen banka kredi puanınızın yer almış olduğu bölgeye nazaran kendinizi planlayın.

1000 1100 Puana Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

Kredi puan cetvelinde 1000 ile 1100 puan ”Azca Riskli” bölgede yer alanlar için oluşturulan bölgedir. Bu bölgede yer alanlar bankalardan kredi kullana bilseler’de istedikleri oranda finansmana ulaşamayacaklardır. 1000 ile 11000 puan arasındakiler istedikleri oranda krediye çekebilmeleri için tavsiyem.

 1. Vasıta ipotekli kredi
 2. Ev ipotekli kredi
 3. Çalışan 2 kefil

ile bankaların yollarını tutmalarıdır. Gene 1000 – 1100 puanda kilere tavsiyelerime BDDK sıralamasında yer edinen bankalardan kredi kullanmaları için başta Fibabank ve BURGANBANK önerim olacaktır. Bu bankalar alan kişi portföyünü arttırmak ve yıl sonu hedeflerini yakalamak için sizlere kredi verecektir.

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir